Bitcoin Banka Kartları

Ana akım benimseme arayışı, kripto para birimi alanında merkezi bir tema olmaya devam ediyor ve kripto banka kartları, geleneksel finans ile dijital para birimleri arasındaki boşluğu doldurmanın harika bir yolu olarak görülüyor..

Bitcoin banka kartları, hem kriptoların hem de fiat para birimlerinin kullanılabilir bir şekilde entegre olmasına izin verir ve kart sahipleri, kartlarına para aktarabilir ve restoranlarda, sinemalarda, perakende satış noktalarında ve diğer birçok yerde ödeme ve satın alma yapabilir..

Kartlar, kripto harcamayı çok daha kolay hale getiriyor ve genellikle dijital varlıkları edinme ve depolama ile gelen özel bilgilerin çoğunu gerektirmiyor..

Bu, insanların çoğunluğunun kripto para birimleriyle ilgilenmesini çok daha kolay hale getiriyor ve son birkaç yılda bir dizi şirket, halka bir dizi ön ödemeli banka kartı harcama seçeneği sunmak için bu alana giriş yaptı..

Bununla birlikte, kart sağlayıcıları VISA ve MasterCard tarafından sağlanan hizmetlere güvendikçe, kredi kartı devleriyle ilgili herhangi bir sorun ciddi gecikmelere yol açabilir ve geçen yıl VISA ile Cebelitarık merkezli WaveCrest Bank arasındaki bir sorun, VISA’nın WaveCrest Holdings’i duyurmasına yol açtı. artık Visa® ön ödemeli kartları hem Avrupa Ekonomik Alanı (EEA) içinde hem de dışında çalıştırma yetkisi olmayacaktı.

WaveCrest, kripto banka kartı şirketlerinin çoğuyla ilgilendiğinden, bu sektör için önemli bir gerilemeydi, ancak bir dizi proje hazır ve çalışıyor ve insanların fonlarını fiziksel ve / veya sanal banka kartları aracılığıyla harcamalarına izin veriyor. en iyi seçeneklerden bazıları.

Kripto Banka Kartında Nelere Bakmalı

Bitcoin banka kartının nihai seçimi kişiye ve belirli koşullara bağlı olsa da, bir kart ve / veya servis sağlayıcı seçerken dikkate alınması gereken bir dizi faktör vardır ve bunlar şunları içerir:

  • Yetki alanı: Kripto para birimi endüstrisinin şu anda nasıl düzenlendiği nedeniyle, her banka kartı çözümü yalnızca belirli alanlarda mevcut olacak. Kullanıcıların, bölgelerinin aynı zamanda mevzuata da uygun olan ve mevzuattaki herhangi bir değişiklikle güncel kalmayı amaçlayan bir banka kartı sağlayıcısı tarafından desteklenip desteklenmediğini iki kez kontrol etmeleri gerekir..
  • Kullanım kolaylığı: Bitcoin banka kartlarının kullanımı kolay olmalıdır; ancak, finansman seçenekleri, ücretler ve harcama limitleri deneyimi karmaşıklaştırabilir. Ayrıca, kartlar genellikle çevrimiçi değişim hesaplarına eklendiğinden, hesabınıza kolayca erişme ve / veya destek ekibinin bir üyesiyle iletişim kurma becerisi, genel deneyiminizi büyük ölçüde etkileyecektir. Sanal kartlar, harcama sürecini büyük ölçüde basitleştirmeye de yardımcı olabilir.
  • Güvenlik: Her zaman olduğu gibi, artan güvenlik ile daha fazla gönül rahatlığı geliyor ve site şifreleme, iki faktörlü kimlik doğrulama ve e-posta / SMS bildirimleri gibi protokoller, kullanıcı hesaplarının daha da güvenli hale getirilmesine yardımcı olabilir. Ayrıca başlıca kredi kartı sağlayıcılarıyla entegrasyon, kullanıcıların MasterCard’ın 3D Secure gibi doğrulama protokollerinden yararlanmasını sağlar..
  • Güvenilirlik: Bitcoin hala sadece on yaşındayken, sektör hala genç ve en köklü ve saygın hizmet sağlayıcılarını denemek ve seçmek mantıklı. Tamamen uyumlu, şeffaf ve geleneksel bankacılık sistemi ile entegre projelerin yanı sıra Visa ve MasterCard ile sağlanan kartlar, uzun vadede hayatta kalma ve aniden kaybolmama veya hizmetlerini durdurmama için en iyi şansa sahiptir..
  • Ücretler: Dijital varlıkların dünyası doğası gereği değişken olsa da, Bitcoin banka kartı kullanıcıları hala en iyi fiyat oranlarını aramaya motive oluyorlar ve karta yapılan harcamalar aşırı kısıtlayıcı bir ücret yapısı tarafından engellenmemelidir. Şeffaf ve basit ücret yapılarını koruyan projeler, kullanıcı tabanını korumak için de iyi konumlandırılmıştır..
  • Özellikleri: Bitcoin banka kartlarının tümü, çevrimiçi / çevrimdışı harcamaları kolaylaştırmak ve kart sahiplerinin ATM’den para çekmelerine izin vermek için aynı temel işlevleri sağlar. Bununla birlikte, altcoin desteği, bankacılık hizmetleri, ödemeler / havale hizmetleri ve döviz işlevi gibi ek özellikler de işe yarar..
  • Teşvikler: Bazı projeler daha güvenli ve güvenilir bir banka kartı hizmeti sağlamaya odaklanırken, yeni projeler bazen hizmetlerini daha çekici hale getiren indirimler, geri ödeme programları ve tavsiye programları sunarak yeni kullanıcıları çekmeyi hedefliyor..

