2011’de kuruldu, Kraken şu anda faaliyette olan en eski ve en popüler kripto para borsalarından biridir. Borsa, kripto para ticareti yapmakla ilgilenen herkes için güvenli bir yer olarak ün kazandı ve aynı zamanda çeşitli konumlarda hem tüccarlar hem de kurumlar için popüler bir seçimdir. Kraken, uluslararası bir çekiciliğe sahiptir ve çok sayıda fiat para biriminde verimli ticaret fırsatları sunar. Kraken ayrıca Bitcoin’den Euro’ya ticaret hacimleri açısından şu anki dünya lideridir..

Kraken, Temmuz 2011’de mevcut CEO Jesse Powell tarafından kuruldu ve borsa resmi olarak Eylül 2013’te halka açıldı. Merkezi San Francisco’da bulunan Kraken, bir numara haline geldiği için 2014’ün Kraken için çok önemli olduğunu kanıtlayan kayda değer başarılara sahip. Euro ticaret hacmine göre değişim, rezerv denetim sisteminin ilk doğrulanabilir kriptografik kanıtına öncülük etti ve aynı yıl içinde Bloomberg Terminalinde listelendi.

Kraken, en popüler uluslararası borsalardan biridir ve ABD, Kanada, Japonya ve çeşitli Avrupa ülkelerinde yaşayanlar tarafından kullanılabilir. Kraken ayrıca ABD Doları, Kanada Doları, Euro, İngiliz Sterlini ve Japon Yeni gibi birden fazla fiat para birimiyle işlem yaparak rekabeti geride bırakıyor..

Şirket ayrıca, büyük saldırılara karşı dirençli olması ve Mt.Gox borsasının alacaklılarının taleplerini alabilecekleri platform olarak seçilmesi nedeniyle iyi bir üne sahiptir. Mt. Gox, iflas koruması için başvuruda bulundu, yönetim ekibi, alacaklılara ödemeleri kolaylaştırmaya yardımcı olmak için Kraken’i güvenilir bir ortak olarak seçti. Kraken ayrıca büyük finansal kurumların ve yüksek net değerli bireylerin anonim ticaret yapmasına izin veren özel bir menkul kıymet borsası olan karanlık bir havuz işletiyor.

Kraken Temel Özellikleri

 • İşlevsellik – Kraken, daha gelişmiş tüccarlara yönelik grafikler sağlamanın yanı sıra yeni başlayanlara yardımcı olmak için temel bir arayüz ve ayrıntılı belgeler sağlar. Ayrıca, platforma çeşitli cihazlarda kolayca erişilebilmesini sağlayan bir iOS mobil uygulaması da vardır..
 • Likidite– Kraken yüksek bir likiditeye sahiptir ve bu, hesapların hızlı bir şekilde fonlanmasına ve yüksek işlem hacimlerine izin verir. Borsa ayrıca Rezerv Kanıtı Denetimleri üstlenir ve kriptografik olarak doğrulanmış denetimin gerçekleştirilmesine öncülük eder..
 • Güvenlik – Kraken, PGP / GPG şifrelemesinin yanı sıra fonları güvence altına almak için soğuk depolama tekniklerini kullanır. Platform ayrıca kullanıcı güvenliğini en üst düzeye çıkarmaya yardımcı olmak için iki faktörlü kimlik doğrulama, bir ana anahtar ve bir genel ayar kilidi sunar..
 • Ticaret Seçenekleri – Platform, kısa devre ile 5 kata kadar kaldıraçlı alım satımla Bitcoin Marjin Ticaretine izin verir. Kraken ayrıca stop-loss emirleri ve otomatik ticaret gibi gelişmiş sipariş türleri sağlar.
 • Uluslararası Kullanılabilirlik – Değişim şu anda ABD, Kanada, Japonya ve çeşitli Avrupa ülkelerinde mevcuttur. Kraken ayrıca ABD Doları, Kanada Doları, Euro, İngiliz Sterlini ve Japon Yeni’yi içeren 7 temel para birimiyle 47’den fazla piyasa çifti sunmaktadır. Platform ayrıca tüm yıl boyunca günde 24 saat kullanılabilen destek sağlar.

Desteklenen Para Birimleri

Kraken, en çok Bitcoin ve Ethereum ile nakit (EUR ve USD) piyasaları ile tanınır; ancak hem fiat hem de kripto para birimlerinin geniş bir yelpazesi platformda takas edilebilir. Bitcoin (XBT), Ethereum (ETH) ve Tether (USDT) gibi popüler kripto para birimlerinin yanı sıra Bitcoin Cash (BCH), Monero (XMR), Dash (DASH), Litecoin (LTC), Ripple ( XRP), Stellar / Lumens (XLM), Ethereum Classic (ETC), Augur REP tokenleri (REP), ICONOMI (ICN), Kavun (MLN), Zcash (ZEC), Dogecoin (XDG), Gnosis (GNO) ve EOS (EOS). Bitcoin genellikle BTC’nin kısaltmasını kullanır; ancak Kraken, Bitcoin’i XBT’nin kısaltmasıyla atar.

