Bitcoin

Bitcoin’e büyük ilgi duyanlar büyük rakamlarla uğraşmaya alışkındır. 18,5 milyonu zaten üretilmiş olan 21 milyon sabit parasal arzı; Sikke başına 100 milyon satoshi; 2010’larda değerde% 9.000.000 artışla 600 milyar doları aşan bir piyasa değeri.

The Matrix’teki ikonik sahne gibi dijital yağmuru oluşturan sonsuz bir dizi figür uzayıp gidiyor. Bitcoin sayılardan çok daha fazlası olsa da – gizlilik, özgürlük ve adalet – dünyanın en sevilen kripto para birimi sonsuza kadar tam sayılarla eşanlamlı olmaya mahkumdur..

Ancak herkesin ağzındaki soru şu sayılardan sadece biriyle ilgilidir: Bitcoin ne kadar değerli olabilir?. Yeni bir kağıt AAX Research, bu soruyu ayrıntılı olarak araştırıyor.

Bitcoin’de Eğitim Yatırımcıları

“2021’de Bitcoin” başlıklı ve görünüşte yatırımcılara entelektüel düşünce için yiyecek sağlamak üzere derlenen AAX’in 23 sayfalık belgesi, varlığın yatırım yapılabilir bir emtia olarak tarihini özetliyor ve ufukta neler olabileceğini önermek için ticaret hacmi ve likidite gibi ölçümleri analiz ediyor . Makale ayrıca, aşağıdaki gibi büyük oyuncuların eylemlerine atıfta bulunarak, para birimi için artan kurumsal desteğe de bakmaktadır. Gri tonlamalı, PayPal ve Square.

Pek çok okuyucu, bitcoin’in bir yıl sonra ne kadar değerli olabileceğini öğrenmek için anlaşılabilir bir şekilde sayfaları gözden geçirebilirken, bu tür makaleler – elbette – kesin olmayan bilimlerdir. Bununla birlikte, bağlam sağlamak ve bitcoin’i bir yönde itmek için birleşebilecek çeşitli faktörleri özetlemek için kullanışlıdırlar..

Örneğin, 2020 olaylarını yansıtan makale, açık bir şekilde şunu gözlemliyor: “Zorunlu kilitlemelerin anında etkisini azaltmak için ABD’de 1.200 $ ‘lık ilk teşvik kontrollerinin dağıtılmasının hemen ardından, Coinbase ve diğer kripto para birimi borsaları mevduatlarda önemli bir artış fark etti. ABD müşterileri tarafından tamamen aynı miktar. “

Bildiğimiz gibi, Bitcoin geçen yıl büyük yükselişler ve düşüşler yaşadı. Mart ayında, COVID-19 krizinin ardından, varlık bir 12 ayın en düşük 3.867 dolar. O aşamada panik hakim olan duyarlılıktı ve yatırımcılar, algılanan varlıklara ilişkin riskleri toplu halde terk ediyorlardı. Birçoğu için dünya değişmez bir şekilde değişti ve bitcoin’in güvenli liman olma durumu bir gecede geçersiz hale geldi..

Bu düşüş izlenimleri ne kadar hızlı değişti. AAX belgesinin belirttiği gibi, Bitcoin, S’deki% 47’lik artışa kıyasla “kitlesel satışını takip eden 55 günde yaklaşık% 162 oranında geri döndü”.&P 500. Yıl sonunda, önceki tüm zamanların en yüksek seviyesini aşmış ve güvenle yeni yılın başlarında ulaştığı bir kilometre taşı olan 30.000 $ ‘a yükselmiştir. Sırada ne var?

2021 için Bitcoin Fiyat Tahminleri

AAX’e göre, Bitcoin şimdi “On Yıl Evlat Edinme” ye girdi ve erişilebilirlik, altyapı, hacim ve likidite alanındaki gelişmelere atıfta bulunarak – daha geniş kripto piyasalarının sürekli dayanıklılığından bahsetmeye gerek yok – yazarlar yükselişe geçti.

Bitcoin’in 2021’in sonunda 100.000 $ ‘a ulaşabileceğini gösteren stok akış modeline rağmen, bunun oldukça gerçekçi olmadığına inanıyorlar ve 2021 için temel hedeflerin 36.000 $ ve 55.000 $ olduğu sonucuna varıyorlar. Dahası, ilk çeyrekte 55.000 $ ‘ın vurulabileceğini düşünüyorlar..

Peki başka bir yerde ne tür duygular ifade ediliyor? Bitcoin 2021’de bir yıl ne kadar büyük olabilir??

Yatırım bankasına göre JPMorgan Chase, Altınla rekabet, kripto para biriminin piyasa kapitalizasyonunu uzun vadede 2.5 trilyon $ ‘ın ötesine taşıyabilir ve bu da 146.000 $’ lık teorik bir fiyat hedefi anlamına gelir. Bankanın stratejistleri, elbette, bu rakamın 2021’de görülme ihtimalinin düşük olduğunu vurguladılar. Daha mütevazı bir tahmin, bu tür fiyat seviyelerine rağmen “50.000-100.000 $ arasında” idi. sürdürülemez olduğunu kanıtlar.

Bir başka büyük Wall Street firması olan Citibank, JPMorgan’dan bile daha fazla yükselişe sahip. Sızan bir rapora göre, kıdemli analist Tom Fitzpatrick, Bitcoin’in 318.000 $ ‘a ulaştı yıl sonu. Fitzpatrick, varlığa “21. yüzyıl altını” olarak atıfta bulunarak bitcoinciler arasında yaygın bir nakaratı yineledi.

&# 128680;&# 128680;

Hakkında tweet atan benzersiz Twitter hesaplarının sayısı #Bitcoin 27.12.2017 tarihindeki 64.652’lik bir önceki yüksek seviyesini aşarak tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 66.832’yi geçti. pic.twitter.com/wW8t4fqeIT

– TIE (@TheTIEIO) 3 Ocak 2021

Bazılarına göre bu tahminler tuhaf görünecek. Diğerlerine göre, özellikle gözü sulandıran bir ölçekte teşvik paketlerinin mantıksal sonucu olan fiat para biriminin değer kaybetmesi göz önüne alındığında makul. Dünyanın dört bir yanındaki hükümetler, zorunlu kapatmalar ve tedarik zincirindeki kesintiler nedeniyle mücadele eden ekonomileri desteklemek için müstehcen meblağlar basmaya devam ediyor. Altı haneli fiyat tahminlerini coşkuyla onaylayanlar için, bitcoin’in dijital altın statüsü bu tür önlemlerin ardından doğrulandı..

BTC fiyat modellemesi söz konusu olduğunda tüm analistlerin hemfikir olduğu bir şey var: 2021’de sayı artacak.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me