Deribit İncelemesi

Deribit dünyanın her yerinden bireylerin vadeli işlem ve opsiyon ticareti yapmalarını sağlayan bir Bitcoin ticaret platformudur.

Projenin arkasındaki ekip, web sitelerinin adını oluşturmak için Derivates ve Bitcoin kelimelerinden ilk harfleri birleştirdi ve üyeler para yatırmak, çekmek ve ticareti teminat altına almak için Bitcoin kullanabilirler..

Platform ayrıca yatırımcıların Bitcoin vadeli işlemlerinde işlem yaparken 100 kata kadar kaldıraç avantajından yararlanmasına da olanak tanır. Diğer kripto para vadeli işlem borsaları kadar iyi bilinmese de Deribit, popülaritesini artırıyor ve vadeli işlemlere aktif olarak dahil olan kripto meraklıları için çekici bir alternatif olduğunu kanıtlıyor..

Deribit İncelemesi

Deribit’i ziyaret edin

Deribit’e Genel Bakış

Deribit günlük operasyonlarını Amsterdam’daki bir ofisten yürüten ekiple Hollanda merkezli bir türev borsasıdır. 2016 yılında başlatılan proje, Deribit B.V. olarak tescil edilmiştir ve Stationsstraat 2 B, 3851 NH, Ermelo, Hollanda adresinde bir adrese sahiptir..

Şirket, mevcut CEO John Jansen tarafından kuruldu ve CTO Sebastian Smyczýnski ile Bitcoin ve ticaret meraklıları, tutkularına hitap eden bir platform oluşturmaya başladılar. Deribit ekibi, alandaki en şeffaf ekiplerden biridir ve CMO Marius Jansen ve Lider geliştirici Andrew Yanovsky’yi içerir..

Bu şeffaflığa rağmen, platformdaki tüm işlemler yalnızca BTC’de işlenir ve Avrupa düzenleyiciler kripto para birimlerini finansal araçlar olarak sınıflandırmadıkları ve hala birleşik bir çerçeve oluşturma sürecinde oldukları için Deribit şu anda düzenlenmemiş bir komisyoncu olarak hareket etmektedir..

Bununla birlikte, platform 100’den fazla ülkenin sakinlerine de açıktır ve tüccarların ücretsiz para yatırma ve çekme, 100 kata kadar kaldıraç ve rekabetçi ticaret ücretlerinden yararlanmasına olanak tanır..

Deribit Özellikleri

 • İşlevsellik – Deribit, web tabanlı bir ticaret platformu kullanır ve çok çeşitli işlevler içeren sezgisel ve nispeten kullanımı kolay bir arayüz içerir. Sipariş defteri, ticaret geçmişi ve son işlemler gibi ortak özellikler iyi bir şekilde düzenlenmiştir. Platform ayrıca vadeli işlemler, endeks ve volatilite grafikleri ve bir dizi istatistik, teknik analiz göstergesi ve vadeli işlemler ve opsiyon ticareti ile ilgili temel verileri içerir..
 • Teknoloji – Değişim, teknolojik olarak gelişmiş olmaya çalışır ve kullanıcıların 1MS’den daha az gecikme süresiyle ticaret eşleştirme motorları aracılığıyla ticaret yapmalarına olanak tanır. Kullanıcılar ayrıca web arayüzü, mobil (iOS / android) veya API aracılığıyla ticaret yapabilirler ve Deribit ayrıca HaasOnline, BotVS ve Actant gibi ticaret bot yazılımlarıyla entegre olur. Ek olarak, platform, kullanıcı fonlarının yaklaşık% 95’ini güvence altına almak için soğuk depolamayı kullanır..
 • Ticaret Seçenekleri – Deribit geniş bir ticaret seçenekleri yelpazesi sunar ve kullanıcılar hem Opsiyonlara hem de Vadeli İşlemler borsasına erişebilir. Platform, 10 kata kadar kaldıraçla kaldıraçlı alım satım sunma konusunda uzmanlaşırken, BTC vadeli işlemleri 100 kata kadar kaldıraçla kullanılabilir. Kullanıcılar ayrıca marj ticaretine katılabilir ve 10 BTC değerinde demo fonu aldıktan sonra Deribit testnet üzerinde ticaret stratejilerini uygulayabilir..
 • Müşteri desteği – Site İngilizce, İspanyolca, Çince, Rusça, Korece, Japonca ve Türkçe olarak mevcuttur. Ek olarak, herhangi bir sorunla ilgilenmek için bir destek ekibi mevcuttur ve ekip üyeler bölümünde e-posta adreslerinin bir listesini sağlar. Deribit ekibi, Twitter hesapları veya Telegram grupları aracılığıyla da iletişime geçilebilir ve üyeler bölümünde bir dizi önemli sorunu açıklayan bir Blog, Dokümanlar sayfası ve bir SSS sayfası sağlayabilir.Ayrıca, bir dizi açıklayıcı videolar.

Deribit’e Nasıl Başlanır

Deribit web sitesi, sayfanın ortasında oturum açma ve kayıt panelini görüntüler ve “Hesap Oluştur” seçeneğine tıklayarak başlayabilirsiniz..

