Altcoin.io İncelemesi

Altcoin.io tüccarlar tarafından geleneksel eşler arası platformlarla zorlukları ortadan kaldırmak için geliştirilen eşler arası, merkezi olmayan bir ticaret platformudur. Yani Altcoin.io, genellikle eşler arası ticaretle ilişkili darboğazları azaltmak için bol miktarda likidite ile kullanımı kolay olacak şekilde tasarlanmıştır..

Altcoin.io şu anda yayında değil. Ancak, çevrimiçi olduğunda platforma erken erişim sağlamak için e-postanızı kaydedersiniz. Bu, 2018’in ikinci çeyreğinde, yıl sonuna kadar sunulacak atomik takaslarla birlikte..

Bu yazıda, bu yeni borsaya bir göz atacağız, ancak bu yıl daha sonra tam lansmana kadar herhangi bir derecelendirmeyi erteleyeceğiz. Gönderi daha sonra buna göre güncellenecektir.

Altcoin.io İncelemesi

Altcoin.io’yu ziyaret edin

Exchange Önizlemesi

Altcoin.io, gelecekteki kullanıcı arayüzü için bir test ağı tutuyor, akılda tutularak, bu bir kavram kanıtı ve gelecek olan tamamen işlevsel arayüzün bir önizlemesidir. İlk bakışta, herhangi bir sayıdaki diğer borsaların kullanıcı arayüzüne çok benziyor..

Altcoin.io Exchange Önizlemesi

Aslında, çoğu merkezi borsa tarafından sunulan kullanıcı arayüzüne özel bir benzerlik gösterir. Altcoin.io için belki de en büyük potansiyel avantajlardan biri burada. Kullanıcı arayüzü, atomik takas sistemi aracılığıyla size gerçek eşler arası, merkezi olmayan ticaret sunarken, merkezileştirilmiş borsaları destekliyor. Bu, gerçek merkezi olmayan borsa kullanıcılarının beklediği perde arkası işlevselliğini sağlarken, geleneksel madeni para listesine ve alım / satım penceresine alışmış yeni gelenler için erişilebilir olmasını sağlar..

Kesin olan bir şey var – bu, diğer merkezi olmayan borsalarda bulunan anlaşılmaz metin duvarlarından çok daha kolay. Nihai ürün bu forma sadık kalırsa, büyük, net simgelerle ve kafa karıştırıcı menü seçenekleriyle gezinmek çok kolay olacaktır..

Burada Altcoin.io’nun merkezi olmayan değişimi için Plazma sistemini kullanmayı planladığını belirtmek önemlidir. Plazma esas olarak Ethereum ağında çalışan ve ölçeklenebilirlik sorunlarını çözmek için yan zincirleri yoğun bir şekilde kullanan akıllı bir sözleşme sistemidir..

Plazma kullanmak, Altcoin.io’nun kendi yan zincirinde var olmasına ve daha fazla sayıda işleme izin vermesine izin verir. Plazma, yetki kanıtı yoluyla fikir birliği oluşturur, bu nedenle işlemleri imzalamaktan ve bunları bloklara yerleştirmekten sorumlu olan bir Altcoin.io ana düğümüdür..

Atomic Swap Cüzdanı nedir?

Altcoin.io, bir parola girerek ve cüzdanla etkileşime geçmek için hemen 12 kelimelik bir cümle alarak atomik takaslarınız için bir cüzdan oluşturmanıza olanak tanır. Tüm Altcoin.io özellikleri gibi, bu cüzdan da yalnızca test amaçlıdır, bu nedenle web sitesi, test net cüzdanına gerçek kripto para birimi fonları göndermemenizi faydalı bir şekilde hatırlatır..

Altcoin Cüzdan

İlk olarak atomik takasların ne olduğu hakkında biraz konuşalım. En basit ifadeyle, atomik takaslar ya olur ya da olmaz. Başka bir deyişle, Altcoin.io gibi merkezi olmayan bir borsada başka bir tüccar ile ticaret yapmayı kabul ettiğinizde, takas tamamen gerçekleşir veya tamamen başarısız olur. Eşler arası bir arayüz olduğu için, madeni paralarınızın merkezi bir borsadan başka bir kullanıcıya karıştırıldığında kaybolma şansı yoktur. Aslında, tüm fonlar blok zincirinde saklanır ve doğrudan Altcoin.io tarafından erişilemez..