En İyi Kripto Banka Kartları

İşte şu anda piyasada bulunan en iyi kripto kartları seçimlerimiz.

Nexo

Nexo

Nexo, kripto paranızı teminat olarak kullanarak kredi çekmenize izin veren yeni bir platformdur, bu temelde platformlarına kripto para yatırmanız ve size nakit göndermeleri anlamına gelir. Kriptonuz satılmaz, krediyi geri ödediğiniz sürece sizin için tutarlar.

Birkaç nedenden ötürü harika bir fikir – bu, kripto para birimlerinize erişimi kaybetmediğiniz anlamına gelir, kredi ödendiğinde bunları geri alacaksınız. Ayrıca satış yapmadığınız için Sermaye kazancı vergisi gibi vergi ödemekten kurtulabilirsiniz..

Platformun kullanımı çok kolay, birkaç dakika içinde kaydolabilir ve para yatırma işlemine başlayabilirsiniz..

Bir kart kullanarak harcama yapmak isteyenler için, size paranıza dünyanın her yerinden aylık ücretler ve döviz ücreti olmadan erişmenizi sağlayan ücretsiz Nexo Mastercard sunarlar..

Kart, mobil uygulamalarının yanında çalışır, böylece tüm işlemlerinizi görebilir ve hatta satın alma işlemlerinizde% 5 nakit geri ödemenin keyfini çıkarabilirsiniz..

Nexo İncelememizin tamamını buradan okuyun.

Şiddetle tavsiye edilir!

Nexo’yu ziyaret edin

Coinbase Kartı

Coinbase’i ziyaret edin

Coinbase Kartı Coinbase müşterilerinin hesaplarında bulunan fonları anında harcamasına olanak tanır ve Birleşik Krallık, İspanya, Almanya, Fransa, İtalya, İrlanda ve Hollanda merkezli Coinbase müşterileri tarafından kullanılabilir..

Visa banka kartı, bir kullanıcının Coinbase’deki kripto hesap bakiyelerine bağlıdır ve kartı kullanırken Coinbase, kriptoyu anında fiat para birimine dönüştürür ve bu daha sonra bir satın alma işlemini tamamlamak için kullanılır..

Coinbase Bitcoin Banka Kartı
Kullanılabilirlik Birleşik Krallık, Seçilmiş AEA
Desteklenen Para Birimi EUR, GBP, BTC
Kart Seçenekleri Fiziksel
Kart tipi Vize
Ücretler Orta
Yerel Jeton Hayır
Avantajlar / Bonuslar Hayır

Kart, beklendiği gibi Visa ödemelerinin kabul edildiği her yerde kullanılabilmekte ve müşteriler, temassız, Çip ve PIN teknolojisi ile alışveriş yapmak ve ayrıca ATM’den para çekme işlemi yapmak için kullanabilmektedir. Kullanıcılar, hesaplarında tuttukları BTC, BCH, ETH ve LTC gibi kripto para bakiyelerinden herhangi birinden harcama yapabilirler ve kart ayrıca GBP ve EUR fiat para birimlerini de destekler..

Mobil uygulama hem i0S hem de Android sürümlerinde mevcuttur ve ayrıca anında makbuzlar, işlem özetleri ve harcama kategorileri sağlar.

Ücretler, Limitler ve Teşvikler

Coinbase, borsanın genel iş modeline uygun olarak şeffaf bir ücret yapısı işletiyor ve 4,95 £ tutarında bir kart ihraç ücreti var, ancak yurt içi satın alma işlemleri ücretsiz, AEA içi satın alma işlemleri ise POS’un% 0,20’si oranında ücret alıyor. işlem değeri ve uluslararası satın almalarda işlem ücreti tahakkuk eder: POS işlem değerinin% 3.00’ü.

Ayda 200 £ ‘a kadar yurt içi nakit çekme (hem ATM hem de Tezgah Üstü “OTC” para çekme işlemleri) ücretsizdir ve ayda 200 £ üzerindeki herhangi bir tutar için para çekme değerinde% 1 ücret vardır. Uluslararası para çekme işlemleri de ayda 200 £ ‘a kadar ücretsizdir ve daha sonra para çekme değeri üzerinden% 2 ücret alınır..

Ayrıca Coinbase’in, fiat işlemini finanse etmek için bir müşterinin hesabında tutulan dijital varlıkların satışını veya “tasfiyesini” tetiklediği için, işlem başına% 2,49’luk bir kripto likidasyon ücreti talep ettiğini belirtmekte fayda var. Bu, kartı diğer seçeneklerden biraz daha pahalı hale getirir ve kart ayrıca günlük 500 £ ATM para çekme limiti ve günlük 10.000 £ harcama limiti ile birlikte gelir. Ayrıca aylık satın alma limiti 20.000 TL ve yıllık satın alma limiti 50.000 TL’dir..

Coinbase kartı herhangi bir büyük teşvik içermiyor, ancak kart piyasaya sürüldüğünde borsa, bekleme listesine katılmak için kaydolan ilk 1000 kişi için 4,95 £ kart düzenleme ücretinden feragat etti..