1) Bir Hesap Oluşturun

Kayıt olabilirsiniz e-posta adresinizi, kullanıcı adınızı, şifrenizi ve ikamet ettiğiniz ilçeyi girerek.

Onay e-postasındaki bağlantıyı tıklayarak e-posta adresinizi onayladıktan sonra, hesabınıza erişim elde edeceksiniz..

2) Para Yatırın

Sayfanın sağ üst köşesindeki “Para Yatırma” düğmesine tıklayarak hesabınıza para yatırabilirsiniz. Daha sonra, Bitcoin’i Deribit hesabınıza aktarmanıza izin verecek bir para yatırma adresi oluşturabilirsiniz. Transferi işlediğinizde, Deribit ticarete başlamanıza izin vermeden önce yalnızca bir onay isteyecektir..

Para çekme işlemi hemen hemen aynıdır ve “Hesabım” üzerinden “Para Çekme” sekmesine erişebilirsiniz. Para çekme sayfasına geldiğinizde, BTC cüzdan adresinizi ve istediğiniz para çekme tutarını girmeniz gerekecektir. Bir dizi öncelik seviyesi seçeneği vardır ve seçenekler, ödemeye hazır olduğunuz ücrete bağlıdır ve öncelik ne kadar yüksekse, para çekme ücreti o kadar yüksek olur.

3) BTC Vadeli İşlemlerini veya Opsiyon Ticaretini seçin

Tercih ettiğiniz ticaret türünü seçmek için hesabınızda gezinebilirsiniz. Ana seçenekler kontrol panelinin sol tarafında yer alırken, diğer temel özellikler merkezi olarak yerleştirilmiştir..

Vadeli işlem sözleşmeleri oldukça standarttır ve aylık vadeleri vardır; Deribit’in fiyat endeksi, Bitfinex, Bitstamp, GDAX, Gemini ve Kraken dahil olmak üzere bir dizi önde gelen borsadan türetilmiştir..

Deribit, vadeli sözleşmeleri her biri 10 $ ‘a satıyor ve sol taraftaki sipariş panelini kullanarak Limit, Market, Stop Market ve Stop Limit arasından sipariş türünü seçmek mümkün..

Stop Limit seçeneği, kullanıcının istenen Alış ve Satış seçeneğine bağlı olarak Tetikleme ve Durdurma fiyatını değiştirerek riski sınırlamasına olanak tanır. Muhtemel sipariş incelendikten sonra AL veya SAT üzerine tıklanarak onaylanabilir ve tüm açık emir ve pozisyonlar arasında sayfanın alt kısmında teyit edilmiş bir emir görünecektir..

Platformdaki seçenekler Avrupa stilidir ve ABD stili seçeneklerinin aksine sona ermeden önce yürütülemez. Seçenekler bölümüne ekranın sol üst tarafındaki BTC Seçenekleri’ne tıklayarak erişilebilir..

Buradan, sipariş panelinin arkasında yayınlanan herhangi bir sipariş üzerine tıklayarak sipariş formlarına erişilebilir..

Platform ayrıca kullanıcıları için canlı bir test ağı sağlar ve üzerinde başka bir hesap oluşturmak gerekir. test.deribit.com. Kaydolduktan sonra, kullanıcılar demo fonlarında 10 BTC alırlar ve bu fonlar, çeşitli stratejileri uygulamak ve genel olarak platformu ve türev ticaret dünyasını tanımak için kullanılabilir..

Testnet, daha sonra Deribit API aracılığıyla canlı hesaplarda kullanılabilecek botlara ince ayar yapmak için de kullanılabilir..

Desteklenen Para Birimleri & Ücretler

Deribit, BTC vadeli işlemleri ve opsiyon ticareti konusunda uzmanlaşmıştır ve platform kullanıcılarının hesaplarına BTC yatırmaları gerekmektedir. Şu anda fiat mevduatları için destek yoktur ve daha deneyimli kullanıcılar Deribit’e aktarmadan önce Coinbase, Gemini ve Kraken gibi borsalarda fiat BTC satın alırlar..

Ekip, para yatırma işlemleri için ücret almaz; ancak para çekme işlemleri, Bitcoin ağının madencilik ücretlerine bağlı olarak bir ücrete tabidir.

Borsa ayrıca bir üretici-alıcı ücret modeli uyguluyor ve likiditeyi artıran vadeli işlemler% 0,02, likidite alan siparişler ise% 0,05 ücret alıyor. Likidite sağlayan sürekli sözleşme emirleri% 0,025, likidite alan siparişler ise% 0,075 komisyon almaktadır. Seçilen ücretler aşağıdaki gibidir:

Sürekli Sözleşmeler

 • Maker İndirimi:% 0,025
 • Taker Ücreti:% 0.075

Vadeli işlemler

 • Maker İndirimi:% 0,02
 • Alıcı Ücreti:% 0,05

Seçenekler

 • Temel veya 0.0004 BTC / opsiyon sözleşmesinin% 0.04’ü
 • Ücretler de hiçbir zaman opsiyon fiyatının% 12,5’ini aşamaz..

