Bitcoin Din

Ünlü bitcoin yorumcusu ve yazar Andreas Antonopoulos, YouTube’da video Yaklaşan kitabı Mastering Ethereum’u yazma nedenlerini açıklıyor. Bir kişi ona Ethereum ile olan ilişkisinin Bitcoin’den uzaklaştığını gösterip göstermediğini sordu. Antonopoulos’a göre Ethereum’a olan ilgisi, bitcoin’den herhangi bir ideolojik kayma anlamına gelmiyor. Bunun yerine Antonopoulos, anlamadığımız veya kabul etmediğimiz şeyleri öğrenmeye istekli olmamız gerektiğini ve kripto para biriminin bir “din” olmadığını belirtti..

Bitcoin Din

Ethereum ve Diğer Hitlerde Uzmanlaşmak

Bilmeyenler için Andreas Antonopoulos, Bitcoin konusunda daha saygın yazarlardan ve konuşmacılardan biri olarak kendisine bir isim yaptı. Dünya çapında bir dizi yüksek profilli etkinlikte sayısız konuşma, konuşma ve sunum yaptı. Bitcoin ile ödeme yapmak isteyenler için konuşma ücretlerinde indirim yaptığı biliniyor..

İlk iki kitabı olan The Internet of Money bir ve iki ciltler ve Mastering Bitcoin çok popüler olduğunu kanıtladı ve kripto para birimi konusunda ciddi olanlar ve onu hem teknolojik hem de ideolojik düzeyde anlayanlar için temel bir okuma olarak kabul edildi..

Kısa bir süre önce Antonopoulos, Mastering Ethereum adlı başka bir kitap yazma niyetini açıkladı. Bitcoin üzerine benzer bir ada sahip kitabına çok benzer şekilde, bu kitabın amacı, programcılar ve Ethereum gelişimi hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyenler için Ethereum’un daha gelişmiş teknik yönlerine odaklanmaktır..

Bitcoin İş Madenciliği Kanıtı

Ayrıca okuyun: Andreas Antonopoulos: Bitcoin PoW Tantamount’u Ayağında Kendini Vurmak İçin Değiştirmek

Rahatsız Edici Bir İnanç Eksikliği?

Antonopoulos’un YouTube’da yayınladığı video, hayranlarından veya takipçilerinden birinin sorusuna yanıt niteliğindeydi. Bu sorunun büyük bir kısmı, Antonopoulos’un bitcoin’e olan özel ilgisini veya bağlılığını kaybedip kaybetmediğini araştırıyordu. Hatta Bitcoin olmayan bir blockchain projesine ilgi göstermenin sapkınlık veya kutsallık olacağını öne sürüyor gibiydi..

Bu noktaya kadar Antonopoulos’un belki de hepimizin dikkate alması gereken bir dizi keskin ve dokunaklı yorumu vardı. Vurguladığı bir nokta, kripto para birimi ve blok zincirinin bir din olmadığıdır. Başka bir projeyi kullanmamız veya başka bir projede araştırmamız ihanetle eşdeğer değildir, aksine akıllıca ve doğal bir süreçtir..

Ayrıca, belirli bir blockchain veya kripto para birimi projesinin fikir birliği modeli veya yönetişimi nasıl ele aldığı gibi yaptığı her şeye katılmasa da, daha net bir resim elde ederek öğrenecek veya kazanacak hiçbir şey olmadığı anlamına gelmediğini belirtti. nasıl çalışır.

Antonopoulos’un bazı açılardan Ethereum karşıtı birkaç yorumu da vardı. Spesifik olarak, teknolojinin şüphesiz vicdansız kişiler tarafından “kamyon yükü” ile “shitcoin” yaratmak için kullanıldığını söyledi. Ancak, sırf bazı insanların teknolojiyi kötü nedenlerle kullanması, teknolojinin kendisinin kötü veya yozlaşmış olduğu anlamına gelmez. Dedi ki:

Bir grup aptalın boktan madeni paralar yapmak için bu kapıdan içeri girmeye çalışmasının temeldeki teknolojiyle hiçbir ilgisi yok..

Sadece Ethereum Değil

Antonopoulos ayrıca, yaklaşan kitabın adı Mastering Ethereum olsa da, yalnızca ortak yaratıcı Vitalik Buterin tarafından başlatılan kripto para birimi projesiyle ilgili olmadığını kesin olarak belirtmeye dikkat etti..

Ethereum Kılavuzu

Okuyun: Ethereum Kılavuzumuz

Bunun yerine Antonopoulos, sanal makineler ve akıllı sözleşme programlama sunan birçok kripto para birimi projesine olan ilgisini belirtti. Ethereum Classic, Lisk, EOS, Rootstock ve QTUM gibi projelerden özellikle alıntı yaptı. Özellikle geliştirme açısından Ethereum Classic’in işlevsel olarak Ethereum ile aynı olduğunu özellikle yorumlamanın yanı sıra Antonopoulos, tüm bu projelerin birçok ortak noktası olduğunu belirtti. Ve böylece birini öğrenmek, başkalarını anlamaya kadar uzanabilir..

Kapanışta Antonopoulos, yapılacak yanlış şeyin parmakları birbirine doğrultmak ve birbirlerinin en sevdiği blockchain projesinin nasıl çöp olduğunu, yeterince merkezsiz olmadığını vb. Söylemek olduğunu söyledi. Bunun yerine, blockchain’in faydalarını ve gerçek düşmanların kim olduğunu öpmeden önce yapmamız gerektiğini söyledi. Buna şöyle dedi:

Gerçek düşman, oldukça ademi merkeziyetçi olmayan sistem değil, totalitarizm, faşizm, yozlaşmış ahbap kapitalizmi ve tamamen merkezileştirilmiş yıkıcı bankacılık sistemleridir.,

Antonopoulos’a göre bu gruplar “dünyaya çok büyük zararlar” verenlerdir ve blok zincir teknolojisi ve merkezi olmayan sistemler kullanılarak en iyi şekilde mücadele edilebilir..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me