Beklendiği gibi, Coinbase kartı, borsayı halihazırda kullanan herkes için harika bir seçenektir ve Coinbase’de tutulan fonları harcanabilir varlıklara dönüştürmek için basit bir yöntem görevi görür. Coinbase, yerleşik bir operatördür ve sektördeki en saygın ve şeffaf projelerden biridir, ancak kartı kullanmak için bir Coinbase hesabınızın olması gerekir ve ücretler mevcut diğer kartlardan biraz daha yüksektir..

Tam Coinbase İncelememizi Okuyun

Coinbase’i ziyaret edin

Wirex

Wirex’i ziyaret edin

Londra merkezli Wirex, kapsamlı bir kripto para birimi odaklı kişisel ve iş çözümleri yelpazesi sunar ve şirketin ayrıca Kiev, Ukrayna ve Tokyo, Japonya’da ofisleri vardır..

Proje, alandaki en köklü projelerden biri ve 2.0 milyar dolarlık işlem hacmine ve 2 milyona yakın kullanıcıya sahip. Wirex, temassız bir Visa kartı sağlar ve kredi ve banka kartlarınızı bağlamanıza, kripto para birimlerini depolamanıza ve rekabetçi döviz kurları ve yüksek limitlerle Bitcoin ve belirli altcoin satın almanıza olanak tanır.

Wirex Bitcoin Banka Kartı
Kullanılabilirlik EEA
Desteklenen Para Birimleri USD, EUR, GBP, BTC
Kart Seçenekleri Fiziksel / Sanal
Kart tipi Vize
Ücretler Düşük
Yerel Jeton WXT
Avantajlar / Bonuslar % 0.5 Cryptoback

Ayrıca kripto ve fiat arasında değişim yapabilir ve düşük ücretli doğrudan para transferleri yapabilirsiniz. Desteklenen kripto para birimleri arasında BTC, LTC, ETH, XRP, XLM, DAI, NANO ve WAVES bulunurken GBP, EUR ve USD desteklenen fiat para birimleridir..

Desteklenen bu para birimleri arasında şeffaf canlı fiyatlar ve döviz kurları kullanılarak anlık değişimler yapmak da mümkündür. Hizmeti kullanmak için bir Wirex hesabı oluşturmanız, ona para yatırmanız ve ardından Wirex Visa kartınıza para eklemeniz gerekir. Banka havalesi yaparak, kredi veya banka kartı kullanarak veya kripto para yatırarak hesabınıza para yatırabilirsiniz..

Wirex, her kripto para birimi için farklı cüzdanlar sağlar ve GBP, EUR veya USD cinsinden bir kart sipariş etmenize izin verir. Bir GBP kartı seçerken, ekli bir banka hesap numarası ve sıralama kodu olan bir Visa banka kartı kullanacaksınız; ancak USD ve EUR kullanmayı seçtiğinizde ön ödemeli bir kart alırsınız.

Ücretler, Limitler ve Teşvikler

Wirex genellikle düşük ücret hizmet, kalan bazı işlevler ücretsiz. Komisyon veya işlem ücreti yoktur ve yöntem ne olursa olsun kontör yüklemeleri de ücretsizdir. İşlemlerin çoğu da ücretsizdir ve buna çevrimiçi kart satın alımları ve mağaza içi kart satın alımları ve geri ödemenin yanı sıra kripto para birimi veya fiat borsaları ve Wirex kripto / fiat transferleri dahildir..

Ek olarak, kart basımı ve teslimatı da ücretsizdir ve mobil uygulamayı kullanmak için herhangi bir ücret yoktur, ancak şu anda her ay yaklaşık 1.00 £ / 1.20 / 1.50 $ olan kart yönetimi için küçük bir ücret alınır..

Kartı kullanırken, genellikle her hizmet, ürün veya değişim türü için gördüğünüz fiyatı ödersiniz, ancak ATM kullanımına bağlı bir ücret vardır ve bu, Avrupa içinde yaklaşık 1,75 £ / 2,25 € / 2,50 ve £ Avrupa dışında 2,25 / € 2,75 / 3,50 $ ve ayrıca% 1 aylık bakım ücreti vardır.

Wirex ayrıca çevrimiçi ve mağaza içi satın alımlar için 7500 £ / 8000 € / 10.000 $ tutarında bir satın alma limiti uygular ve mağazada nakit para iadesi limiti günlük 50 £ ‘dır. ATM’den para çekme, günlük 250 £ / 250 € / 250 $ ile sınırlıdır, ayrıca günde 10 BTC’lik bir transfer limiti varken, kredi ve banka kartı yüklemeleri günlük 5.000 £ / 5.000 / 5.000 $ ile sınırlıdır. Kullanıcılar ayrıca 15.000 £ / 16.000 € / 20.000 $ tutarında maksimum kart bakiyesine bağlı kalmalıdır..

Wirex ayrıca bir Cryptoback Ödül Programı yürütür ve Visa banka kartını kullandığınızda kripto ödülleri kazanmanıza izin verir. Ne zaman ödeme yaparsanız ve / veya satın alırsanız, harcamalarınızın% 0,5’ini Bitcoin ile geri kazanabilirsiniz..

Program aracılığıyla kazandığınız Bitcoin, kartı kullanarak her harcama yaptığınızda otomatik olarak ödüllendirilir ve anında paraya çevrilebilir ve dilediğiniz gibi harcanabilir ve / veya dönüştürülebilir. Ekip ayrıca yakın zamanda WXT Jetonu daha fazla ücret indirimi ve% 1,5 Cryptoback oranı sağlar.