Vadeli işlem tasfiye ücretleri  

 • % 0.35

Sürekli sözleşme tasfiye ücretleri

 • % 0,375

Opsiyon tasfiye işlemleri

 • Dayanak veya 0,0019BTC / opsiyon sözleşmesinin% 0,19’u,

Hem vadeli işlemlerde hem de sürekli sözleşme tasfiyelerinde, ücretin% 0,30’u sigorta fonuna giderken, dayanağın% 0,15’i veya sözleşme başına 0,0015 BTC opsiyon tasfiyesi için sigorta fonuna gider.

Teslimatlar

Teslimatlar, alıcı siparişlerinin yarı ücretine tabidir, bu nedenle:

 • Vadeli işlemler:% 0,025
 • Sürekli Vadeli İşlemler:% 0,025
 • Seçenekler:% 0,02  

Deribit Güvenli mi?

Ekip, tüm BTC’nin yaklaşık% 95’i bu şekilde tutularak kullanıcılarının fonlarını güvence altına almak için soğuk depolamayı kullanıyor. Bu, platformun bilgisayar korsanlığı girişimlerine karşı dayanıklı kalmasına yardımcı olur, ancak aynı zamanda daha yavaş müşteri çekilmesine de yol açabilir..

Ek olarak, kullanıcı hesaplarını daha da güvenli hale getirmek için Deribit iki faktörlü kimlik doğrulama (2FA) içerir, ancak bu işlev varsayılan olarak etkinleştirilmemiştir ve oturum açtıktan sonra ayarlanmalıdır..

Ayrıca, IP pinleme, bir oturum sırasında IP adresindeki bir değişikliği tanımlayarak ve sonuç olarak bunu sonlandırarak ek güvenlik sağlar. Platform ayrıca, kullanıcıların oturum zaman aşımlarını ayarlamalarına olanak tanır ve bir haftalık bir hesapta etkinlik dışı kalma için varsayılan zaman aşımı süresi yalnızca bir saate kaydırılabilir..

Buna rağmen, fonları yalnızca ticaret için kullanıldığında borsada tutmak her zaman en iyi uygulamadır. Son olarak, Deribit’in iflas etmiş tüccarların zararlarını karşılamak için kurulmuş bir sigorta fonu vardır..

Tüccar pozisyonlarının çoğu, platformun gerçek zamanlı artımlı tasfiye sistemi ile azaltılmalı veya kapatılmalıdır, ancak iflaslar yine de meydana gelir.

Sigorta fonu, vadesi dolmamış vadeli işlemlerden elde edilen kârların, uzlaşmanın hemen ardından kullanılabilir olmasına izin verir. Fon, tasfiye emri ücretleri ile korunur ve tükenirse iflaslar kazanan tüccarlar arasında sosyalleşir. “Sigorta” sayfasında iflasların bir listesi bulunur.

Deribit Yeni Başlayanlar İçin Uygun mu?

Kripto para birimi ticareti dünyasına yeni giren kişiler, bir borsaya giriş yapmak ve dijital veya fiat para birimleri için kripto ticareti yapmak için kullanılabilir. Bununla birlikte, Deribit türevlerinin daha karmaşık dünyasında anlaşır ve sonuç olarak yeni gelenler için uygun olmayabilir..

Buna ek olarak, marj ticareti yapma ve kaldıraçlı ticarete girme yeteneği, daha fazla risk seviyesi ekler ve bu, vadeli işlemler ve opsiyon ticareti dünyasını daha deneyimli tüccarlar için en uygun hale getirir..

Ekip, kullanıcıların demo fonlarında 10 BTC ticareti yapmalarına ve çeşitli stratejiler öğrenmelerine ve biraz karmaşık arayüzü ve farklı analitik araçları tanımalarına olanak tanıyan canlı test ağını geliştirdiğini söyledi..

Ekip ayrıca yatırımcıların beceri setlerini geliştirmelerine yardımcı olmayı amaçlayan bir dizi kaynak hazırladı ve bunlara bir Blog, bir Dokümanlar sayfası, üyeler bölümünde bir SSS sayfası ve bir dizi açıklayıcı video içeren bir YouTube kanalı dahildir..

Bu nedenle, canlı ticarete başlamak için en iyi yer olmasa da, türev ticaretine nasıl katılacağınızı öğrenmek için hala iyi bir yer olabilir..

Deribit Artıları & Eksileri

Artıları 

 • Şeffaf ekip
 • Vadeli işlemler ve opsiyon ticareti mevcut
 • Rekabetçi ticaret ücretleri
 • Para yatırma veya çekme ücreti yok
 • Yüksek kaldıraç teklif edildi

Eksileri

 • Düzenlenmemiş
 • BTC’deki tüm hesap hareketleri
 • Fiat desteği yok
 • Başlangıç ​​dostu değil

Sonuç

Deribit, Bitcoin türevlerinin ticaretinde uzmanlaşmıştır ve vadeli işlemler ve opsiyon ticareti dünyasına erişim sağlar. Platform, BitMEX ve Digitex gibi borsalarda rekabet avantajı elde etmesine yardımcı olabilecek bir dizi özellik içerir ve bunlar arasında düşük ücretler, 100 kata kadar kaldıraç, test ticareti ve bir sigorta fonu bulunur. Buna rağmen, Bitcoin türev ticareti hala nispeten yenidir ve sadece işlem gören küçük hacimleri hesaba katar.

