PayPal ile Bitcoin Nasıl Satın Alınır

Bitcoin satın alma eylemi, burada ve orada ortaya çıkan çok sayıda ödeme seçeneği ile son yıllarda gittikçe daha uygun hale geldi. Orada sürpriz yok; sonuçta, bitcoinlere yatırım yapmanın çok cazip ve karlı bir çaba olduğu görüldü..

Birçok kullanıcı, madencilik ekipmanı kurma, borsalarda hesap oluşturma ve doğrulama süreçlerinden geçme gibi sıkıcı süreçlerden geçmeden bazı kripto para birimlerini ele geçirmek ister..

Sıradan yatırımcılar, PayPal gibi rahat oldukları ödeme yöntemlerini kullanarak bitcoin almak isterler. Ancak PayPal ile bitcoin satın almak aldatıcı bir şekilde karmaşık olabilir. Neyse ki, bu gönderi kafa karışıklığını giderecek ve sizi PayPal ile dijital varlıklar edinme yolunda yönlendirecek.

PayPal ile Bitcoin Nasıl Satın Alınır

O Kadar Kolay Değil – Ama Mümkün

Doğrudan PayPal kullanarak bitcoin satın almanın hiçbir yolu yoktur; şu anda bu eylem için herhangi bir destek yok. PayPal, kriptolara karşı güçlü bir duruş sergiliyor ve bu durum, zaman geçtikçe kötü bir pozisyona dönüşebilir..

Neyse ki, bunu aşmanın bazı yolları var ve PayPal ile bitcoin satın alınmasına izin veren çevrimiçi pazarlar var. Elbette sinir bozucu ve çoğu insan bunun neden aşırı karmaşık olduğunu anlamıyor.

Ancak, bitcoin’in doğrudan PayPal üzerinden satın alınamaması için birkaç iyi neden vardır. Önemli bir açıklama, bitcoinlerin PayPal ile doğrudan bir rekabet olduğu gerçeğidir. Bitcoinler ayrıca ters ibrazlara izin vermez ve bitcoin hesaplarının bilgisayar korsanları ve dolandırıcılar tarafından sürekli olarak hedeflenmesi nedeniyle sahte ve hatta hileli ödemeler sık ​​görülür..

PayPal ile Bitcoin satın almanın zor olmasının Basit Nedeni:

PayPal ödemesi geri alınabilir; Bitcoin değil.

PayPal ayrıca, kriptoların yaptıklarını yapma potansiyeline sahip olmasından hoşlanmayabilir, ancak sermayenin akışını ve sahipliğini kontrol eden merkezi bir takas otoritesi olmadan.

Karşılaştırılan En İyi Seçenekler

Aşağıda çeşitli seçeneklere daha ayrıntılı olarak giriyoruz, ancak aceleniz varsa – PayPal hesabınızı kullanarak Bitcoin veya başka bir Kripto para birimi satın almak için en iyi seçenekler burada..

VirwoxLocalBitcoinsPaxfulxCoins
VirWox İncelemesi Localbitcoin İncelemesi xCoins
Ülkeler Dünya çapında Dünya çapında Dünya çapında Dünya çapında
Ücretler Yüksek Düşük Düşük Düşük
İtibar İyi Satıcıya bağlıdır İyi İyi
Kullanım kolaylığı Orta Kolay Kolay Kolay
Limitler Orta Satıcıya bağlıdır Satıcıya bağlıdır Orta
gözden geçirmek Okuyun Okuyun Okuyun Yok
Ziyaret etmek Ziyaret etmek Ziyaret etmek Ziyaret etmek

PayPal Rekabeti Beğenmeyebilir

Hata yapmayın, PayPal kaybedecek çok şeyi olan devasa bir şirkettir. İnternet balonu zamanında faaliyete geçtiğinde, tüketici dijital ödemeler pazarına sahipti. İlk yatırımcılardan bazıları PayPal’ı destekleyerek çok para kazandı ve bugün şirketin değeri 100 milyar dolardan fazla..