Wirex, parasını VISA kartlarını kabul eden herhangi bir satış noktasında harcamak isteyenler için iyi bir seçenektir ve mevcut para birimleri ve rekabetçi döviz kurları, Wirex kartını gezginler için iyi bir seçenek haline getirir. Bununla birlikte, hizmet şu anda ABD’de kullanılamıyor ve şirket Avrupa pazarına odaklanıyor ve gelecekte ABD ve Asya’ya genişlemeyi planlıyor..

Tam Wirex İncelememizi buradan okuyun.

Wirex’i ziyaret edin

Revolut

Revolut’u ziyaret edin

Revolut bir Fintech başarı öyküsü oldu ve mobil bankacılık uygulamasıyla finans sektörünü alt üst etmeye başladı. Revolut’un hizmetleri AEA, İsviçre ve Avustralya’da mevcuttur ve Birleşik Krallık merkezli şirket, mobil bankacılık hizmetlerinin yanı sıra müşterilerinin kripto para satın almasına da olanak tanır..

Bunu yapmak için, aylık ücretli abonelik planlarından birine kaydolmak gerekir ve Premium Abonelik aylık 6,99 £ / 7,99 € iken, Metal Abonelik aylık 12,99 £ / 13,99 € tutarındadır..

Ücretli planlar, kullanıcıların platforma entegre dijital varlıklara erişmesine ve Bitcoin ile Ethereum, Bitcoin Cash, Litecoin ve Ripple satın almasına olanak tanır. Revolut standart bir oranı korur ve nihai satın alma fiyatına% 1,5’lik bir artış ekler.

Kripto satın alma veya satma süreci nispeten hızlı ve basittir ve her şey bir düğmeye dokunarak yapılabilir. Hesabınızda tutulan herhangi bir kripto anında Revolut kişilerinize gönderilebilir ve kripto paralarınızı bir Revolut MasterCard veya Visa banka kartı ile harcayabilirsiniz, çünkü bir satın alma işlemi yaptığınızda varlıklarınız otomatik olarak yerel para biriminize dönüştürülür..

Bununla birlikte, hızlı ve kolay bir seçenek olsa da, Revolut, özel anahtarlarınıza sahip olmadığınız ve kripto varlıklarınızı Revolut sisteminin dışına transfer edemediğiniz için herkese uygun olmayabilir ve mobil banka etkin bir şekilde dijital varlıklarınız. Sonuç olarak, bazı kripto para savunucuları bunu Bitcoin satın almanın “gerçek” bir yöntemi olarak görmeyebilir..

Buna rağmen, Revolut, onu sağlam bir seçim haline getiren bir dizi özellik içeriyor ve bunlar arasında İngiltere ve Euro IBAN hesapları, ücretsiz sanal kartlar, ücretsiz yurtdışı sağlık sigortası, ücretsiz sınırsız döviz hacimleri ve gecikmeli uçuş ve gecikmiş bagaj sigortası bulunuyor. Ekip ayrıca, uygulamanın popülaritesinin artmaya devam ettiğini görmesi gereken ve uygulamaları kapalı sistemi, kriptoları arkadaşlarına ve ailesine aktarmak isteyen herkes için daha kullanışlı hale getirmesi gereken tavsiye ve indirim programları da yürütüyor..

Revolut İncelememizi Okuyun

Revolut’u ziyaret edin

BitPay

BitPay başka bir yerleşik operatör ve ABD merkezli kripto para birimi ödeme sağlayıcısı, 2011’den beri piyasada ve 10.000’den fazla tüccara katıldı. BitPay, ABD vatandaşlarına Bitpay hesabı üzerinden para yüklenebilen ön ödemeli bir Visa kartı sunar.

Banka kartı, 50 Amerika Birleşik Devletleri bölgesinde tam olarak çalışır durumda, ülke çapında kullanılabilir ve ayrıca dünya çapında kabul edilmektedir. BitPay kullanıcıları, Visa kartlarını kabul eden çeşitli satış noktalarında banka kartlarıyla ödeme ve satın alma yapabilir.

Kullanıcılar, kripto yatırarak veya otomatik para yatırma ve ACH banka havaleleri yaparak hesaplarına para yatırabilirler ve BitPay şu anda hem BTC hem de BCH’yi desteklemektedir ve hesap / kart bakiyeleri ABD doları cinsinden tutulur.

BitPay Bitcoin Banka Kartı
Kullanılabilirlik Amerika Birleşik Devletleri
Desteklenen Para Birimleri USD, BTC
Kart Seçenekleri Fiziksel / Sanal
Kart tipi Vize
Ücretler Düşük
Yerel Jeton Hayır
Avantajlar / Bonuslar Hayır

Hizmet yalnızca ABD vatandaşları tarafından kullanılabildiğinden, BitPay’i kullanmak için bir devlet kimliği, ev adresi kanıtı ve geçerli bir Sosyal Güvenlik numarası ibraz etmek gerekir. Ek olarak, şirket ayrıca Bitcoin’in günlük iş faaliyetlerine kolay entegrasyonuna izin veren bir dizi ticari hizmet sunmaktadır..