Ek olarak, AB düzenlemelerine ilişkin netlik eksikliği, Deribit’in türevler sunmasına rağmen düzenlemeye tabi olmadığı anlamına gelir ve hizmetin karmaşık yapısının yeni tüccarlar için üstesinden gelinmesi zor olabilir..

Platform, itibari ödemeleri desteklemiyor ve hesaplar Bitcoin’de tutuluyor, bu da kullanıcıları her zaman BTC’nin dalgalanmasına maruz bırakıyor. Borsa ayrıca belirli yargı bölgelerinin sakinlerini engellemeyi seçer ve şu anda Amerika Birleşik Devletleri, Kanada veya Hollanda’da ikamet edenler tarafından kullanılamaz..

Buna rağmen Deribit, diğer Bitcoin vadeli işlem borsalarına uygun bir alternatif sunar ve daha deneyimli yatırımcılara hitap eden kapsamlı bir özellik yelpazesi içerir..

Platform, deneyimli vadeli işlemlere ve opsiyon yatırımcılarına tam olarak istediklerini verir ve çok çeşitli analitik, yüksek kaldıraç ve sigorta fonu cazip gelmelidir..

Daha az deneyimli tüccarlar, müşterilerinin kripto para birimleri üzerinden Fark Sözleşmeleri (CFD’ler) ticareti yapmalarına izin veren ve kullanımı çok daha basit bir platform olan IQ Option gibi bir platformla daha iyi durumda olabilirler..

Tecrübesi olmayan ancak Bitcoin vadeli işlemlerine girmeye kararlı olan herkes, bir test hesabı kullanarak zaman harcamadan önce yazılı kaynaklardan ve videolardan geçerek en iyi şekilde hizmet verecektir..

Özellikleri nedeniyle Deribit, Bitcoin türevi tüccarları için sağlam bir seçenektir, ancak yeni başlayanlar için önerilmez..

Deribit’i ziyaret edin

Deribit

src = “~ resimler \ deribit-inceleme-kripto para-vadeli işlemler-seçenekleri-trading.gif”

alt = “Deribit İncelemesi”

class = “photo photo-wrapup wppr-product-image” /> 8.2

Kullanım kolaylığı

8.0 / 10

İtibar

8.0 / 10

Ücretler

9.0 / 10

Müşteri desteği

8.0 / 10

Ödeme metodları

8.0 / 10

Artıları

 • Şeffaf ekip
 • Vadeli işlemler ve opsiyon ticareti mevcut
 • Rekabetçi ticaret ücretleri
 • Para yatırma veya çekme ücreti yok
 • Yüksek kaldıraç teklif edildi

Eksileri

 • Düzenlenmemiş
 • BTC’deki tüm hesap hareketleri
 • Fiat desteği yok
 • Başlangıç ​​dostu değil