Ne yazık ki PayPal için, kriptolar popülerlik kazanan çok daha iyi bir platformdur. Şu an için, kripto paralar PayPal’ın sahip olduğu pazar erişimine sahip değil. Kriptolar ayrıca küresel bankacılık altyapısı ile etkileşimde daha zor zamanlar geçiriyor, ancak bu da değişiyor..

PayPal, küresel ödeme oyunundaki konumunu inovasyonla pekiştirdi, bu nedenle kripto para birimi gibi gerçekten yenilikçi bir ödeme sistemi hakkında neden endişeli olduklarını anlamak kolaydır. Kriptolar, potansiyel olarak ücretsiz kullanımının yanı sıra, kullanıcılarına paraları üzerinde yeni bir kontrol düzeyi sunar..

Kripto para birimi, bir uzlaştırma sistemi olarak PayPal ile aynı seviyedeyse, büyük kriptoların fiyatları muhtemelen çok daha yüksek olacaktır. Özellikle PayPal’ı tüccar hesabı olarak kullanıyorsanız veya uluslararası para transferlerini kolaylaştırmak için PayPal’dan kriptolara nasıl para aktarılacağını öğrenmeye değer.

Hatta bazı bankalar, yalnızca kriptoların yıkıcı gücünü pekiştiren SWIFT sistemini değiştirmek için bitcoin kullanmayı düşünüyor. PayPal, bu arada müşterileri için baş ağrısı yaratan kaçınılmaz olanı ertelemeye çalışıyor olabilir.

Kısıtlamaları Aşmak

PayPal ile başarılı bir şekilde bitcoin almak için birkaç adım daha atmanız yeterlidir. Bazı çözümler diğerlerinden daha ucuz olacak ve belirli bir işlem süresi olmayacak. Her bir platform hakkında okuduğunuzdan emin olun, böylece her birinin artılarını ve eksilerini anlarsınız..

Bu tür alımlar yapmanıza izin veren borsalar var; ancak bu takas yerlerinin çoğu, belirli doğrulamalar geçene kadar bir kullanıcı hesabında tutulur. PayPal’ın, platform aracılığıyla bitcoin satın alan kullanıcıları tam olarak takdir etmediği ve bunu yapmaya çalışan kullanıcıları zaman zaman azarlayabileceği unutulmamalıdır..

PayPal’ın bir bankanın yaptığı gibi paranızı elinde tuttuğunu unutmayın. PayPal paranıza sahip olduğu sürece, bunlar gerçekten sizin değil. Kriptolara atlamak istiyorsanız, bunu yapmak için her türlü neden var. Fiyatlar geçen bir buçuk yılda çok düştü ve birçok yorumcu kripto piyasasının kısmi iyileşme için olgunlaştığını düşünüyor..

PayPal hala kripto dünyasında oynamanızı istemiyor, ancak şükürler olsun ki birkaç geçici çözüm var, böylece kripto paraya geçtiğinizde başınız belaya girmiyor.

PayPal ile Kripto Satın Almak İçin En İyi 4 Seçenek

PayPal’ın doğrudan kripto satın alma kısıtlamalarını aşmanın üç yolu vardır ve biri biraz daha fazla çalışma gerektirir. Bu yöntemlerden herhangi biri PayPal bakiyenizi kriptolara çevirmenize izin vermelidir.

Tüm bu seçenekler işi halledecek olsa da, hiçbiri kripto para birimi değişimi kullanmak kadar hızlı veya verimli olmayacak. İlk üç seçenek neredeyse kesinlikle bir kripto borsasından daha düşük likiditeye sahip olacak ve kriptolar için ödenen fiyatlar da muhtemelen daha yüksek olacak..

