Kredi Kartı ile Ethereum Satın Al

2015’ten beri mevcuttur, Ethereum şu anda piyasada bulunan en çok işlem gören ve popüler kripto para birimlerinden biri haline geldi. Ethereum, yalnızca bir para birimi olarak değil, aynı zamanda akıllı sözleşmelerin kolaylaştırıcısı olması bakımından Bitcoin’den farklıdır, bu da Ethereum platformunun çok çeşitli hizmetler ve endüstrilerde uygulamalar oluşturmak için kullanılmasına izin verir..

Ethereum Web Sitesi

Ethereum’un etrafındaki vızıltı, yıl başından bu yana (yazı yazarken olduğu gibi)% 4000’in üzerinde bir artışla 2017’de değerinin hızla artmasına neden oldu. Ethereum artık blockchain dünyasının en büyük oyuncusu haline geldiğinden, potansiyel olarak dahil olmak isteyeceğiniz bir şey. Peki bunu nasıl yapacaksınız? Ve başlamak için kripto para biriminiz yoksa, bunu nerede yaparsınız??

Bu yıl Ethereum’un değerindeki artışın da gösterdiği gibi, kripto para dünyası, ana akım blok zincirinin potansiyelini görmeye başladıkça hızlı bir şekilde buhar oluşturuyor. Bununla birlikte, artan popülariteyle birlikte giderek daha talepkar bir müşteri tabanı geliyor. Müşteriler, Ethereum’larını en düşük ilgili ücretlere maruz kalırken rahatça satın almak istiyorlar, hareket halindeyken pazara kolayca erişebilmek ve ticaret yapabilmek istiyorlar. Daha önce, kripto para piyasasına erişim kolaylığı, kullanıcı dostu olma algısı eksikliği ve geleneksel para birimlerini kripto para birimleri ile değiştirmedeki zorluk nedeniyle engelleniyordu, çünkü borsaların çoğu yalnızca diğer kripto para birimleri kullanarak kripto para satın almayı kabul ediyordu veya banka havaleleri ile. Ancak artık, diğer çevrimiçi satın alımlar kadar hızlı ve kolay bir şekilde kripto para satın alabilirsiniz..

Bu kılavuzda, bir Banka veya Banka veya Kredi Kartınızı kullanarak Ethereum’u çevrimiçi olarak güvenli ve emniyetli bir şekilde satın almak için mevcut seçeneklerde size yol göstereceğiz..

Ethereum Nasıl Satın Alınır

Nelere Dikkat Edilmeli

Aşağıda tartışılan tüm borsalar size kredi veya banka kartlarını kullanarak Ethereum satın alma fırsatı sunsa da, seçiminizi yapmadan önce aralarında dikkate almaya değer birkaç fark vardır:

Ücretler

Her zaman olduğu gibi, ücretler müşterinin birincil endişesi ve borsanın birincil gelir kaynağıdır. Bazı borsalar, ödenecek ücretleri işlemden ayrı olarak tanımlarken, diğerleri bunu satın alma maliyetine dahil eder. Hoş olmayan sürprizlerle karşılaşmamak için ücretlerinizin nasıl hesaplandığını bildiğinizden emin olun. Ayrıca, kredi ve banka kartı ücretlerini kontrol edin. İşlem başına ödeme yapıyorsanız, birkaç normal işlem yapıyorsanız ücretler uzun süre birikmeyebilir. Bazı borsalar, doğrudan kredi kartınıza veya banka kartınıza para çekmenize izin veren hizmetler sunabilir, ancak genellikle bir ücret karşılığında.

Doğrulama Gereksinimleri

Aşağıda tartışılan borsaların çoğu, Ethereum satın almalarına izin verilmeden önce bir miktar kimlik doğrulaması gerektirecektir. Bununla birlikte, bunlar değiş tokuştan değiş tokuşa aynı değildir, bazıları sadece bir e-posta adresine ihtiyaç duyarken, diğerleri sizinle ve kartınızla bir selfie isteyecektir (ve belki de iyi bir önlem için üzerinde tarih bulunan bir gazetenin bir kopyası!)

Bölge

Avrupa veya Kuzey Amerika’da bulunuyorsanız, genellikle aralarından seçim yapabileceğiniz borsaları seçebilirsiniz. Ancak, bazı exchange’ler dünya çapında mevcut olmayabilir, bu nedenle ülkede desteklenip desteklenmediğini kontrol etmek önemlidir. Ek olarak, kredi kartı ücretleri ülkeden ülkeye değişebilir, bu nedenle tekrarlamak gerekirse, neye kaydolduğunuzu ve ne kadara mal olacağını bildiğinizden kesinlikle emin olmanız gerekir..

Kredi veya Banka Kartı Hizmetleri Sunan Ethereum Borsaları

Kredi kartlarını ve banka kartlarını kabul etmeye başlayan birkaç borsa var ve aşağıda en güvenilir ve popüler borsalardan bazılarını inceleyeceğiz..

Coinbase

Coinbase şu anda neredeyse kesinlikle operasyondaki en popüler kripto para borsasıdır. Dünya çapında 32 ülkede (özellikle Avrupa, ABD ve Kanada’da) mevcut olan Coinbase, kullanıcı dostu bir arayüz ve mobil uygulama ile birlikte rahatlık ve kolay erişim sunar.