Ziyaret etmek {"@context":"http: \ / \ / schema.org \ /","@type":"Ürün","isim":"Deribit","görüntü":"https: \ / \ / blockonomi-9fcd.kxcdn.com \ / wp-content \ / uploads \ / 2019 \ / 01 \ /deribit-review.gif","açıklama":"Deribit, dünyanın her yerinden bireylerin vadeli işlemler ve opsiyon ticareti yapmalarını sağlayan bir Bitcoin ticaret platformudur. Projenin arkasındaki ekip, web sitelerinin adını oluşturmak için Derivates ve Bitcoin kelimelerinin ilk harflerini birleştirdi ve üyeler para yatırma, para çekme ve…","teklifler": {"@type":"Teklif","fiyat":"0.00","priceCurrency":"$","satıcı": {"@type":"Kişi","isim":"Eugene Kem"}},"gözden geçirmek": {"@type":"gözden geçirmek","reviewRating": {"@type":"Değerlendirme","en iyi derece":"10","worstRating":"0","ratingValue":"8.20"},"isim":"Deribit","reviewBody":"Deribit, dünyanın her yerinden bireylerin vadeli işlemler ve opsiyon ticareti yapmalarını sağlayan bir Bitcoin ticaret platformudur. \ R \ n \ r \ nProjenin arkasındaki ekip, isimlerini oluşturmak için Derivates ve Bitcoin kelimelerindeki ilk harfleri birleştirdi. web sitesi ve üyeler para yatırmak, çekmek ve alım satımları teminatlandırmak için Bitcoin kullanabilir. \ r \ n \ r \ nPlatform ayrıca yatırımcıların Bitcoin vadeli işlemlerini yaparken 100 kata kadar kaldıraçtan yararlanmalarına olanak tanır. Diğer kripto para vadeli işlem borsaları kadar iyi bilinmese de, Deribit’in popülaritesi artıyor ve vadeli işlemlere aktif olarak dahil olan kripto meraklıları için çekici bir alternatif olduğunu kanıtlıyor. \ R \ n \ r \ n \ r \ nDeribit’i ziyaret edin \ r \ n \ r \ nDeribit’e Genel Bakış \ r \ nDeribit, Amsterdam’daki bir ofisten günlük operasyonlarını yürüten ekiple Hollanda merkezli bir türev borsasıdır. 2016 yılında başlatılan ve Deribit BV olarak kayıtlı olan proje Stationsstraat 2 B, 3851 NH, Ermelo, Hollanda adresinde bir adrese sahiptir. \ R \ n \ r \ nŞirket, mevcut CEO John Jansen ve CTO Sebastian tarafından kurulmuştur Smycz \ u00fdnski ve Bitcoin ve ticaret meraklıları, tutkularına hitap eden bir platform yaratmaya başladılar. Deribit ekibi, alandaki en şeffaf olanlardan biridir ve CMO Marius Jansen ve Lider geliştirici Andrew Yanovsky’yi içerir. \ R \ n \ r \ nBu şeffaflığa rağmen, platformdaki tüm işlemler yalnızca BTC’de işlenir ve Deribit şu anda hareket ediyor Avrupalı ​​düzenleyiciler, kripto para birimlerini finansal araçlar olarak sınıflandırmadıkları ve hâlâ birleşik bir çerçeve oluşturma sürecinde oldukları için düzenlenmemiş bir komisyoncu olarak. \ r \ n \ r \ nAncak, platform 100’den fazla ülkenin sakinlerine de açık, ve tüccarların ücretsiz para yatırma ve çekme işlemlerinden, 100 kata kadar kaldıraçtan ve rekabetçi ticaret ücretlerinden yararlanmasına olanak tanır. \ r \ nDeribit Özellikleri \ r \ n \ r \ n \ tFonksiyonellik \ u2013 Deribit web tabanlı bir ticaret platformu kullanır ve çok çeşitli işlevler içeren sezgisel ve nispeten kullanımı kolay bir arayüz içerir. Sipariş defteri, \ u00a0 ticaret geçmişi ve son işlemler gibi ortak özellikler iyi bir şekilde düzenlenmiştir. Platform ayrıca vadeli işlemler, endeks ve volatilite grafikleri ile vadeli işlemler ve opsiyon ticareti ile ilgili bir dizi istatistik, teknik analiz göstergesi ve önemli verileri içerir. \ R \ n \ tTeknoloji \ u2013 Borsa, teknolojik olarak gelişmiş olmaya çalışır ve kullanıcıların 1MS’den daha az gecikme süresiyle ticaret eşleştirme motoru aracılığıyla ticaret. Kullanıcılar ayrıca web arayüzü, mobil (iOS \ / android) veya API aracılığıyla ticaret yapabilirler ve Deribit ayrıca HaasOnline, BotVS ve Actant gibi ticaret bot yazılımlarıyla entegre olur. Buna ek olarak, platform, kullanıcı fonlarının yaklaşık% 95’ini güvence altına almak için soğuk depolamadan yararlanır. \ R \ n \ tTrading Options \ u2013 Deribit, geniş bir ticaret seçenekleri yelpazesi sunar ve kullanıcılar hem Opsiyonlara hem de Vadeli İşlemler borsasına erişebilir . Platform, 10 kata kadar kaldıraçla kaldıraçlı alım satım sunma konusunda uzmanlaşırken, BTC