  1. Eşler Arası (P2P) Ticaret Siteleri – P2P pazar yeri borsaya çok benzer, ancak alıcı ile satıcı arasında aracı yoktur. Kriptolarınızı borsadan satın almak yerine, başka bir kullanıcıdan satın alırsınız. Satıcılar ne tür ödemeyi kabul edeceklerini seçebilirler ve PayPal bir seçenektir. P2P pazar yeri kullanmanın iyi yanı, kimliğinizi kanıtlamak için bir grup çemberden atlamak zorunda olmamanızdır. Bitcoin’in anonim doğası, yerleşik finansal sistem için bir acı oldu, ancak birçok kripto uzmanı dijital gizliliklerinin aşındığını düşünüyor. Çoğu kripto para birimi borsası, farklı seviyelerde Müşterini Tanı (KYC) düzenlemelerini benimsemiştir, ancak P2P pazarları bu konuda daha rahattır. Olumsuz yanı, bir P2P piyasasında muhtemelen daha az likidite olacağıdır, bu nedenle fiyatlar o kadar rekabetçi olmayabilir..
  2. Cryptocurrency Borsaları – Kripto para borsalarının PayPal üzerinden iş yapması neredeyse evrensel olarak engellenirken, kriptolar için bir PayPal hesabında para ticareti yapmanıza izin verecek bir tane var. VirWox bir kripto borsası olarak tasarlanmadı, ancak PayPal ile Bitcoin satın almanıza izin veriyor.
  3. P2P Borç Verme Platformları – Satın almak istiyorsanız Bitcoin ödünç almak tuhaf görünebilir. Kripto ödünç almanıza ve ardından bir PayPal hesabı kullanarak krediyi hemen ödemenize izin verecek P2P borç verme platformları vardır. xCoins en popüler seçeneklerden biridir ve PayPal bakiyenizi Bitcoin’e çevirmenin bir yoludur. Kripto kredisi, bitcoin elde etmenin harika bir yolu gibi görünmeyebilir, ancak xCoins’in çok yenilikçi bir platformu var. Şirket, PayPal kullanan kişilere bitcoin “satmanın” bir yolunu buldu ve iyi yorumlar alıyor. Diğer P2P platformlarından farklı olarak, xCoins bir eşleştirici görevi görür, bu nedenle her iki taraf da en uygun fiyatı alır.
  4. Bankayı Kullanın – Bitcoin’in 2017 sonlarında zirve yaptığı dönemde, büyük bankalar hizmetlerinin kullanımını birçok kripto borsası ile yasakladı. Yasaklar, kripto borsalarındaki belirsiz KYC politikalarının bir sonucu gibi görünüyor ve yerleşik bankalar ile kripto dünyası arasındaki temel bir sorun değil. Kripto borsaları uluslararası KYC standartlarını benimsediğinden, büyük bankalar müşterilerinin onlarla doğrudan etkileşim kurmasına daha istekli görünüyor. Bu, PayPal ile uğraşmak yerine banka kartınızla Coinbase gibi bir borsada kripto satın almayı kolaylaştırır..

PayPal ile Bitcoin Satın Alma

PayPal paranızı PayPal polisi tarafından çakılmadan bitcoin’e dönüştürmenin birkaç yolu vardır. Doğrudan bir rotaya gitmeye karar vermeden önce, aşağıda listelenen dördüncü seçeneğe göz atın. Platformlar arasında maliyet tasarrufu yapmaya ve paranızı en iyi şekilde hangi yolla kullanacağınızı görmeye değer.

P2P kripto ticareti veya ödünç vermek harika bir fikir, ancak şu anda kripto borsaları kadar popüler değil. Bu, daha yüksek fiyatlar, bir anlaşma yapmak için daha uzun bekleme süreleri ve işlemde daha az güvenlik anlamına gelebilir. Her şeye rağmen, hepsi benzersiz özellikler sunduğundan bu platformların tümü araştırmaya değer.

VirWox

PayPal hizmet şartlarının, bitcoin satın alımları yapmak için Second Life Lindens veya SLL’lerin kullanımına izin verdiğini bilmelisiniz. Bu sayede, SLL hizmetleri sağlayan birkaç borsa ortaya çıktı ve bu borsaların en iyisi VirWox.

Bu tanımlamaya rağmen, tam anlamıyla bir takas gibi çalışmıyor. Bunun yerine, oyun içi koleksiyon satın alma aracı olarak ünlü Second Life oyununu sunan bir platformdur..