Ücretler, Limitler ve Teşvikler

BitPay ayrıca, kartın 9.95 dolara mal olmasına ve gelmesi yaklaşık bir hafta sürmesine rağmen, genel bir düşük ücret yapısına sahiptir. Kart işlem ve bakım ücretlerinden muaftır ve kullanıcıların ATM ve bu faaliyetler ABD dışında yapıldığında 3 ABD Dolarına yükselen tezgah üstü para çekme işlemleri için 2 ABD Doları tutarında bir ücret ödemeleri gerekir. Wirex’e benzer şekilde, işlemlerin çoğu ücretsizdir, ancak ACH ile para yatırmayı seçen herkesin 5 dolarlık bir ücret ödemesi gerekecektir..

Bitpay ayrıca, para birimi dönüştürme maliyetlerinin bir sonucu olarak ABD dışında yapılan herhangi bir satın alma veya ödeme için% 3 ücret alır ve kartı düzenli olarak kullanmayı planlamayan herkes, takip eden her ay için ayda 5 ABD doları uyku ücreti olduğunu unutmamalıdır. kart tekrar kullanılana kadar 90 günlük hareketsizlik süresi.

Hesap / kart, günde 10.000 $ yükleme ve satın alma limiti ve günde 3000 $ nakit çekme limiti ve işlem başına 750 $ ile birlikte gelir. Ayrıca, günlük 500 $ ‘lık karttan karta transfer limiti ve 25.000 $’ lık maksimum kart bakiyesi vardır..

Şu anda, BitPay herhangi bir teşvik programı çalıştırmıyor ve kullanıcıların nakit para iadesi ve indirim planları için başka yerlere bakması gerekecek, ancak hizmet, ABD’de bulunan herkes için sağlam bir seçenektir..

Bitpay, Bitcoin işlemlerini işlemek için köklü ve büyük beğeni toplayan bir şirkettir ve kartları dünya çapında geniş çapta kabul görmektedir. Ancak, hizmet yalnızca ABD vatandaşları içindir ve şirket şu anda kartı kullanmak için indirimler veya herhangi bir özel teşvik uygulamamaktadır, bu nedenle güvenilir, basit bir Bitcoin ödeme çözümü arayan herkes için en uygunudur..

MCO Vizesi

MCO Visa banka kartı ciddi kripto para birimi meraklıları için en uygun hizmeti sağlar ve çok çeşitli kart seçenekleri, dijital para birimleri, ödüller ve teşvikler içerir.

Kartın arkasındaki şirket, Monaco’dan Crypto.com’a yeniden markalaştı ve Asya merkezli proje, kullanıcıların fiat ve kripto para birimlerini satın almalarına, takas etmelerine ve transfer etmelerine olanak tanıyan bir mobil cüzdanın yanı sıra müşterilerin para yatırmasına izin veren bir kripto kredi hizmeti içeriyor. kriptolarının MCO Visa Card’larıyla harcayacakları krediyi almaları.

MCO Bitcoin Banka Kartı
Kullanılabilirlik Singapur / ABD
Desteklenen Para Birimi USD, BTC
Kart Seçenekleri Fiziksel
Kart tipi Vize
Ücretler Düşük
Yerel Jeton MCO
Avantajlar / Bonuslar Cashback’ler & İndirimler

Hizmet, özellikle Singapur’da bulunan kişilere yöneliktir ve şu anda ABD vatandaşları için de kullanıma sunulmaktadır ve 37 eyalette mevcuttur. Desteklenen para birimleri arasında BTC, BNB, ETH, LTC, XRP ve MCO’nun yanı sıra EUR, USD, AUD, HKD, JPY, GBP ve SGD yer alır ve kullanıcılardan MCO mobil üzerinden ACH veya IBAN para yatırma işlemleri yaparak hesaplarını finanse etmeleri istenir app. Ayrıca, mobil uygulama üzerinden kaydolurken tam yasal adınızı, devlet tarafından verilmiş bir kimliğin resmini ve “selfie” resmini sağlamanız gerekir.

Ücretler, Limitler ve Teşvikler

Kullanılabilir beş MCO kartı vardır ve alınan hizmetin türü, sahip olduğunuz karta bağlıdır. Ücretler ve limitlerdeki farklılıklar, Midnight Blue için en düşük seviyeden Obsidian Black kart için en yüksek seviyeye kadar kart katmanları arasında değişir ve ücretsiz Midnight Blue kart, ücretsiz ATM para çekme işlemleri için aylık 200 $ limit sunar ve bu, Obsidian Black kart, aylık limit aşıldığında, diğer para çekme işlemlerinde% 2 ücret alınır.

Bankalararası döviz kuru aylık limiti, karta bağlı olarak 2.000 $ ile sınırsız bir miktar arasında değişiyordu ve limitin üzerindeki tutarda% 0.5 ücret alınır ve detayların tam listesini arayan herkes tüm kart limitlerini ve ücretlerini şurada bulabilir: Ayarlar, Ücretlerde & Uygulamanın sınırlar bölümü.

MCO kartı, çeşitli teşvikler ve ödüller ile kendisini farklı kılar ve kullanıcılar, MCO tokenlerini tutmak için nakliye, kurulum, aylık veya yıllık ücretlerden yararlanamaz. Kullanıcılar, MCO jetonlarını kilitleyerek veya “stake ederek”, genel satın alımlarda% 1 ila% 5 arasında nakit geri ödeme ve Airbnb ve Expedia’da olası% 10 geri ödeme ve Spotify ve Netflix’te% 100 geri ödeme içeren premium özelliklere erişim elde eder..