vadeli işlemleri 100 kata kadar kaldıraçla kullanılabilir. Kullanıcılar ayrıca marj ticaretinde yer alabilir ve 10 BTC değerinde demo fonu aldıktan sonra Deribit test ağında alım satım stratejilerini uygulayabilirler. \ R \ n \ tMüşteri Desteği \ u2013 Site İngilizce, İspanyolca, Çince, Rusça, Korece, Japonca ve Türkçe. Ek olarak, herhangi bir sorunla ilgilenmek için bir destek ekibi mevcuttur ve ekip üyeler bölümünde e-posta adreslerinin bir listesini sağlar. Deribit ekibi, Twitter hesapları veya Telegram grupları aracılığıyla da iletişime geçilebilir ve üyeler bölümünde bir dizi önemli sorunu açıklayan bir Blog, Dokümanlar sayfası ve bir SSS sayfası sağlayabilir.Ayrıca bir dizi içeren bir YouTube kanalı da yürütürler. açıklayıcı videolar. \ r \ n \ r \ n \ r \ nDeribit’e Nasıl Başlanır \ r \ nDeribit web sitesi, sayfanın ortasında oturum açma ve kayıt panelini görüntüler ve \ u201cHesap Oluştur \ u201d’yi tıklayarak başlayabilirsiniz. \ r \ n1) Bir Hesap Oluşturun \ r \ nE-posta adresinizi, kullanıcı adınızı, şifrenizi ve ikamet ettiğiniz ilçeyi girerek kaydolabilirsiniz. \ r \ n \ r \ n \ r \ n \ r \ nE-posta adresinizi tıklayarak onayladıktan sonra onay e-postasındaki bağlantı, hesabınıza erişim elde edeceksiniz. \ r \ n \ r \ n \ r \ n2) Para Yatırma \ r \ nÜstteki \ u201cDepozito \ u201d düğmesini tıklayarak hesabınıza para yatırabilirsiniz sayfanın sağında. Ardından, Bitcoin’i Deribit hesabınıza aktarmanıza izin verecek bir para yatırma adresi oluşturabilirsiniz. Transferi işlediğinizde, Deribit ticarete başlamanıza izin vermeden önce yalnızca bir onay isteyecektir. \ R \ n \ r \ n \ r \ n \ r \ nCayma işlemi hemen hemen aynıdır ve \ u201cHesabım \ u201d üzerinden \ u201cMy Account \ u201d üzerinden para çekme \ u201d sekmesi. Para çekme sayfasına geldiğinizde, BTC cüzdan adresinizi ve istediğiniz para çekme tutarını girmeniz gerekecek. Bir dizi öncelik seviyesi seçeneği vardır ve seçenekler, ödemeye hazır olduğunuz ücrete bağlıdır ve öncelik ne kadar yüksekse, para çekme ücreti o kadar yüksek olur. \ R \ n \ r \ n \ r \ n3) BTC Vadeli İşlemlerini Seçin veya Opsiyon Ticaret \ r \ nTercih ettiğiniz ticaret türünü seçmek için hesabınızda gezinebilirsiniz. Ana seçenekler kontrol panelinin sol tarafında yer alırken, diğer temel özellikler merkezi olarak yerleştirilmiştir. \ R \ n \ r \ n \ r \ n \ r \ nVadeli sözleşmeler oldukça standarttır ve aylık vadeleri vardır; Deribit’in fiyat endeksi, Bitfinex, Bitstamp, GDAX, Gemini ve Kraken dahil olmak üzere bir dizi önde gelen borsadan türetilmiştir. \ R \ n \ r \ nDeribit, her biri 10 $ ‘a gelecek sözleşmeleri satar ve soldaki sipariş panelini kullanarak Diğer taraftan, Limit, Market, Stop Market ve Stop Limit seçeneklerinden emir türünü seçmek mümkündür. \ r \ n \ r \ n Stop Limit seçeneği, kullanıcının, İstenilen Al ve Sat seçeneği. Muhtemel sipariş incelendikten sonra SATIN AL veya SAT üzerine tıklanarak onaylanabilir ve tüm açık emirler ve pozisyonlar arasında sayfanın alt kısmında onaylanmış bir sipariş görünecektir. \ R \ n \ r \ n \ r \ n \ r \ nPlatformdaki seçenekler Avrupa tarzındadır ve ABD stili seçeneklerinin aksine son kullanma tarihi geçmeden yürütülemez. Seçenekler bölümüne, ekranın sol üst tarafındaki BTC Seçenekleri’ne tıklanarak erişilebilir. \ R \ n \ r \ nBuradan, sipariş formlarına, sayfanın arkasında yayınlanan herhangi bir siparişin üzerine tıklanarak erişilebilir. sipariş paneli. \ r \ n \ r \ nPlatform ayrıca kullanıcıları için canlı bir test ağı sağlar ve test.deribit.com üzerinde başka bir hesap oluşturmak için gereklidir. Kaydolduktan sonra, kullanıcılar demo fonlarında 10 BTC alırlar ve bu fonlar, çeşitli stratejileri uygulamak ve platformu ve genel olarak türev ticareti dünyasını tanımak için kullanılabilir. \ R \ n \ r \ nTestnet ayrıca Daha sonra Deribit API aracılığıyla canlı hesaplarda kullanılabilecek botlara ince ayar yapmak için kullanılabilir. \ r \ nDesteklenen Para Birimleri & Ücretler \ r \ nDeribit, BTC vadeli işlemlerinde