Oyun aslında PayPal tarafından tamamen kabul edilecek kadar büyük ve bu, bitcoin satın almak için oyun içi paranın kullanılması için gri bir alan yaratıyor.

Virwox

VirWox ve PayPal üzerinden bitcoin satın almaya başlamak için önce kendinize bir bütçe oluşturmanız, kripto para birimleriyle ilgili biraz araştırma yapmanız, bazı borsalar ve platformlar üzerinde çalışmanız ve bir bitcoin cüzdanı oluşturmanız gerekir..

Bunu takiben, VirWox’u ziyaret etmeli ve orada bir hesap açmalı, uygun bilgi kutularını doldurmalı ve hesabınızı e-posta yoluyla onaylamalısınız. Ardından, VirWox hesabınıza PayPal aracılığıyla para yatırabilirsiniz..

Bundan sonra, bakiyelerinizi SLL ile takas etme seçeneğine sahip olacaksınız, ardından size SLL’yi bitcoin’e dönüştürme seçeneği sunulacaktır. VirWox genellikle PayPal nedeniyle kullanıcılara yüzde 10 işlem ücreti koyar; maalesef ücret kaçınılmaz. VirWox aracılığıyla bitcoin satın aldıktan sonra, bitcoinlerinizi kişisel cüzdanınıza aktarmanız önerilir. Cüzdanlara yapılan transferler genellikle iki güne kadar sürebilir.

VirWox dışında birçok başka platform ve hizmet, kullanıcılara PayPal üzerinden bitcoin satın alma seçeneği sunarak web’de ortaya çıkıyor. VirWox kadar popüler ve sık kullanılmayabilirler; yine de değerli ve harika alternatifler.

Daha fazlasını öğrenmek istiyorsanız, eksiksiz Virwox İncelememize buradan göz atın.

VirWox’u ziyaret edin

LocalBitcoins

LocalBitcoins, tüm dünyada kullanılan oldukça saygın bir bitcoin değişim platformudur. Alıcıların satıcılarla bağlantı kurabilecekleri ve PayPal dahil olmak üzere çeşitli ödeme platformları aracılığıyla değişimlerini gerçekleştirebilecekleri sanal bir ortam sağlar..

Başlangıçta LocalBitcoins, insanların buluşması ve bitcoin karşılığında bir şeyler alıp satması için basit bir yoldu. Unutmayın, ilk bitcoinler LocalBitcoins yayına girmeden birkaç yıl önce iki pizza ile takas edildi..

LocalBitcoins’i kullanmaya karar verirseniz, PayPal’ı bitcoinler için bir ödeme şekli olarak kabul etmeye istekli bir kişiyi bulmanız ve onunla bağlantı kurmanız gerekir. LocalBitcoin kullanıcıları, iletişim kurdukları satıcılarla ilgili olarak kendi durum tespiti yapmaktan sorumludur..

Genel olarak platform oldukça güvenli ve itibarlıdır. Platforma derinlemesine dalmak istiyorsanız, burada LocalBitcoins ile ilgili tam incelememize bir göz atın. Temel olarak tek yapmanız gereken yerel bir satıcı bulmak ve bitcoinleri için bir fiyat belirlemek..

LocalBitcoins’de bir satıcı seçmek için birkaç ipucu:

  1. Satıcının geri bildirimlerine bir göz atın. % 100’e ne kadar yakınsa o kadar iyidir.
  2. Ticaret limitleri önemlidir. Anlaştığınız satıcının siparişinizi doldurabileceğinden emin olun.
  3. Satıcı çok fazla anlaşma yaptı mı? Deneyimli bir satıcıyla iş yapmak daha iyidir.
  4. Satıcı ödeme için ne kadar beklemek istiyor? Baştan bildiğinizden emin olun.

LocalBitcoins’deki pek çok satıcı PayPal’ı bir ödeme seçeneği olarak kabul ederken, ters ibraz riski nedeniyle bir prim alabilir. PayPal bakiyenizi banka hesabınıza aktarabiliyorsanız ve LocalBitcoins aracılığıyla bitcoin’ler için nakit ödeme yapabiliyorsanız, genel olarak daha ucuza gelebilir.