Kraken, banka havalesi yoluyla gerçekleştirilen fiat para birimi ödemeleri ile CAD, EUR, GBP, JPY ve USD yoluyla para yatırma ve çekme işlemlerine izin verir. Avrupa Ekonomik Alanı içinde banka hesabı olan kullanıcılar için SEPA ödeme sistemi de desteklenmektedir.

Kraken ayrıca şu döviz çiftlerinde marj ticaretine izin verir: XBT / EUR, XBT / USD, ETH / XBT, ETH / USD, ETH / EUR, ETC / XBT, ETC / ETH, ETC / USD, ETC / EUR, REP / XBT , REP / ETH, REP / EUR.

Kraken Kaydı ve Giriş

Bir Kraken hesabı, kayıt işlemini takip ederek ve adınızı, e-posta adresinizi ve şifrenizi girerek kolayca açılabilir. Tüm parolalar en az 8 karakter uzunluğunda olmalı ve harf, rakam ve özel karakterler içermelidir.

Kraken, hem temel hem de gelişmiş hesaplar sunar, temel bir hesap açmak için kullanıcıların tam adlarını, doğum tarihlerini, adreslerini ve telefon numaralarını vermeleri gerekir. Gelişmiş hesap kullanıcıları, kayıtlarını tamamlamak için daha sıkı bir doğrulama sürecinden geçmelidir. Gelişmiş bir hesap için şunları yapmanız gerekir:

 • Kimliğinizi yükleyin. Hesabınızı doğrulamak için, devlet tarafından verilmiş kimlik formlarını ve ikametgah belgesini yüklemeniz gerekmektedir. ABD’de ikamet edenler için bir Sosyal Güvenlik Numarası da gereklidir; Almanya veya Japonya gibi ülkelerde ise ek kimlik onayı gerektirir.
 • Belgeler Kraken hesabınızın “Doğrulanmasını Alın” sekmesi altında yüklenebilir ve doğrulama süresi, işlenen başvuruların sayısına bağlıdır ve birkaç günden bir haftaya kadar sürebilir..
 • Hesabınız için ikincil bir güvenlik katmanı sağlayan 2 Faktörlü Kimlik Doğrulama (2FA) kurduğunuzdan emin olun..
 • Bu tamamlandığında, hesabınıza para yatırmaya başlayabilirsiniz..
 • Transfer yapacağınız banka hesabını ekleyin; Para yatırmak için kabul edilen tek yöntem banka havaleleri ve havalelerdir.

Nasıl Para Yatırılır

Menü sekmesindeki “Finansman” bölümüne gidin ve ardından tercih ettiğiniz para yatırma yöntemini seçin. Banka havalesi işlevi aracılığıyla borsaya para yatırmayı seçebilirsiniz. Veya para transfer etmek için bir kripto para cüzdanı kullanın.

Ticaret Nasıl Yapılır

Hesabınıza para yatırıldıktan sonra, Menüdeki “Ticaret” sekmesine tıklayıp “Yeni Sipariş” i seçmek mümkündür; buradan satın almak istediğiniz para birimini ve tercih ettiğiniz ödeme para birimini seçebilirsiniz.

Satın almak istediğiniz miktarı girip bir market veya limit emri seçtikten sonra, satın alma işleminizi onaylamak için yeşil onay butonuna tıklayabilirsiniz..

Kraken Ücretleri

Kraken bir dizi fonlama ve çekme seçeneği sunar, transfer ücretleri işlem maliyetlerine göre belirlenir ve fon ortakları ücret yapılarını ayarlarsa ayarlanabilir. Mevcut finansman seçenekleri ve ücretleri şunları içerir:

 • EUR SEPA: Para Yatırma (Ücretsiz) / Para Çekme (0,09 €) – yalnızca EEA ülkeleri
 • USD Banka Havalesi (5 USD) / Para Çekme (5 USD) – Yalnızca ABD
 • EUR Banka Havalesi (10 €) – yalnızca ABD dışında
 • USD Banka Havalesi (10 USD) / Para Çekme (60 USD) – yalnızca ABD dışında
 • JPY Banka ile para yatırma (Ücretsiz, minimum 5.000 ¥ yatırma) / para çekme (20 ¥) – yalnızca Japonya
 • CAD Havale (Ücretsiz) / EFT Çekme (10 $ CAD ücreti, günlük maksimum 25K CAD)

Dijital para birimleriyle yapılan transferler kendi benzersiz ücretlerine tabidir, bunlar şunları içerir:

 • Bitcoin (XBT): Para Yatırma (Ücretsiz) / Para Çekme (฿ 0.001)
 • Ether (ETH): Para yatırma (ETH’yi Kraken’ın cüzdanına taşımak için küçük işlem ücreti) / Para çekme (Ξ0,005)
 • Ripple (XRP): Para Yatırma (Ücretsiz) / Para Çekme (Ʀ0.02)
 • Litecoin (LTC): Para Yatırma (Ücretsiz) / Para Çekme (Ł0.02)
 • Bitcoin Cash (BCH): Para Yatırma (Ücretsiz) / Para Çekme (฿ 0.001)
 • Tether (USDT): Para Yatırma (Ücretsiz) / Çekme (USD ₮ 5)

Ticaret Ücretleri

Kraken, kapsamlı rehber işlem ücreti yapısına. Oldukça karmaşık olsa da, belirli para biriminizin hacmi 50.000’in altına düşen işlemlerin çoğu,% 0.16 oranında bir yapımcı ücreti ve% 0.26 oranında bir alıcı ücretine tabidir. Bu ücretler, sitede desteklenen USD, EUR, JPY GBP ve CAD gibi fiat para birimleri üzerinden yapılan tüm Bitcoin işlemleri için geçerlidir. Aynı ücret yapısı, altcoin ticaret çiftlerinin çoğu için de geçerlidir..