uzmanlaşmıştır ve opsiyon ticareti ve platform kullanıcılarının hesaplarına BTC yatırmaları gerekir. Şu anda fiat depozitoları için destek yoktur ve daha deneyimli kullanıcılar, Deribit’e aktarmadan önce Coinbase, Gemini ve Kraken gibi borsalarda fiat BTC alımları yapar. \ R \ n \ r \ nEkip depozito için ücret talep etmez. ; ancak para çekme işlemleri, Bitcoin ağının madencilik ücretlerine bağlı olarak bir ücrete tabi olur. \ r \ n \ r \ nBorsa ayrıca bir üretici-alıcı ücret modeli çalıştırır ve likiditeyi artıran vadeli işlem emirleri% 0,02’lik bir iade alır ve likidite almak için% 0,05 ücret alınır. Likidite sağlayan sürekli sözleşme emirleri% 0,025, likidite alan siparişler ise% 0,075 komisyon almaktadır. Seçilen ücretler aşağıdaki gibidir: \ r \ n \ r \ nPerpetual Sözleşmeler \ r \ n \ r \ n \ tMaker İndirimi:% 0,025 \ r \ n \ tTakımcı Ücreti:% 0,075 \ r \ n \ r \ nGelecekler \ r \ n \ r \ n \ tMaker İndirimi:% 0,02 \ r \ n \ tTaker Ücreti:% 0,05 \ r \ n \ r \ nSeçenekler \ r \ n \ r \ n \ t0,04% temel veya 0,0004 BTC \ / seçenek sözleşme \ r \ n \ tFees hiçbir zaman opsiyon fiyatının% 12,5’inden daha fazla yükselemez. \ r \ n \ r \ nGelecekteki tasfiye ücretleri \ u00a0 \ r \ n \ r \ n \ t0,35% \ r \ n \ r \ nKüresel sözleşme tasfiye ücretleri \ r \ n \ r \ n \ t0.375% \ r \ n \ r \ nSeçenek tasfiye işlemleri \ r \ n \ r \ n \ t0.19% dayanak veya 0.0019BTC \ / opsiyon sözleşmesi, \ r \ n \ r \ nHem vadeli işlemlerde hem de sürekli sözleşme tasfiyelerinde, ücretin% 0,30’u sigorta fonuna, dayanağın% 0,15’i veya sözleşme başına 0,0015 BTC, opsiyon tasfiyeleri için sigorta fonuna gider. \ r \ n \ r \ nTeslimatlar \ r \ n \ r \ nTeslimatlar alıcı siparişlerinin yarı ücretine tabidir, bu nedenle: \ r \ n \ r \ n \ tGelecekler:% 0,025 \ r \ n \ tPerpetual Vadeli İşlemler:% 0,025 \ r \ n \ tSeçenekler:% 0,02 \ u00a0 \ r \ n \ r \ nDeribit Güvenli mi? \ r \ n \ r \ nEkip, soğuk depolamadan yararlanıyor tüm BTC’nin yaklaşık% 95’i bu şekilde tutularak kullanıcılarının fonlarını güvence altına almak için. Bu, platformun bilgisayar korsanlığı girişimlerine karşı dirençli kalmasına yardımcı olur, ancak aynı zamanda daha yavaş müşteri çekmelerine de yol açabilir. \ R \ n \ r \ nAyrıca, kullanıcı hesaplarını daha da güvenli hale getirmek için Deribit iki faktörlü kimlik doğrulama (2FA) içerir, ancak bu işlev varsayılan olarak etkin değildir ve oturum açtıktan sonra ayarlanmalıdır. \ r \ n \ r \ nAyrıca IP pinleme, bir oturum sırasında IP adresindeki bir değişikliği tanımlayarak ve sonuç olarak onu sonlandırarak ek güvenlik sağlar. Platform aynı zamanda kullanıcıların oturum zaman aşımlarını ayarlamalarına da olanak tanır ve bir haftalık bir hesaptaki etkin olmama durumları için varsayılan zaman aşımı süresi yalnızca bir saate değiştirilebilir. \ R \ n \ r \ nBuna rağmen, \ u2019 her zaman en iyi uygulama yalnızca ticaret için kullanıldıklarında bir borsada fon bulundurun. Son olarak, Deribit’in iflas eden tüccarların zararlarını karşılayacak bir sigorta fonu var. \ R \ n \ r \ nTacir pozisyonlarının çoğu platformun gerçek zamanlı artımlı tasfiye sistemi tarafından azaltılmalı veya kapatılmalıdır, ancak iflaslar hala \ r \ n \ r \ n \ r \ n \ r \ nSigorta fonu, vadesi dolmamış vadeli işlemlerden elde edilen kârların, takasın hemen ardından kullanılabilir olmasını sağlar. Fon, tasfiye emri ücretleri ile korunur ve tükenirse iflaslar kazanan tüccarlar arasında sosyalleşir. İflasların bir listesi \ u201cSigorta \ u201d sayfasında tutulur. \ R \ nDeribit Yeni Başlayanlar İçin Uygun mu? \ R \ nKripto para birimi ticareti dünyasına yeni giren kişiler bir borsaya giriş yapmak ve dijital veya fiat para birimleri. Bununla birlikte, Deribit türevlerinin daha karmaşık dünyasında işlem yapar ve sonuç olarak yeni gelenler için uygun olmayabilir. \ R \ n \ r \ nAyrıca, marj ticareti yapma ve kaldıraçlı alım satımlara girme yeteneği daha fazla risk seviyesi ekler ve Bu, vadeli işlemler ve opsiyon ticareti dünyasını daha deneyimli tüccarlar için en uygun