İstenen kart ve hizmetlere bağlı olarak, kilitlenme miktarı sıfır ile 50.000 MCO arasında değişmektedir ve kullanıcıların MCO jetonları satın almayı taahhüt etmeleri ve stake etme 6 aydır.

MCO, çok çeşitli para birimlerini kullanmaya ve stake etmeye büyük ilgi duyan herkes için harika bir seçenektir, ayrıca sık sık seyahat etmek ve nakit para iadesi programlarından yararlanmak isteyen kişiler için de çok uygundur..

Kart, mevcut en iyi ödüllerden bazılarını sunar; ancak, Singapur’da başlayan ve daha sonra Amerika Birleşik Devletleri’ne taşınan, Avrupa Birliği ve Kanada’nın gelecekte bir noktada kapsanması planlanan hizmetle henüz ücretsiz olarak sunulmamaktadır..

Cryptopay Kartı

Cryptopay kullanıcıların banka kartları aracılığıyla Bitcoin satın almalarına ve verilen mobil cüzdanda BTC’yi saklamalarına olanak tanır. Ödeme çözümleri sağlayıcısı 2013’te başladı ve şu anda Londra, Lizbon ve St. Petersburg’da ofisleri bulunan 90’dan fazla çalışanı var. Cryptopay ayrıca kullanıcıların Bitcoin cüzdanlarına bağlanan ve kredi kartlarının kabul edildiği her yerde paralarını harcamalarına izin veren C.Pay kartını da işletiyor..

Kart öncelikle Avrupa’daki müşterileri hedefliyor ve müşteriler EUR, USD / GBP ve RUB sanal ve fiziksel kartlar sipariş edebiliyor. Cryptopay aracılığıyla kullanıcılar, Bitcoin Cüzdanlarında tutulan fonları desteklenen bir fiat para birimine dönüştürebilir ve ardından C.Pay Ön Ödemeli Kartlarını yükleyebilirler..

Cryptopay Bitcoin Banka Kartı
Kullanılabilirlik EEA
Desteklenen Para Birimleri USD, EUR, GBP, BTC
Kart Seçeneği Fiziksel / Sanal
Kart tipi Yok
Ücretler Orta
Yerel Jeton Hayır
Avantajlar / Bonuslar Hayır

Kullanıcıların ayrıca Cryptopay hesaplarına Pound, Dolar, Euro veya Bitcoin ile para yatırarak ve ardından sipariş sürecinden geçerek ön ödemeli bir kart için ödeme yapmaları gerekir..

Ücretler, Limitler ve Teşvikler

Plastik kart 15 € / 15 $ / 15 £ karşılığında sipariş edilebilirken, sanal kart 2,50 € / 2,50 £ / 2,50 $. Her iki kart da% 3 yabancı işlem ücreti,% 1 yükleme ücreti ve% 1,99 üçüncü taraf yükleme ücreti ile birlikte gelir..

Kart türüne bağlı olarak, aylık 1 € / 1 $ / 1 £ hizmet ücreti de vardır. Cryptopay ayrıca doğrulamaya dayalı iki katmanlı bir sistem kullanır ve doğrulanmamış sanal kart kullanıcıları temelde 1.000 $ / 1000 € / 800 £ değerinde satın alma yapmakla sınırlıdır..

Doğrulanmış kullanıcılar 10.000 $ / 10.000 € / 8000 £ ‘a kadar tek seferlik yükleme yapabilir ve maksimum günlük yük miktarı iki katına ayarlanır. Günlük yük sayısı, ömür boyu yükler ve çevrimiçi işlemlerin değeri de sınırsızdır.

Plastik kartlar 2,25 € / 1,75 £ / 2,50 $ tutarında bir yerel ATM işlem ücreti ve 2,75 € / 2,25 £ / 3,50 $ uluslararası ATM işlem ücreti tahakkuk eder. Doğrulanmamış fiziksel kartlar, 200 € / 160 £ / 200 $ tek bir ATM işlem limiti ve günlük 400 € / £ 320/400 $ ATM para çekme limitinin yanı sıra sanal kartlarla aynı kısıtlamalarla karşı karşıyadır, ancak bu rakamlar 1000 € / £ ‘a yükselir. 800/1000 $ ve doğrulanmış kullanıcılar için 2000 € / 1600 £ / 2000 $.

Tekli yüklemeler, maksimum günlük yükler, günlük yükleme sayısı, ömür boyu yükler ve çevrimiçi işlemlerin değeri ile ilgili doğrulanmış kullanıcılar için sınırlar, doğrulanmış sanal kart kullanıcıları için olanlarla aynıdır. Günde izin verilen ATM işlemlerinin sayısı, kullanıcılar doğrulandığında ikiden beşe çıkar.

Özel bir teşvik olmamasına rağmen, Cryptopay, Avrupa’da bulunan herkes için başka bir seçenektir ve doğrulanmamış kart seçenekleri bazıları için kullanışlı olabilirken, doğrulanmış hesaplar çevrimiçi olarak sınırsız miktarlar gönderebilir ve maksimum yük değerine sahip olmayabilir..

Ancak ücretler diğer seçeneklere göre biraz daha yüksektir ve ABD kartının ücretleri İngiliz Sterlini olarak belirtilmiştir. Ekip, hizmeti yakın gelecekte Singapur’a getirmeyi hedeflese de, hizmet ABD veya Asya’da da mevcut değildir..