Şirket, bunu gelecekte kripto para borsalarının gelişmesi için en iyi yol olarak görüyor. Kripto para birimleri, çoğunlukla merkezi olmayan bir girişimdir. Blockchain’in doğasında bulunan bu özelliğinden yararlanarak, borsalar güvenli bir şekilde ve merkezi borsaların eşleşemeyeceği bir gizlilik derecesiyle çalışabilir..

Altcoin.io ekibi lite makalesinde, “Atomik takasların her şeyi değiştireceğine ve gelecekte Bittrix gibi devleri, potansiyel olarak Coinbase’i bile alt edebileceğine inanıyoruz” diye yazdı. Temelde, atomik takaslar, merkezileştirilmiş borsaların ücretini alan ve bunun yerine, her iki jetonu aynı anda değiştirmenize olanak tanıyan değişken bir matematiksel algoritma ile değiştiren aracıları ortadan kaldırır, böylece kripto para birimi cüzdanınızı bir dahaki sefere ne kabul ederseniz edin. değiş tokuş var. “

Ekip, bunun akıllı bir sözleşme arayüzünü taklit ettiğini açıkladı. Fonlar yalnızca belirli bir dizi koşul karşılandığında serbest bırakılır. Akıllı sözleşmeler, yürütmek için ihtiyaç duydukları tüm bilgileri (veya varsayılan olarak) içlerinde içeren kod parçalarıdır. Analog eşdeğeri bir otomat makinesidir, bu sayede basılan düğmelerin ve girilen değişikliğin doğru sırasına göre bir öğe serbest bırakılır. Aynı şekilde, yalnızca belirli koşullar yerine getirilerek atomik takaslar veya akıllı sözleşmeler yapılır..

Ekip, “Atomik takaslar merkezi olmayan bir borsanın en iyi arkadaşıdır” diye devam etti. “Çok sayıda eşler arası çözüm varken, eşler arası en zorlu zorluk güvendir.”

Ekip, bu güven unsurunun atomik bir takas sistemi kullanılarak neredeyse tamamen hafifletildiğini söyledi ve bunu hem açmak için iki anahtar gerektiren bir banka kasasıyla hem de yalnızca her iki taraf da tatmin olduğunda fonları serbest bırakan bir emanet hesabıyla karşılaştırdı..

Paranız, takas gerçekleşene kadar cüzdanınızdan asla ayrılmadığından, bu süreçte güvenlik garantilidir. Merkezi bir emanetçi yok ve atomik takaslar benzer olduğu, ancak akıllı sözleşmelerle tam olarak aynı olmadığı için, kodun yanılmazlığına bile güvenmek zorunda değilsiniz.

Atomik Takas

Sonunda Altcoin.io, iki farklı ticaret modu sunarak atomik takas yeteneklerini genişletmeyi umuyor..

Ekip, “Gelecekte atomik takas eşleştirme motorumuzu kullanarak iki şekilde ticaret yapabileceksiniz” diye yazdı. “Ya kendi token fiyatınızı belirleyerek ya da diğer piyasaların göreli fiyatı kullanılarak hesaplanan adil bir piyasa değeri kullanarak. Bu, diğer borsalarda alınıp satılamayan niş paraları listelemenizi sağlar. Her iki dünyanın da en iyisine sahip oluyorsunuz – ticaret için daha fazla para seçeneği, ancak diğer borsalardan daha düşük fiyatlarla. “

Merkezi Olmayan Bir Borsanın Faydası Nedir??

Merkezi olmayan borsalar, geleneksel borsaların aynı merkezileştirilmiş mimarisine dayanmaz. Bunun yerine, tüccarların doğrudan birbirlerine bağlanmaları ve eşler arası bazda kripto para alışverişi yapmaları için bir platformdur..