50.000’den büyük ticaret hacimleri için ücretler% 0,14 ve% 0,24’e düşer. 10.000.000’in üzerindeki herhangi bir ticari faaliyete kadar hacimle ilişkili olarak ücretler düşmeye devam ediyor, bu noktada ücretler% 0 (yapıcılar) ve% 0.10 (alıcılar).

İşlem başına ücret alınır ve 30 günlük süre içinde yapılan işlemler için işlem hacimleri hesaplanır.

Ticaret Limitleri

Kraken, kademeli bir doğrulama sistemi çalıştırır ve ticaret limitleri, doğrulama seviyenize bağlıdır. Platformda aşağıdaki katmanlar kullanılır:

 • Seviye 0– Bu katman bir e-posta adresi gerektirir ve kullanıcıların siteyi para yatırma, çekme veya herhangi bir işlem yapmadan sitede gezinmesini sağlar.
 • 1. kat– Kullanıcılar yalnızca dijital para birimlerinde para yatırabilir ve çekebilir. Bununla birlikte, ticaret hem dijital hem de fiat para birimlerinde etkinleştirilir. Bu katman, kullanıcıların tam adlarını, doğum tarihlerini, ülkelerini ve telefon numaralarını girmelerini gerektirir.
 • Seviye 2– Para yatırma, çekme ve dijital para birimlerinde alım satım mevcuttur. İkamet ettiğiniz ülkeye bağlı olarak, fiat para birimi fonlaması da erişilebilir olabilir. Belirli yetki alanlarındaki kullanıcılar için, adresinizi Kraken’e verdikten sonra banka ile para yatırma ve çekme işlemleri kullanılabilir.
 • Seviye 3– Seviye 3 müşterileri için daha yüksek seviyelerde itibari para fonu mevcuttur. Bu kademe, geçerli bir Devlet Kimliği ve yeni bir ikametgah kanıtı gerektirir. Bu katman ayrıca ABD, Kanada, Almanya, Japonya ve diğer bazı ülkelerdeki kullanıcıların fiat para birimlerini yatırması için gereklidir. Bazı para yatırma seçenekleri ayrıca fotoğraflı kimlik onayı gerektirir.
 • Kademe 4– En yüksek finansman limitlerine izin verir. Kraken, hem bireysel hem de kurumsal Tier 4 hesapları sağlar ve Tier 4 bireysel hesaplar için gerekli belgeler imzalı bir başvuru formu ve KYC belgelerini içerir.

Seviye 1 kullanıcıları, kripto para birimleri ve itibari para birimlerinin ticaretinin yanı sıra kripto para birimleri yatırabilir ve çekebilir. Para yatırma limiti yoktur; ancak, para çekme işlemleri günlük 2.500 $ ve aylık 20.000 $ ile sınırlıdır.

Seviye 2 kullanıcıları, ikamet ettikleri yere bağlı olarak itibari para birimleri yatırabilir ve çekebilir. Tier 2 kullanıcıları için, itibari para biriminde para yatırma ve çekme işlemleri günlük 2.000 $ ve aylık 10.000 $ ile sınırlıdır. Kripto para çekme işlemleri, günlük 5.000 $ ve aylık 50.000 $ ile sınırlıdır.

Tier 3 kullanıcıları, kripto para ve itibari para yatırıp çekebilir ve marj ticareti yapabilir. Fiat para yatırma ve çekme işlemleri günlük 25.000 $ ve aylık 200.000 $ ile sınırlıdır. Dijital para birimlerindeki para çekme işlemleri günlük 50.000 $ ve aylık 200.000 $ ile sınırlıdır. ABD, Kanada, Japonya ve Almanya gibi ülkeler, itibari para biriminde para yatırmak ve çekmek için Kademe 3 doğrulaması gerektirir.

Tier 4 kullanıcıları, platformda mevcut olan en yüksek finansman limitlerine sahiptir. Katman 4 kullanıcıları hem bireysel hem de kurumsal olabilir ve gereksinimlerini açıklığa kavuşturmak için destek departmanıyla iletişime geçmeleri önerilir..