hale getirir. \ r \ n \ r \ nTakım, kullanıcıların demo fonlarında 10 BTC işlem yapmalarına ve çeşitli stratejiler öğrenmelerine olanak tanıyan canlı test ağını geliştirdiğini söyledi. biraz karmaşık arayüzü ve farklı analitik araçları tanımanın yanı sıra. \ r \ n \ r \ nEkip ayrıca yatırımcıların beceri setlerini geliştirmelerine yardımcı olmayı amaçlayan bir dizi kaynağı kullanıma sundu ve bunlara bir Blog, bir Dokümanlar sayfası dahildir , üyeler bölümünde bir SSS sayfası ve bir dizi açıklayıcı video içeren bir YouTube kanalı. \ r \ n \ r \ nBu nedenle, canlı ticarete başlamak için en iyi yer olmasa da, yine de iyi bir yer olabilir türev ticaretine nasıl katılacağınızı öğrenmek için. \ r \ nDeribit Pro s & Eksileri \ r \ nPros \ u00a0 \ r \ n \ r \ n \ tŞeffaf ekip \ r \ n \ tGelecek ve opsiyon ticareti mevcut \ r \ n \ tRekabetçi ticaret ücretleri \ r \ n \ tYat yatırma veya çekme ücreti yok \ r \ n \ tYüksek kaldıraç önerildi \ r \ n \ r \ nKons \ r \ n \ r \ n \ tDüzenlenmemiş \ r \ n \ tBTC’deki tüm hesap etkinliği \ r \ n \ tFiyat desteği yok \ r \ n \ tBaşlangıç ​​dostu değil \ r \ n \ r \ nConclusion \ r \ nDeribit, Bitcoin türevlerinin ticaretinde uzmanlaşmıştır ve vadeli işlemler ve opsiyon ticareti dünyasına erişim sağlar. Platform, BitMEX ve Digitex gibi borsalarda rekabet avantajı elde etmesine yardımcı olabilecek bir dizi özellik içerir ve bunlar arasında düşük ücretler, 100 kata kadar kaldıraç, test ticareti ve bir sigorta fonu bulunur. Buna rağmen, Bitcoin türev ticareti hala nispeten yenidir ve yalnızca alınıp satılmakta olan küçük hacimleri hesaplamaktadır. \ R \ n \ r \ nAyrıca, AB düzenlemelerine ilişkin netlik eksikliği, Deribit’in türevler sunmasına rağmen düzenlenmediği anlamına gelir. Yeni tüccarlar için hizmetin karmaşık yapısının üstesinden gelinmesi zor olabilir. \ r \ n \ r \ nPlatform itibari ödemeleri desteklemiyor ve hesaplar Bitcoin’de tutuluyor, bu da kullanıcıları her zaman BTC’nin dalgalanmasına maruz bırakıyor. Borsa ayrıca belirli yargı bölgelerinin sakinlerini engellemeyi seçiyor ve şu anda Amerika Birleşik Devletleri, Kanada veya Hollanda’da ikamet edenler tarafından kullanılamıyor. \ R \ n \ r \ nBuna rağmen Deribit, diğer Bitcoin vadeli işlem borsalarına uygun bir alternatif sunuyor ve daha deneyimli tüccarlara hitap eden kapsamlı bir özellik yelpazesi içerir. \ r \ n \ r \ nPlatform, deneyimli vadeli işlemlere ve opsiyon tüccarlarına tam olarak istediklerini verir ve çok çeşitli analitik, yüksek kaldıraç ve sigorta fonu cazip olmalıdır. \ r \ n \ r \ nMüşterilerinin kripto para birimleri üzerinden Fark Sözleşmeleri (CFD’ler) ticareti yapmasına olanak tanıyan ve kullanımı çok daha basit bir platform olan IQ Option gibi bir platformla daha az deneyimli tüccarlar daha iyi durumda olabilir. \ r \ n \ r \ n Tecrübesi olmayan ancak Bitcoin vadeli işlemlerine girmeye kararlı olan herkes, bir test hesabı kullanarak zaman harcamadan önce yazılı kaynaklardan ve videolardan geçerek en iyi şekilde hizmet verilebilir. \ r \ n \ r \ nBu yetenek yelpazesi nedeniyle ures, Deribit, Bitcoin türevi tüccarları için sağlam bir seçenektir ancak yeni başlayanlar için önerilmez. \ r \ nDeribit’i ziyaret edin","yazar": {"@type":"Kişi","isim":"Eugene Kem"},"datePublished":"2021-01-03"},"additionalType":"Tanımsız","Alternatif isim":"Tanımsız","ödül":"Tanımsız","ödüller":"Tanımsız","marka":"Tanımsız","kategori":"Tanımsız","renk":"Tanımsız","derinlik":"Tanımsız","belirsizliği giderici":"Tanımsız","gtin12":"Tanımsız","gtin13":"Tanımsız","gtin14":"Tanımsız","gtin8":"Tanımsız","yükseklik":"Tanımsız","tanımlayıcı":"Tanımsız","logo":"Tanımsız","mainEntityOfPage":"Tanımsız","malzeme":"Tanımsız","model":"Tanımsız","mpn":"Tanımsız","ürün kimliği":"Tanımsız","üretim tarihi":"Tanımsız","Satınalma tarihi":"Tanımsız","yayın tarihi":"Tanımsız","ile aynı":"Tanımsız","sku":"Tanımsız","slogan":"Tanımsız","url":"Tanımsız","ağırlık":"Tanımsız","Genişlik":"Tanımsız"}

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me