SpectroCoin Ön Ödemeli Kart

SpectroCoin , kullanıcılarının bir dizi kripto para birimi satın almasını ve bunları projenin mobil cüzdanı aracılığıyla depolamasını ve aktarmasını sağlayan bir kripto para birimi değişim ve ödeme işleme sağlayıcısıdır. Litvanya merkezli proje, EUR veya USD cinsinden ön ödemeli kartlar sağlıyor ve kullanıcıların kart üzerinden harcamak için BTC ve ETH, NEM, DASH ve USDT gibi diğer dijital varlıkları takas etmelerine izin veriyor..

Proje uygunluk açısından yüksektir ve tüm kullanıcılar KYC doğrulamasını geçmelidir, standart ve VIP kart seçenekleri vardır ve VIP kart sahipleri bir pasaport veya kimlik kartı ve bir hizmet faturası sağlamalıdır.

SpectroCoin Bitcoin Banka Kartı
Kullanılabilirlik İngiltere / AEA
Desteklenen Para Birimleri USD, EUR, BTC
Kart Seçenekleri Fiziksel / Sanal
Kart tipi Yok
Ücretler Orta
Yerel Jeton Hayır
Avantajlar / Bonuslar Hayır

SpectroCoin Ön Ödemeli Kart Programı, İngiltere’de kayıtlı bir şirket olan CreditCard Solutions UK Ltd tarafından yürütülmektedir ve çözüm öncelikle Avrupa’da bulunan kripto para birimi kullanıcılarını hedeflemektedir..

Ücretler, Limitler ve Teşvikler

Hem fiziksel hem de sanal Bitcoin banka kartları mevcuttur; ancak, bir USD fiziksel kart için gönderim bedeli 50.00 $ ‘dır ve ulaşması yaklaşık iki ila dört gün sürer, EUR sanal kart ise 9.00 €’ luk bir fiyatla sağlanır ve anında oluşturulur.

Aylık 1,00 $ / 1,00 € servis ücreti ücreti vardır, ancak kartın bakiyesi sıfır olduğunda bundan feragat edilir. Ayrıca,% 1 cüzdan ücreti üzerinden kart yüklemesi ve 0,25 $ / 0,25 € POS / çevrimiçi işlem ücreti ve döviz bozdurma için% 3 ücret vardır. ATM’den para çekme işlemleri de 2,50 $ tutarında bir ücret tahakkuk ettiriyor.

Belirtildiği gibi, tüm SpectroCoin müşterileri, kartı kullanmak için KYC doğrulamasını geçmelidir ve standart kart seçeneği, aynı miktar için bir yükleme limiti ve maksimum kart bakiyesi ile günlük maksimum 250 $ / 250 € yükleme tutarına izin verir. 2500 $ / 2500 €.

ATM’den para çekme 1.500 $ ile sınırlıdır, ancak kullanıcılar sınırsız miktarda POS / çevrimiçi işlem yapabilirler. Daha ayrıntılı doğrulamadan geçerek ve VIP seçeneğini tercih ederek, kart limitleri, aynı yük limiti kısıtlamaları ile günlük maksimum 5.000 $ / 4.000 € yükleme miktarına yükselir. Maksimum kart bakiyesi, izin verilen POS / çevrimiçi işlem sayısı kadar sınırsızdır, ancak ATM para çekme limiti 1.500 $ ‘da standart kartla aynı kalır..

SpectroCoin banka kartı kullanıcılarının KYC tarafından doğrulanması zorunludur, ancak yine de günde 250 $ ‘dan fazla para yatırmanıza izin verilmeyecektir. Yalnızca kimlik ve hizmet faturasını gönderdikten sonra VIP statüsünü elde edenler, para çekme limitlerini 5.000 $ ‘a çıkaracaktır..

SpectroCoin ön ödemeli kart, Avrupa’da bulunan herkes için başka bir geçerli seçenektir, ancak ekip şu anda potansiyel müşterileri Coinbase kartı üzerinden seçmeye ikna etmek için herhangi bir teşvik veya promosyon sunmamaktadır..

Bununla birlikte, proje doğası gereği şeffaftır ve yüksek yasal uyum seviyeleri, sınırsız maksimum kart bakiyesi ile birlikte gelen ve aynı zamanda sınırsız izin veren bir VIP karttan yararlanmak için pasaport, kimlik kartı ve hizmet faturası göndermek isteyen herkese uygun olacaktır. POS / çevrimiçi işlemler.

Anında kullanılabilen sanal kart, fonlarını çevrimiçi alışveriş yapmak için hızlı bir şekilde kullanmalarını sağlayan bir çözüm arayan herkes için de kullanışlı olabilir..

Bitwala

Bitwala başka bir Avrupa kripto para birimi borsasıdır ve Alman fintech operasyonu Solaris Bank ile birlikte çalışarak kullanıcılarının Bitcoin alıp satmalarına ve SEPA transferleri ile önemli bir özellik olan hem kripto hem de fiat transferleri yapmalarına izin verir. Bitwala ayrıca müşterilerinin bir MasterCard banka kartı aracılığıyla POS ve çevrimiçi ödeme yapmasına olanak tanır.