Bunun, Altcoin.io’nun girişinde ana hatlarıyla belirttiği birkaç farklı avantajı vardır. Ticaret anonim ve güvenli bir şekilde yapılabilir. Merkezi bir sunucu veya Altcoin.io’nun ifadesiyle “bal küpü” olmadığından, merkezi olmayan borsa kullanıcılarının felaket bir hack, doğal afet veya basit bir iflas durumunda fonlarının kaybolması konusunda endişelenmelerine gerek yoktur..

Altcoin.io’ya göre, “Birçok merkezi borsa sizi karanlıkta tutuyor ve işler ters gittiğinde kimseyi sorumlu bırakmıyor”. “Arabanızın anahtarlarını bir yabancıya vermek ve ondan sizin için arabanızı park etmesini istemek gibi bir şey. Çarpabilir, çalabilir, yanlış yere park edebilir, anahtarlarını kaybedebilir veya başka birine satabilirler. Anahtarları aldıktan sonra hiçbir kontrole, şeffaflığa ve garantiye sahip değilsiniz. Şurada: Altcoin.io, merkezi değişim modelinin gününü geçirdiğine inanıyoruz. Atomik takas teknolojisini kullanarak, fonlarınızın güvenliğini garanti eden merkezi olmayan bir borsa oluşturuyoruz. “

Altcoin.io’nun Arkasındaki Takım Kimdir?

Diğer borsalarla karşılaştırıldığında Altcoin.io, liderlik ve geliştirme ekipleri konusunda şaşırtıcı bir şekilde açık. Bu, kripto para birimi arenasında yeni bir soluktur; borsalar sık ​​sık arka planda çok az veya hiç bilgi olmadan açılır..

Takım

Proje lideri ve CEO’su Andrew Gazdecki’dir. Gazdecki aynı zamanda Bizness Apps Inc.’in CEO’su olarak da görev yapıyor. Merakla, adı Altcoin.io’nun değişim ön izlemesinde yanlış yazılıyor, ancak bu muhtemelen basit bir yazım hatası. Altcoin.io’nun baş danışmanlarından biri, Ethereum Mist tarayıcısı ve Ethereum Cüzdan projeleri üzerinde çalışan açık kaynaklı bir geliştirici olan Fabian Vogelsteller’dir..

Altcoin.io’yu Diğer Merkezi Olmayan Borsalardan Ayıran Nedir??

Decentralize Today ile bir röportajda Gazdecki, Altcoin.io’nun merkezi olmayan bir borsanın doğal güvenliğini merkezi borsalarla ilişkili kullanıcı dostu atmosferle birleştirmek için kurulduğunu söyledi..

“Ekibimiz, bunu diğer borsalara göre bir avantaj alanı olarak gördüğümüz için ağırlıklı olarak kullanıcı deneyimine odaklanmış durumda” dedi. “Bugün tam olarak faal durumda olan birkaç merkezi olmayan borsa var, ancak tipik olarak işlem hacmi, iyileştirmeye odaklandığımız birkaç nedenden dolayı oldukça düşük. Ayrıca, verdiğimiz her kararda doğrudan tüccarlardan gelen geri bildirimler yoluyla değişimimizi oluşturuyoruz ve nihayetinde, kullanıcılarımızın daha hızlı ve kendilerini riske maruz bırakacakları konusunda endişelenmeden işlem yapmalarını sağlayan bir kullanıcı deneyimi sunmak istiyoruz. “

Gazdecki ayrıca Altcoin.io’nun kendisini başından itibaren finansal olarak bağımsız hale getirmeye çalıştığını da belirtti. Bu, güven inşa etmenin önemli bir parçası, dedi. Bazı borsalar, öncelikle yerel token’larını doldurmakla ilgileniyor – bu özellikle merkezi borsalar için geçerlidir. Nispeten bağımsız başlayarak, Altcoin.io her şeyden önce platformu geliştirmeye konsantre olabilir, dedi Decentralize Today.

