Ethereum 2.0

Ethereum topluluğu, gelecek yıl planlanan “Ethereum 2.0” öncesinde önemli adımlar atmaya devam ediyor..

Bu adımların en sonuncusu, 9 Eylül’de Lighthouse ve Nimbus ETH 2.0 müşterilerinin arkasındaki inşaatçılar – sırasıyla Sigma Prime ve Status ekipleri – müşterilerinin “bir çoklu üzerinde nihailiğin ilk örneği gibi görünen şeyi başardıklarını açıkladıklarında) açıklandı. müşteri Eth2 testnet, “Sigma Prime’dan Paul Hanner.

Ethereum 2.0

Dönüm noktasını biraz kıralım. Ethereum bağlamında, bir istemci, bir kullanıcının blok zinciri doğrulamasına ve onunla arayüz oluşturmasına izin veren bir yazılım parçasıdır. Lighthouse ve Nimbus’ın ötesinde, çalışmalarda Prysm, Parity, Harmony ve Hyperledger Besu dahil olmak üzere birkaç ETH 2.0 istemcisi var..

&# 128588; # ETH2 geliyor! &# 128588;

Bugünü kutlamak için bir nedene ihtiyacınız varsa, işte bir tane: çok müşterili bir nihai sonucun ilk örneği #ethereum 2.0 testnet! &# 129395;&# 127870;&# 129346;

#EpicAchievementUnlocked

Herkese büyük tebrikler!!! &# 128079;&# 128079;&# 128079; https://t.co/qOsfuE9xFn

– Mihai Alisie (@MihaiAlisie) Eylül 9, 2019

Bununla birlikte, Lighthouse ve Nimbus arasındaki son etkileşim, iki ayrı müşterinin bir ETH 2.0 testnet dönemini birlikte sonlandırdığı ilk kez gibi görünüyor. Burada kesinlik, işlemlerin geri döndürülemez hale gelmesi kavramını ifade eder ve çağ, yükseltilmiş Ethereum blok zincirindeki 100 blokluk bir grubu ifade eder.

Başka bir deyişle, Ethereum’un yaklaşan evrimini gerçekleştirmeye yardımcı olacak bazı önemli erken çalışmalar, ihtiyaç duyulduğunda burada ve şimdi geliyor..

Çok aşamalı Serenity yükseltmesinde gerçekleşecek olan bu evrim, önümüzdeki yıl bir noktada başlayacak. Ethereum Vakfı araştırmacısı Justin Drake daha önce 2020’nin başlarının Serenity’nin 0. Aşaması için başlangıç ​​noktası olabileceğini öne sürdü, ancak bu öneri iyimser olabilir..

Aşama 0 başladığında, Ethereum’un tamamen yeni bir blok zinciri haline gelmesinin resmi başlangıcını işaret edecek – bu, istendiğinde, risk kanıtı fikir birliğine, parçalama ve Plazma teknolojisine güvenecek.

Parity’nin Halkla İlişkiler Başkanı Peter Mauric, geçen yıl CoinDesk’e “Ethereum 2.0, Vitalik’in sadece birkaç yıl önce başlattığı bu deneysel projeden daha üretime hazır bir blok zinciri protokolüne geçiyor” dedi..

İstanbul Sert Çatal Önümüzdeki Ay İçin Önemli Bir Test Planladı

İstanbul, platformun yol haritası önümüzdeki yıl Serenity’ye geçmeden önce Ethereum’un geçireceği son büyük ağ güncellemesi olacak.

Özellikle, bir İstanbul testnet 4 Eylül’de başlayacaktı, ancak Ethereum’un çekirdek geliştiricileri geçen hafta, İstanbul’a dahil edilmek üzere daha fazla Ethereum İyileştirme Önerisini (EIP) incelemek için daha fazla zamana sahip olmak için bu testi 2 Ekim’e ertelemeye karar verdi..

Erteleme, İstanbul’un ana ağdaki planlanan aktivasyonunun da geri çekileceği anlamına geliyor, şu anda bir süredir Kasım ayında ayarlanıyor..

“Testnet çatalını ayarlayarak başlayalım ve bunun nasıl gittiğini görelim ve ana ağ çatalını ne zaman ayarlayacağınıza bakmadan önce bir istikrar dönemi bulalım,” E.G. Infura’nın baş altyapı mühendisi Galano, 6 Eylül’de bir geliştirici çağrısında şunları söyledi:.

Yayına girdiğinde, yükseltme bir dizi optimizasyonu gerçekleştirecektir. Yani İstanbul, depolama maliyetlerinin düşürülmesine, zk-SNARK’ların daha ucuz kullanılmasına ve bazı işlem kodu fiyatlarının değiştirilmesine imkan tanıyacak. Dahası, İstanbul, Ethereum akıllı sözleşmelerinin Equihash PoW’u doğrulayabilmesi için Ethereum ve Zcash arasında birlikte çalışabilirliğe izin verecek.

Ethereum Interop Lock-In’den Daha Fazla Bilgi

Hafta sonu, Ethereum 2.0 ekosistemindeki müşteriler üzerinde çalışan ekipler, bir “kilitlenme” için bir araya geldi ve dahil olanlar, birbirlerinin yazılımları için alfa test edicileri olarak deney yapmak üzere birkaç gün beklediler..

Bu, yapım aşamasındaki ETH2.0 tarihidir.

ETH2.0 takımlarının başarmaya çalıştığı hedeflerin tam listesine bakın. # Interop İçeri kilitlemek: https://t.co/Dw6E9BSROp https://t.co/W5a7Uy3xQy

– DeFi Nabız &# 127815; (@defipulse) Eylül 8, 2019

Birkaç gün daha devam edecek olan kilitlenme, daha fazla kilometre taşı üretmeli ve ETH 2.0’a giden yolu yumuşatmaya yardımcı olmalıdır. Birincisi, Artemis ve Lighthouse müşterileri de etkileşime girmeye başladı.

Heyecan verici şeyler çıkıyor # eth2interop hafta sonu kilitlenme &# 128165; #Artemis ve # Deniz Feneri @kafadergisi konuşuyor ve hala tam 5 gün kaldı! Sıradaki ne? &# 128064;&# 129300; # eth2 #Ethereum # Interop https://t.co/BN1yLhutDU pic.twitter.com/Mqh3iG8Czc

– PegaSys (@PegaSysEng) Eylül 9, 2019

Etkinliğin GitHub sayfası “Müşterilerin ilerlemelerini, bu süreçte ortaya çıkan sorunları (uyumlu olmayan bileşenler, koordinasyon sorunları, hata ayıklama kabusları vb.) Ve bu sorunları çözmek için kullandıkları çözümleri belgelemeleri inanılmaz derecede önemlidir.” okur.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me