Site Kesintileri & Son Kapalı Kalma Süresi

Birçok kripto para birimi borsası, büyük bir yeni müşteri akışı nedeniyle son birkaç ayda taleple başa çıkmak için mücadele ediyor ve Kraken bir istisna değil. Platform, site kesintileri ve diğer problemlerle ünlendi. Buna karşı koymak için Kraken, yeni bir ticaret motoru kurmak için çevrimdışı oldu. Maalesef birkaç saat sürmesi gereken süreç 2 gün sürdü, kullanıcıları arasında çok fazla paniğe yol açmak ve borsanın iyi bir şekilde kapanacağından veya hatta bir çıkış dolandırıcılığı yapmaktan korkmak.

Ekip, kesinti sırasında sosyal medya aracılığıyla kullanıcılarıyla iletişim halinde kaldı ve platform sonunda tekrar çevrimiçi oldu. İlk birkaç hıçkırıktan sonra, yeni motor eski versiyondan çok daha iyi performans gösteriyor gibi görünüyor ve daha az hata ve diğer problemlerle ticareti çok daha etkili bir şekilde yapıyor..

Üyelerine bir özür olarak, Kraken duyurdu tüm ticaretin 31 Ocak 2018’e kadar ücretsiz olduğu.

Kraken serbest ticaretle geri dönüyor! Arıza süremizin neden olduğu belirsizlik için özür dileriz – ticaret motorunu yükseltmek için yapıldı. Ticaretin yükseltilmesi ve geri dönüşü hakkında önemli ayrıntılar için lütfen blog gönderimize bakın. https://t.co/gDMgWvrVlk

– Kraken Borsası (@krakenfx) 13 Ocak 2018

Sonuç

Kraken, 2011’den beri faaliyette ve ana rakipleri Coinbase ve Gemini’den daha yaşlı. Sonuç olarak Kraken, kripto para birimi dünyasının üyeleri arasında itibarını inşa etmek için birkaç yıl harcadı. Borsa, artık birçok uluslararası kripto para birimi tüccarları tarafından en güvenilirlerinden biri olarak görülüyor..

Kraken, güvenli bir platform sağlar ve Coinbase’den daha düşük bir ücret yapısı işletir. Değişim aynı zamanda hem bireylere hem de kurumlara hitap ediyor ve sağlam, kapsamlı bir ticaret platformuna erişim sağlıyor. Kripto para birimlerinin nasıl ticaret yapılacağını orta düzeyde anlayan kullanıcılar için, önceden tanımlanmış tetikleyicilere sahip gelişmiş siparişler, limit emirleri, kaldıraçlı pozisyonlar, marj ticareti ve kısa satış tüm platformda mevcuttur..

Değişim, çeşitli gelir düzeylerine sahip her iki taraf tarafından da saygı duyulup kullanılırken, Kraken’in genel kullanıcı deneyimini iyileştirmek için yapması gereken bazı işler var. Yeni kayıtlardaki son artış nedeniyle, kapsamlı müşteri hizmetleri seçeneklerinin eksikliği belirgin hale geldi. Yeni kayıtların da belgelerinin ve hesaplarının tam olarak doğrulanması için bir haftadan fazla beklemesi gerekebilir. Buna rağmen Kraken, dünya çapındaki kripto para tüccarlarına değerli bir hizmet sunuyor ve güvenilir ve güvenilir bir borsa arayan herkes için geçerli bir seçenek olmaya devam ediyor..

Kraken

src = “~ resimler \ yeni başlayanlar-kılavuzu-kraken-tam-inceleme.gif”

alt = “Kraken İncelemesi”

class = “photo photo-wrapup wppr-product-image” /> 8.4

Kullanım kolaylığı

8.0 / 10

İtibar

8.0 / 10

Ücretler

9.0 / 10

Müşteri desteği

8.0 / 10

Ödeme metodları

9.0 / 10

Artıları

 • Saygın ve güvenli şirket
 • Yüksek Bitcoin – EUR likidite
 • Banka Transferleri mevcut
 • Marj ticareti mevcut
 • TradingView aracılığıyla hassas grafikler

Eksileri

 • Arıza süresi & Site Hataları
 • Telefon Desteği Yok
 • Kayıtlar ve belge doğrulama haftalar sürebilir
 • Destek yanıt süreleri yavaş olabilir