Gazdecki, “Planlı bir ICO’muz yok ve dışarıdan fon sağlamadık” dedi. “Bence bu, diğer kripto para birimi projelerine kıyasla bizi bir proje olarak öne çıkarıyor, çünkü bir beyaz kağıt yazmakla veya bir ICO yürütmekle daha az ilgileniyoruz çünkü merkezi olmayan bir değişim inşa etme sözümüzü yerine getirirken. Finansman olmadan, müşteri geri bildirimleriyle ve çok daha hızlı bir şekilde ürün / pazar uyumu bulmaya zorlanırsınız. Tatiller dahil 36 aylık bir yanma oranı lüksüne sahip değilsiniz. Her blok zinciri projesinin bir yardımcı program jetonuna ihtiyacı yoktur veya başarılı olmak için kapıların hemen dışında bir ICO yapması gerekir ve öncelikle geliştirmelerimizle tüccarın güvenini kazanmaya çalışıyoruz. “

Sonuç

Altcoin.io çok fazla söz veriyor. Maalesef şu anda hepsi bu kadar.

Bu olumsuz olarak algılanmamalıdır. Ekip alışılmadık derecede sağlam, güncellemeler düzenli ve bir test ağı ve yalnızca görüntülü bir kullanıcı arayüzü oluşturma yolunda kesin ilerleme kaydedildi. Ekip ayrıca sahte bir atomik cüzdan yarattı, böylece potansiyel yeni kullanıcılar zaten cüzdan oluşturma sürecine aşina oldu. Ayrıca, değişimin 2018’in ikinci çeyreğinde yayına girmesi planlandığında hazır olması için bir tavsiye programı da vardır..

Likidite, her zaman olduğu gibi, merkezi olmayan borsalarla ilgili bir sorundur. Bununla birlikte, ekip bu konu üzerinde çok düşünmüş ve büyük ölçüde esneklik sağlayan atomik bir takas sistemi geliştirmiş görünüyor. Kendi token fiyatınızı belirleyen veya eşdeğer bir borsanın fiyatına güvenen iki yönlü ticaret sistemi nedeniyle bu esnekliğin gelecekte artması muhtemeldir..

Merkezi olmayan model, kripto para birimi için doğal bir uyumdur. Tüccarların anonim ve özel olarak işlem yapma kabiliyetleri nedeniyle düzenleyicileri tam olarak memnun etmese de, kripto para birimlerinin başlangıçta bu en ağır düzenleyici kurumları ve finansal kurumları atlatmak için icat edildiği gerçeğinden kaçmak zor..

Altcoin.io, diğer ademi merkeziyetçi borsaların sahip olmadığı bir cilaya sahiptir. Sakin olmamak – ama güvenilir görünüyor. Merkezileştirilmiş değişim arayüzü, ekip üyelerinin şeffaflığı, tutarlı lite kağıt ve projenin misyonuyla ilgili dürüstlük, onu diğer merkezi olmayan değişimlerin kilometrelerce önüne koydu. Altcoin.io, ademi merkeziyetçi ve gölgeli olmadan gizlilik odaklı olabileceğinizi kanıtlıyor gibi görünüyor ve bu, operasyonel yıllarında çok şey söyleyecektir.

Geriye kalan tek şey, takımın 2018’de zaman çizelgesine sadık kalıp çalışan bir ana ağ elde edip edemeyeceğidir. Şimdiye kadar projedeki gecikmeler, canlandırıcı bir şekilde iyi belgelendi ve tüm doğru parçalar, gerçek operasyonel duruma yumuşak bir geçiş.

Ve bu belki de Altcoin.io ile ilgili en büyük hayal kırıklığı – piyasanın durduğu ve alım satım faaliyetinin ateşli bir seviyeye ulaştığı Haziran 2018 itibarıyla henüz alım satım için mevcut değil..

Değişim başladığında ve biz onu test edebilirsek, bu incelemeyi son ürün hakkındaki düşüncelerimizle güncelleyeceğiz..

Altcoin.io’yu ziyaret edin

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me