Şirketin hizmetleri şu anda ABD vatandaşları tarafından kullanılamamakla birlikte, AEA’da bulunan herkes 18 yaşından büyük olduğu sürece bir Bitwala hesabı açabilir ve geçerli bir kimlik kanıtı ve bir adres kanıtı sunabilir.

Beklendiği gibi, Bitwala aynı zamanda uyumlu kalmaya ve güveni sürdürmeye odaklandı ve 100.000 € ‘ya kadar olan mevduatlar Alman Mevduat Garantisi Programı (DGS) tarafından korunuyor.

Bitwala Bitcoin Banka Kartı
Kullanılabilirlik EEA
Desteklenen Para Birimleri EUR, BTC
Kart Seçeneği Fiziksel
Kart tipi MasterCard
Ücretler Düşük
Yerel Jeton Hayır
Avantajlar / Bonuslar Hayır

Temassız Bitwala banka kartı, kullanıcıların kripto para birimi hesap bakiyelerini anında Euro’ya çevirmesine ve çevrimiçi veya mağaza içi alışveriş yapmasına ve en yakın ATM’den para çekmesine olanak tanır.

Ücretler, Limitler ve Teşvikler

Kullanıcılar şu anda hesap başına bir kartla sınırlıdır ve borsa genellikle kart siparişleri, kart işlemleri ve ATM’den para çekme işlemleriyle düşük bir ücret yapısı çalıştırır. Ancak, bir kartı yeniden sipariş etmenin maliyeti 9,50 € ‘dur ve Bitwala ATM’den para çekme ücreti almasa da, bazı ATM’lerin kendi ücretleri vardır, bu nedenle kullanıcıların para çekme işlemi yapmadan önce onaylaması gerekir..

Ayrıca, Bitwala kendi platformunda% 1 işlem ücreti uygular ve BTC’de tutulan fonlar kart kullanılırken Euro’ya satıldığından, her bir işlem / harcama eylemi% 1 ücrete tabi olabilir ve ekip fiyatlandırma programını daha ayrıntılı olarak açıklar. İşte.

Harcama limitleri günlük ve aylık olarak uygulanmaktadır ve şu anda çevrimiçi ödemeler için günlük 1.500 € limitleri vardır ve bunlar 5.000 € olarak değiştirilebilir ve çevrimdışı ödemeler için 1.500 € 3.000 € olarak değiştirilebilir. ATM’den para çekme işlemleri günde 3.000 € ile sınırlıdır ve hem çevrimiçi hem de çevrimdışı ödemeler ve ATM’den para çekme işlemleri aylık 10.000 € limiti ile karşı karşıyadır..

Bitwala ekibi şu anda herhangi bir özel promosyon veya teşvikte bulunmuyor, ancak hesaplar ücretsiz ve banka kartı oldukça düşük maliyetli bir seçenek. Hizmet, ABD’deki insanlar tarafından kullanılamaz ve platform yalnızca EUR / BTC transferlerini destekler, ancak Bitwala ön ödemeli banka kartı, AEA’daki herkes için başka bir geçerli seçenektir..

Sonuç

Sektör, WaveCrest / Visa sorununun etkisinden olumsuz etkilenmesine rağmen, hala ön ödemeli banka kartı seçenekleri sunan birkaç şirket var. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, en iyi Bitcoin banka kartı seçeneği büyük ölçüde her bir kişinin bireysel gereksinimlerine bağlıdır ve maliyet, konum ve desteklenen para birimleri dikkate alınması gereken önemli faktörlerdir..

Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa’daki Bitcoin kullanıcıları şu anda iyi hizmet alıyor ve Bitpay’in ABD’deki herkes için sağlam bir yerleşik seçenek olmasıyla aralarından seçim yapabilecekleri bir dizi kart var. AB’de bulunan insanlar için Coinbase kartı, kullanıcıların banka kartını kullanmak için borsaya kaydolmalarını gerektirmesine rağmen başka bir güvenilir seçenektir ve sonuç olarak Cryptopay kartı da uygun bir seçenektir..

Ek olarak, Cryptopay tam KYC doğrulaması gerektirmez ve doğrulanmamış EUR kartları toplam 1.000 € yükleyip harcayabilir ve günde 400 € ‘ya kadar ATM para çekebilir..

Daha sık harcama yapanlar ve indirimlerden, geri ödeme ödemelerinden, stake etme ve çok çeşitli altcoin desteğinden yararlanmak isteyen herkes Crypto.com’dan MCO kartını denemelidir. MCO kart yelpazesi, şu anda sunulan en kapsamlı olanıdır ve daha özel kripto para birimi kullanıcılarına, onları meşgul etmek için çeşitli teşvik programları sunar..

Wirex kartı daha basitleştirilmiş bir alternatiftir ve insanların kripto varlıklarını harcarken aynı zamanda geri ödeme ödemelerinden ve WXT jetonunu kullanmak için ek ücret indirimlerinden yararlanmalarına olanak tanır..

Sonuç olarak, Bitcoin banka kartlarını çevreleyen yasal belirsizlik nedeniyle, en iyi seçenekler kullanılabilirlik, güvenilirlik ve güvenlik karışımını birleştirir ve müşterilerin kartlarını çok fazla karışıklık olmadan istedikleri gibi kullanmalarına izin verir. İhtiyaçlarınıza en uygun banka kartı hizmetini seçmek ve her zaman mevcut en iyi hizmeti aldığınızdan emin olmak için gelişmelerden haberdar olmak mantıklıdır..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me