Ziyaret etmek {"@context":"http: \ / \ / schema.org \ /","@type":"Ürün","isim":"Kraken","görüntü":"https: \ / \ / blockonomi-9fcd.kxcdn.com \ / wp-content \ / uploads \ / 2018 \ / 01 \ /kraken-review.gif","açıklama":"2011 yılında kurulan Kraken, şu anda faaliyette olan en eski ve en popüler kripto para borsalarından biridir. Borsa, kripto para ticareti yapmakla ilgilenen herkes için güvenli bir yer olarak ün kazandı ve aynı zamanda çeşitli konumlardaki tüccarlar ve kurumlar için popüler bir seçimdir. Kraken uluslararası bir…","teklifler": {"@type":"Teklif","fiyat":"0.00","priceCurrency":"$","satıcı": {"@type":"Kişi","isim":"Eugene Kem"}},"gözden geçirmek": {"@type":"gözden geçirmek","reviewRating": {"@type":"Değerlendirme","en iyi derece":"10","worstRating":"0","ratingValue":"8.40"},"isim":"Kraken","reviewBody":"2011 yılında kurulan Kraken, şu anda faaliyette olan en eski ve en popüler kripto para borsalarından biridir. Borsa, kripto para ticareti yapmakla ilgilenen herkes için güvenli bir yer olarak ün kazandı ve aynı zamanda çeşitli konumlardaki tüccarlar ve kurumlar için popüler bir seçimdir. Kraken, uluslararası bir çekiciliğe sahiptir ve çok sayıda fiat para biriminde verimli ticaret fırsatları sunar. Kraken aynı zamanda Bitcoin’den Euro’ya ticaret hacimleri açısından şu anki dünya lideridir. \ R \ n \ r \ n \ r \ n \ r \ nKraken, Temmuz 2011’de mevcut CEO Jesse Powell tarafından kuruldu ve borsa resmi olarak halka açıldı San Francisco merkezli Kraken, Euro ticaret hacmine göre bir numaralı borsa haline geldiğinden, rezerv denetim sisteminin ilk doğrulanabilir kriptografik kanıtının öncülüğünü yaptı ve aynı zamanda Kraken için çok önemli olduğunu kanıtlayan 2014 ile kemerinin altında bazı önemli başarılar elde etti. aynı yıl içinde Bloomberg Terminalinde listelenmiştir. \ r \ nKraken, en popüler uluslararası borsalardan biridir ve ABD, Kanada, Japonya ve çeşitli Avrupa ülkelerinde ikamet edenler tarafından kullanılabilir. Kraken ayrıca ABD Doları, Kanada Doları, Euro, İngiliz Sterlini ve Japon Yeni gibi birden fazla fiat para birimiyle işlem yaparak rekabeti geride bırakıyor. \ R \ n \ r \ nŞirket ayrıca, Büyük saldırılara karşı dirençli olduğu ve ayrıca Mt.Gox borsasının alacaklılarının iddialarını alabilecekleri platform olarak seçildiği için. Mt. Gox, iflas koruması için başvuruda bulundu, yönetim ekibi, alacaklılara ödemeleri kolaylaştırmaya yardımcı olmak için Kraken’i güvenilir bir ortak olarak seçti. Kraken ayrıca büyük finans kurumlarının ve yüksek net değerli bireylerin anonim ticaret yapmasına olanak tanıyan özel bir menkul kıymetler borsası olan karanlık bir havuz işletmektedir. \ R \ n \ r \ n \ r \ n \ r \ n \ r \ nKraken Temel Özellikler \ r \ n \ r \ n \ tFonksiyonellik \ u2013 Kraken, daha gelişmiş tüccarlara yönelik grafikler sağlamanın yanı sıra yeni başlayanlara yardımcı olmak için temel bir arayüz ve ayrıntılı belgeler sağlar. Ayrıca, platforma çeşitli cihazlarda kolayca erişilebilmesini sağlayan bir iOS mobil uygulaması da vardır. \ R \ n \ tLiquidity- Kraken yüksek düzeyde likiditeye sahiptir ve bu, hesapların hızlı bir şekilde finanse edilmesini ve yüksek işlem hacimlerini sağlar. Borsa, Rezerv Kanıtı Denetimleri de üstlenir ve kriptografik olarak doğrulanmış denetimin gerçekleştirilmesine öncülük eder. \ R \ n \ tGüvenlik – Kraken, PGP \ / GPG şifrelemesinin yanı sıra fonları güvence altına almak için soğuk depolama tekniklerini kullanır. Platform ayrıca, kullanıcı güvenliğini en üst düzeye çıkarmaya yardımcı olmak için iki faktörlü kimlik doğrulama, bir ana anahtar ve genel bir ayar kilidi sunar. \ R \ n \ tTicaret Seçenekleri – Platform, kısa devre ile 5 kata kadar kaldıraçlı alım satım ile Bitcoin Marjin Ticareti yapılmasına izin verir. Kraken ayrıca, zarar durdurma emirleri ve otomatik ticaret gibi gelişmiş sipariş türleri de sağlar. \ R \ n \ tUluslararası Kullanılabilirlik – Değişim şu anda ABD, Kanada, Japonya ve çeşitli