LocalBitcoins üzerinden bitcoin satın almaya karar verdiğinizde, site aracılığıyla daha fazla iletişimin yapılması gerektiğini unutmamak önemlidir. Daha sonra herhangi bir sorun yaşarsanız, bu iletişim kaydı site sahiplerine olanları gösterebilmenizin tek yoludur..

LocalBitcoins ile ilgili tam incelememize buradan göz atın.

LocalBitcoins’i ziyaret edin

Paxful

Paxful, kullanıcıların hesap oluşturmasına, satıcıları bulmasına ve PayPal hesaplarında bitcoin karşılığında para alışverişi yapmasına olanak tanıyan bir hizmettir. Paxful ile ilgili harika olan şey, alıcılara ek güvenlik sağlamak için bir emanet hizmeti kullanmasıdır. Genel olarak, Paxful güzel; ancak, halkın en iyi kabulüne henüz ulaşmadı.

Paxful

Paxful gibi platformlarla ilgili en büyük sorunlardan biri, ödediğiniz fiyatın bir borsada olduğundan çok daha yüksek olmasıdır. Satıcıların bitcoin’lerini piyasa fiyatlarına herhangi bir indirimle sunma olasılıkları düşüktür ve ters ibraz riskini hesaba katmaları gerekir..

Paxful iyi bir platform ve var olması güzel. Ne yazık ki P2P kripto ticareti için, borsalar kriptolar için çok daha rekabetçi oranlar sunuyor. P2P ticaretinin popülaritesi artarsa, bu gelecekte değişebilir. Şimdilik PayPal bakiyenizi BTC’ye çevirmenin en iyi yolu olmayabilir.

Paxful’a yönelik eksiksiz kılavuzumuzu buradan okuyun.

Paxful’u ziyaret edin

xCoins

xCoins ilginç bir iş modeline sahip. Doğrudan bitcoin satmak yerine, satın alma seçeneği ile bitcoinlerin ödünç verilmesini kolaylaştırır. XCoins’i kullanmak için bir hesap açmanız gerekecek. Platform, hangi ülkelerin kullanabileceği bakımından da sınırlıdır, bu akılda tutulması gereken bir şeydir..

XCoins’de hesap açma süreci basittir. Hesabınız açıldığında, bitcoin ödünç almak (satın almak) için bir teklifte bulunabilirsiniz ve xCoins sizi otomatik olarak ihtiyaçlarınıza uyan bir satıcıyla eşleştirecektir. Diğer P2P bitcoin ticaret platformlarının aksine, xCoins aracı görevi görür.

xCoins PayPal Bitcoin

XCoins ile belirli bir satıcı seçemezsiniz, ancak sunulan anlaşmanın ihtiyaçlarınıza uygun olup olmadığına karar verebilirsiniz. Teklifi kabul ettiğinizde, borç verene (satıcıya) ödeme yapmanız gerekecektir. Satıcıya, bitcoinleri için belirli bir miktar para artı üzerinde anlaşılan bir ücret ödenecektir. Bundan sonra, bitcoin’ler borçluya (alıcıya) gönderilecektir..

XCoins’in oluşturduğu sistem, PayPal’ın kripto yasağını aşmanın şık bir yoludur, ancak mükemmel bir çözüm değildir. Bitcoin’lerin teslimi yarım saatten fazla sürebilir ve fiyatların bir borsadan daha yüksek olması muhtemeldir. Kuzey Amerika ve Avrupa dışındaki çoğu yer de desteklenmiyor ve bu da piyasa likiditesi üzerinde büyük bir yük oluşturacak.

Genel olarak xCoins çok yenilikçi bir platformdur ve insanların PayPal bakiyelerini bitcoin karşılığında takas etmelerine izin verir. Platform aynı zamanda yüksek düzeyde güvenliğe sahiptir ve kullanımların PayPal üzerinden kredi kartlarıyla ödeme yapmasına da izin verir. XCoins’in yalnızca bitcoin ile ilgilendiğini, ancak bitcoin’lerinizi edindikten sonra hemen hemen diğer herhangi bir token ile değiştirebileceğinizi unutmayın..