Avrupa ülkelerinde mevcuttur. Kraken ayrıca ABD Doları, Kanada Doları, Euro, İngiliz Sterlini ve Japon Yeni’yi içeren 7 temel para birimiyle 47’den fazla piyasa çifti sunmaktadır. Platform ayrıca tüm yıl boyunca günde 24 saat kullanılabilen destek sağlar. \ R \ n \ r \ n \ r \ n \ r \ n \ r \ nDesteklenen Para Birimleri \ r \ nKraken en çok Bitcoin ve Ethereum’dan nakde (EUR ve USD) piyasalar; ancak hem fiat hem de kripto para birimlerinin geniş bir yelpazesi platformda takas edilebilir. Bitcoin (XBT), Ethereum (ETH) ve Tether (USDT) gibi popüler kripto para birimlerinin yanı sıra Bitcoin Cash (BCH), Monero (XMR), Dash (DASH), Litecoin (LTC), Ripple ( XRP), Stellar \ / Lumens (XLM), Ethereum Classic (ETC), Augur REP jetonları (REP), ICONOMI (ICN), Kavun (MLN), Zcash (ZEC), Dogecoin (XDG), Gnosis (GNO) ve EOS (EOS). Bitcoin genellikle BTC’nin kısaltmasını kullanır; ancak Kraken, Bitcoin’i XBT’nin kısaltmasıyla atar. \ r \ n \ r \ nKraken, banka havalesi yoluyla gerçekleştirilen fiat para birimi ödemeleri ile CAD, EUR, GBP, JPY ve USD yoluyla para yatırma ve çekme işlemlerine izin verir. Avrupa Ekonomik Alanı içinde banka hesabı olan kullanıcılar için SEPA ödeme sistemi de desteklenmektedir. \ R \ n \ r \ nKraken ayrıca şu döviz çiftlerinde marj ticareti yapılmasına izin verir: XBT \ / EUR, XBT \ / USD, ETH \ / XBT, ETH \ / USD, ETH \ / EUR, ETC \ / XBT, ETC \ / ETH, ETC \ / USD, ETC \ / EUR, REP \ / XBT, REP \ / ETH, REP \ / EUR. \ R \ nKraken Kaydolma ve Oturum Açma \ r \ nA Kraken hesabı, kayıt işlemini takip edip adınızı, e-posta adresinizi ve şifrenizi girerek kolayca açılabilir. Tüm parolalar en az 8 karakter uzunluğunda olmalı ve harfler, sayılar ve özel karakterler içermelidir. \ R \ n \ r \ n \ r \ n \ r \ n \ r \ n \ r \ nKraken hem temel hem de gelişmiş hesaplar sunar Temel bir hesap açmak için kullanıcıların tam adını, doğum tarihini, adresini ve telefon numarasını vermesi gerekmektedir. Gelişmiş hesap kullanıcıları, kayıtlarını tamamlamak için daha sıkı bir doğrulama sürecinden geçmelidir. Gelişmiş bir hesap için aşağıdakileri yapmak gerekir: \ r \ n \ r \ n \ tKimliğinizi yükleyin. Hesabınızı doğrulamak için, devlet tarafından verilmiş kimlik formlarını ve ikametgah belgesini yüklemeniz gerekmektedir. ABD’de ikamet edenler için bir Sosyal Güvenlik Numarası da gereklidir; Almanya veya Japonya gibi ülkelerde ek kimlik onayı gerektirir. \ r \ n \ tBelgeler Kraken hesabınızın ‘Doğrulayın’ sekmesi altında yüklenebilir ve doğrulama süresi, işlenen başvuruların sayısına bağlıdır ve bir birkaç günden bir haftaya kadar. \ r \ n \ tHesabınız için ikincil bir güvenlik katmanı sağlayan 2 Aşamalı Kimlik Doğrulama (2FA) kurduğunuzdan emin olun. \ r \ n \ tBu tamamlandıktan sonra, hesabı. \ r \ n \ tHavale yapacağınız banka hesabını ekleyin; Para yatırmak için kabul edilen tek yöntem banka havaleleri ve banka havaleleridir. \ r \ n \ r \ n \ r \ nNasıl Para Yatırılır \ r \ nMenü sekmesindeki \ u2018Fonlama \ u2019 bölümüne gidin ve ardından tercih ettiğiniz seçeneği seçin para yatırma yöntemi. Banka havalesi işlevi aracılığıyla borsaya para yatırmayı seçebilirsiniz. Veya para transfer etmek için bir kripto para cüzdanı kullanın. \ R \ nNasıl İşlem Yapılır \ r \ nHesabınıza para yatırıldıktan sonra, Menüdeki \ u2018Ticaret \ u2019 sekmesini tıklayıp \ u2018Yeni Sipariş’i seçmek mümkündür \ u2019; buradan satın almak istediğiniz para birimini ve tercih ettiğiniz ödeme para birimini seçebilirsiniz. \ r \ n \ r \ nSatın almak istediğiniz miktarı girip bir market veya limit emri seçtikten sonra yeşil onay üzerine tıklayabilirsiniz. Satın alma işleminizi onaylamak için düğmesine tıklayın. \ r \ n \ r \ n \ r \ n \ r \ n \ r \ nKraken Ücretleri \ r \ nKraken bir dizi para yatırma ve çekme seçeneği sunar, transfer ücretleri işlem maliyetlerine ve Finansman ortakları ücret yapılarını ayarlarsa ayarlanabilir. Mevcut fonlama seçenekleri ve ücretler şunları içerir: \ r \ n \ r \ n \ tEUR SEPA: Para Yatırma (Ücretsiz) \ / Para Çekme (\ u20ac0.09) – Yalnızca AEA ülkeleri \ r \ n \ tUSD Banka Havalesi (5 USD) \ / Para Çekme (5 ABD Doları) – Yalnızca ABD \ r \ n \ tEUR Banka Havalesi (\ u20ac10) – yalnızca ABD dışında \ r \ n \ t ABD Doları Banka Havalesi (10 ABD Doları) \ / Para Çekme (60 ABD Doları) – yalnızca ABD dışında \ r \ n \ tJPY Banka ile para yatırma (Ücretsiz, \ u00a55.000 minimum para yatırma) \ / para çekme (\ u00a520) – Yalnızca Japonya \ r \ n \ tCAD Havale (Ücretsiz) \ / EFT Para Çekme (10 CAD ücreti, 25K $ CAD günlük maks.) \ R \ n \ r \ nDijital para birimlerinde yapılan transferler kendi benzersiz ücretlerine tabidir, bunlar şunları içerir: \ r \ n \ r \ n \ tBitcoin (XBT): Para Yatırma (Ücretsiz) \ / Para Çekme (\ u0e3f0. 001) \ r \ n \ tEğer (ETH): Para yatırma (ETH’yi Kraken’in cüzdanına taşımak için küçük işlem ücreti) \ / Para Çekme (\ u039e0.005) \ r \ n \ tDipple (XRP): Para Yatırma (Ücretsiz) \ / Para Çekme (\ u01a60.02) \ r \ n \ tLitecoin (LTC): Para Yatırma (Ücretsiz) \ / Para Çekme (\ u01410.02) \ r \ n \ tBitcoin Cash (BCH): Para Yatırma (Ücretsiz) \ / Para Çekme (\ u0e3f0 .001) \ r \ n \ tTether (USDT): Depo sit (Ücretsiz) \ / Para Çekme (USD \ u20ae 5) \ r \ n \ r \ nTicaret Ücretleri \ r \ nKraken, işlem ücreti yapısı için kapsamlı bir kılavuz sağlar. Oldukça karmaşık olabilse de, belirli para biriminizin hacmi 50.000’in altına düşen işlemlerin çoğu,% 0.16 oranında bir üretici ücreti ve% 0.26 oranında bir alıcı ücretine tabidir. Bu ücretler, sitede desteklenen USD, EUR, JPY GBP ve CAD gibi fiat para birimleri aracılığıyla yapılan tüm Bitcoin işlemleri için geçerlidir. Aynı ücret yapısı, altcoin alım satım çiftlerinin çoğu için de geçerlidir. \ R \ n \ r \ n50.000’den büyük ticaret hacimleri için ücretler% 0.14 ve% 0.24’e düşüyor. 10.000.000’in üzerindeki herhangi bir alım satım faaliyetine kadar hacimle ilişkili olarak ücretler düşmeye devam ediyor, bu noktada ücretler% 0 (yapanlar) ve% 0.10 (alıcılar) kadar düşük. \ R \ n \ r \ n işlem başına esasına göre hesaplanır ve işlem hacimleri 30 günlük süre içinde yapılan işlemler için hesaplanır. \ r \ n \ r \ n \ r \ n \ r \ n \ r \ n \ r \ n \ r \ nİşlem Limitleri \ r \ nKraken kademeli bir doğrulama sistemi çalıştırır ve ticaret limitleri, doğrulama kademenize bağlıdır. Platformda aşağıdaki katmanlar kullanılmaktadır: \ r \ n \ r \ n \ t Katman 0 \ u2013 Bu katman bir e-posta adresi gerektirir ve kullanıcıların siteye para yatırma, çekme veya herhangi bir işlem yapma yeteneği olmadan sitede gezinmesini sağlar. \ R \ n \ t 1. Kat \ u2013 Kullanıcılar yalnızca \ u00a0dijital para birimlerinde para yatırabilir ve çekebilir. Ancak, ticaret hem dijital hem de fiat \ u00a0 para birimlerinde etkinleştirilir. Bu katman, kullanıcıların tam adlarını, doğum tarihlerini, ülkelerini ve telefon numaralarını girmelerini gerektirir. \ R \ n \ tKat 2 – Dijital para birimlerinde para yatırma, çekme ve alım satım yapılabilir. Bulunduğunuz ülkeye bağlı olarak, fiat para birimi fonlamaya da erişilebilir. \ U00a0 Belirli yargı bölgelerindeki kullanıcılar için, adresinizi Kraken’a vermenizden sonra banka para yatırma ve çekme işlemleri kullanılabilir. \ R \ n \ tier 3 \ u2013 Daha yüksek seviyelerde fiat para birimi fonlaması, Tier 3 müşterilere sunulmaktadır. Bu katman, geçerli bir \ u00a0Hükümet Kimliği ve yeni bir ikamet kanıtı gerektiriyor. Bu katman ayrıca ABD, Kanada, Almanya, Japonya ve diğer bazı ülkelerdeki kullanıcıların fiat para birimlerini yatırması için gereklidir. Bazı para yatırma seçenekleri ayrıca fotoğraflı bir kimlik onayı gerektirir. \ R \ n \ t Seviye 4 \ u2013 En yüksek düzeyde para yatırma limitleri sağlar. Kraken, hem bireysel hem de kurumsal Katman 4 hesaplarını ve Katman 4 bireysel hesaplar için gerekli belgeleri sağlar \ u00a0 imzalı bir başvuru formu ve \ u00a0KYC belgeleri içerir. \ R \ n \ r \ n 1. Katman kullanıcıları kripto para yatırabilir ve çekebilir, ayrıca takas edebilir kripto para birimleri ve fiat para birimleri. Para yatırma limiti yoktur; ancak, para çekme işlemleri günlük 2.500 $ ve ayda 20.000 $ ile sınırlıdır. \ r \ n \ r \ n 2. Seviye kullanıcılar ikamet ettikleri yere bağlı olarak itibari para yatırabilir ve çekebilir. Tier 2 kullanıcıları için, itibari para birimi cinsinden para yatırma ve çekme işlemleri günlük 2.000 $ ve aylık 10.000 $ ile sınırlıdır. Kripto para çekme işlemleri günlük 5.000 ABD Doları ve ayda 50.000 ABD Doları ile sınırlıdır. \ R \ n \ r \ n Üçüncü seviye kullanıcılar, kripto para birimleri ve itibari para yatırabilir ve çekebilir ve marj ticareti yapabilir. Fiat para yatırma ve çekme işlemleri günlük 25.000 $ ve aylık 200.000 $ ile sınırlıdır. Dijital para birimleriyle para çekme, günlük 50.000 $ ve aylık 200.000 $ ile sınırlıdır. ABD, Kanada, Japonya ve Almanya gibi ülkeler, itibari para biriminde para yatırmak ve çekmek için bir Katman 3 doğrulaması gerektirir. \ R \ n \ r \ nDördüncü katman kullanıcıları, platformda mevcut olan en yüksek fon limitlerine sahiptir. Seviye 4 kullanıcıları hem bireysel hem de kurumsal olabilir ve gereksinimlerini netleştirmek için destek departmanıyla iletişime geçmeleri önerilir. \ R \ n \ r \ n \ r \ n \ r \ n \ r \ n \ r \ n \ r \ nSite Kesintileri & Son Arıza Süresi \ r \ nBir çok kripto para birimi borsası, çok sayıda yeni müşteri akışı nedeniyle son birkaç ayda taleple başa çıkmakta zorlanıyor ve Kraken bir istisna değil. Platform, site kesintileri ve diğer problemlerle ünlendi. Buna karşı koymak için Kraken, yeni bir ticaret motoru kurmak için çevrimdışı oldu. Maalesef, birkaç saat sürmesi gereken süreç 2 gün sürdü, kullanıcıları arasında çok fazla paniğe yol açtı ve borsanın iyi bir şekilde kapanacağından ve hatta bir çıkış dolandırıcılığı yapabileceğinden korktu. \ R \ n \ r \ nEkip, kesinti sırasında sosyal medya aracılığıyla kullanıcılarıyla iletişim halinde kaldı ve platform sonunda tekrar çevrimiçi oldu. İlk birkaç hıçkırıktan sonra, yeni motor eski versiyondan çok daha iyi performans gösteriyor gibi görünüyor ve daha az hata ve diğer problemlerle ticareti çok daha etkili bir şekilde ele alıyor. \ R \ n \ r \ n Üyelerinden bir özür olarak Kraken, tüm ticaret 31 Ocak 2018’e kadar ücretsizdir. \ r \ n \ r \ nhttps: \ / \ / twitter.com \ / krakenfx \ / status \ / 952145108756934656 \ r \ nConclusion \ r \ nKraken \ u00a0 2011’den beri faaliyettedir ve ana rakipleri Coinbase ve Gemini’den daha eski. Sonuç olarak, Kraken kripto para birimi dünyasının üyeleri arasında itibarını inşa etmek için birkaç yıl harcadı. Borsa şu anda birçok uluslararası kripto para birimi yatırımcısı tarafından en güvenilir olanlardan biri olarak görülüyor. \ R \ n \ r \ nKraken güvenli bir platform sağlıyor ve Coinbase’den daha düşük bir ücret yapısı işletiyor. Değişim aynı zamanda hem bireylere hem de kurumlara hitap ediyor ve sağlam, kapsamlı bir ticaret platformuna erişim sağlıyor. Kripto para birimlerinin nasıl ticaret yapılacağını orta düzeyde anlayan kullanıcılar için, önceden tanımlanmış tetikleyicilere sahip gelişmiş siparişlerin yanı sıra limit emirleri, kaldıraçlı pozisyonlar, marj ticareti ve kısa satış platformda mevcuttur. \ R \ n \ r \ nBorsa Çeşitli gelir düzeylerine sahip her iki taraf tarafından da saygı duyulan ve kullanılan Kraken’ın genel kullanıcı deneyimini iyileştirmek için yapması gereken bazı işler vardır. Yeni kayıtlarda son zamanlarda yaşanan artış nedeniyle, kapsamlı müşteri hizmetleri seçeneklerinin eksikliği belirgin hale geldi. Yeni kayıtların da belgelerinin ve hesaplarının tam olarak doğrulanması için bir haftadan fazla beklemesi gerekebilir. Buna rağmen Kraken, dünya çapındaki kripto para tüccarlarına değerli bir hizmet sunuyor ve güvenilir ve güvenilir bir değişim arayan herkes için geçerli bir seçenek olmaya devam ediyor.","yazar": {"@type":"Kişi","isim":"Eugene Kem"},"datePublished":"2019-01-23"}}