XCoins’i ziyaret edin

PayPal’ın Kripto Ablukasını Aşmanın Başka Bir Yolu

Yaşadığınız ülkeye bağlı olarak, kredi veya banka kartınızı kullanmak PayPal bakiyenizi kriptolara dönüştürmenin en kolay yolu olabilir. Yaşadığınız ülke banka hesabınızla kripto satın almanıza izin veriyorsa, PayPal bakiyenizi banka hesabınıza gönderin ve Coinbase gibi bir borsada istediğiniz kriptoları satın alın..

Atomic Wallet gibi yerleşik bir değişim bağlantısına sahip yazılım cüzdanları da vardır, bu nedenle satın alma işlemi çok basittir. Tabii ki, kriptolarınızı kullandığınız cüzdana transfer etmek isteyeceksiniz ve onlarla ticaret yapmayı planlamadığınız sürece borsada bırakmayacaksınız..

Kripto satın almak için banka hesabınızı kullanmakla bağlantılı ücretler, yukarıda açıklanan diğer yöntemlerden birini kullanmaktan daha düşük olabilir. PayPal bakiyenizi bankanıza transfer etmenin ve bir kredi veya banka kartı kullanmanın en büyük avantajı, PayPal’ın işleme müdahale etmenin bir yolu olmaması olacaktır..

Olumsuz tarafı, PayPal bakiyenizi bir banka hesabına aktarmak ve ardından kripto satın almak çok daha yavaş bir süreçtir..

Paranızı kullanmak için bir hafta kadar beklemeniz gerekebilir, ancak bu, bankanıza bağlı olarak çok daha hızlı olabilir. Mükemmel bir çözüm olmasa da, borsalar piyasadaki en yüksek likiditeye sahip olduğundan, doğrudan bir kripto borsası ile uğraşmak size mümkün olan en iyi fiyatlara erişim sağlayacaktır..

Sonuç

PayPal’ın kripto para birimine bu kadar sert bir bakış açısıyla yaklaşması üzücü çünkü bu, platformlarına harika bir katkı sağlayacak. PayPal, büyümek için yeni bir teknolojiden yararlanmak yerine, önümüzdeki on yılda rekabet güçlerini sınırlayan bir durum yaratıyor olabilir..

PayPal oldukça güvenli ve güvenilir olmasına ve PayPal üzerinden ödeme kabul eden borsalar olmasına rağmen, bitcoin cüzdanınızı mümkün olduğunca güvende tutmanız çok önemlidir..

İster kişisel bilgisayarınızda depolayın, ister çevrimiçi cüzdan hizmetlerini kullanın veya bir tür soğuk depolama yöntemi kullanın, özel anahtarınızı asla kimseye vermemeyi unutmayın. Kurtarma tohumunuz veya özel anahtarınızla ilgili herhangi bir bilgiyi kimsenin bilmesine gerek yoktur. Sonuçta, kimsenin çabalarınızı, zamanınızı ve varlıklarınızı çalmasını istemezsiniz!

PayPal hesabınızı kullanarak bitcoin satın alabileceğiniz çeşitli yollar dışında, ihtiyaçlarınıza ve tercihlerinize en uygun takas yöntemine karar vermek size kalmıştır. PayPal’ı bitcoin satın alımlarında kullanmak için öncelikle hesabınızın tam olarak doğrulanması gerektiğini, yani bankanızı bağlamanız, banka kartlarınızı bağlamanız ve bazı kimlik doğrulama kontrollerinden geçmeniz gerektiğini unutmayın..

Bitcoin, finans dünyasında büyük bir istikrarsızlık yaratmanın yanı sıra yatırımcılar için harika getiri sağlayabilen oldukça değişken bir kripto para birimidir. PayPal hesabınızla bitcoin satın alma yoluna girebileceğiniz bazı yolları şimdi daha iyi anlamalısınız. Hiçbiri bir borsada kripto satın almak kadar kolay olmayacak, ancak en azından bazı seçenekleriniz var!