Coinbase Web Sitesi

Coinbase kullanarak Ethereum satın almak için önce web sitelerine kaydolmanız ve KYC ve AML amaçları için fotoğraflı kimlik doğrulaması sağlamanız gerekir (bu, telefonunuzla kimliğin bir fotoğrafını çekerek veya fotoğraflı kimliğin bir kopyasını tarayarak tamamlanabilir. ). Doğrulama işlemi yalnızca birkaç dakika sürmelidir ve doğrulandıktan sonra, banka hesabınız olabileceği gibi kredi veya banka kartınızla da olabilen ödeme yönteminizi seçebilirsiniz. Coinbase eklendikten sonra iki küçük test işlemi yaparak kredi veya banka kartınızı doğrulayacaktır ve tamamlandıktan sonra kartınızla istediğiniz zaman Ethereum satın almakta özgürsünüz..

Coinbase ayrıca Bitcoin ve Litecoin alımlarını da destekler, bu nedenle Ethereum satın alırken Coinbase platformunun ‘Dashboard’ bölümünde Ethereum’u seçtiğinizden emin olmalısınız. Buradan, basit talimatları izleyerek, satın almak istediğiniz tutarı girip ödeme yönteminiz olarak “Kart” ı seçmeniz yeterlidir. İşlem onaylandıktan sonra, Ethereum birkaç dakika içinde hesabınıza teslim edilecektir..

Coinbase, nerede olursanız olun, tüm kredi ve banka kartı satın alımlarında% 3,99’luk standart bir ücret almaktadır..

Coinbase, tamamen sigortalı bir platform sağladıklarını ve kripto para birimlerinin çoğunun çevrimdışı depolandığını belirtmesine rağmen, bu platformda yaptığınız tüm satın alımların (ve aşağıda tartışılan diğerlerinin) kişisel Ethereum cüzdanınıza aktarılmasını tavsiye ederiz..

Not: Eğer kullanıyorsanız kayıt bağlantımız 100 $ ‘dan fazla satın aldığınızda 10 $’ lık ücretsiz bitcoin alacaksınız

Coinbase’i ziyaret edin

CoinMama

Coinmama dünya çapında 226 ülkede faaliyet göstermektedir ve 24 ABD Eyaletinde mevcuttur. Coinmama şu anda yalnızca bir web sitesi olarak mevcut ve mobil uygulama mevcut değil.

Yaygın kullanılabilirliğinin yanı sıra, Coinmama’nın rakipleri arasında bulunmayan çekici özelliklerinden biri de kimliğinizi doğrulamak zorunda kalmadan 150 $ / € ‘ya kadar Ethereum satın alma fırsatıdır. Bununla birlikte, daha fazla miktar satın almak için, KYC / AML amacıyla fotoğraflı kimlik kullanarak kimliğinizi doğrulamanız gerekecektir..

Coinbase’den farklı olarak Coinmama, çevrimiçi bir cüzdan sağlamaz ve bu nedenle, satın alındıktan sonra borsanın Ethereum’unuzu gönderebileceği bir Ethereum cüzdanı oluşturmanız gerekir..

Coinmama, Ethereum satın almak için kredi veya banka kartınızı kaydettirmenizi gerektirmez. Bunun yerine prosedür, kayıt olduktan sonra (ve kimliğinizi doğrulayıp doğrulamadığınızdan bağımsız olarak), ne kadar satın almak istediğinizi seçerek, cüzdan adresinizi girerek ve ardından kart bilgilerinizi girerek sipariş oluşturmaya devam etmenizdir. ödeme sayfası (kredi kartı adresinizin Coinmama hesap adresinizle eşleştiğinden emin olun). Ödemeyi tamamladıktan sonra işlem, Ethereum cüzdanınıza aktarılmadan önce kredi kartı işlemcisi (20 dakika kadar sürebilir) tarafından işlenecektir..

Coinmama’nın işlem ücretlerinin rakiplerine kıyasla oldukça yüksek olduğu ve işlem başına Coinmama’ya% 6,15’lik bir ücretin her bir kredi ve banka kartı işleminde% 5’lik ek bir ücretin değiştirildiği unutulmamalıdır..

Daha fazla bilgi edinmek isterseniz Coinmama’nın tam bir incelemesini yazdık..

CoinMama’yı ziyaret edin

CEX

2013 yılında kuruldu, CEX başlangıçta bir borsa ve bulut madenciliği sağlayıcısı olarak çalışıyordu. Ancak, artık yalnızca bir kripto para birimi değişimi olarak çalışıyor. Şu anda mevcut olan en popüler borsalardan biridir ve kullanıcı dostu bir arayüzün yanı sıra bir mobil uygulama olarak kullanılabilir. CEX, 24 ABD Eyaleti dahil çoğu ülkede faaliyet göstermektedir.

CEX’e kaydolduktan ve kimliğinizi doğruladıktan sonra, kredi veya banka kartınızı hesabınıza eklemek kolaydır. Kredi ve banka kartı doğrulaması 48 saate kadar sürebilir, ancak tamamlandığında anında Ethereum satın alabilirsiniz. Kart doğrulaması, kullanıcının kartla bir özçekim yapmasını gerektirir ve kalite, uyum görevlisi için yeterince iyi değilse başka bir özçekim talep edilebilir!

CEX, hesabınıza kredi kartıyla para yatırma işlemleri için% 3,5 + 0,25 $ / 0,20 £ ücret ve kredi kartıyla para çekme işlemleri için 3,80 $ / £ 2,90 (artı Mastercard ile para çekme için% 1,2) sabit bir ücret alır. Ek olarak, CEX, borsada sunulan Ethereum fiyatına dahil olan% 7’lik bir hizmet ücreti almaktadır. CEX, bu primin nedeninin, siparişlerini istisnasız teklif edilen oranda yerine getirecekleri için çoğu borsadan farklı bir öncülde çalıştıkları için siparişlerini her zaman yerine getirebilmelerini sağlamak olduğunu belirtmektedir..

CEX, geleneksel güçlü bir kripto para birimi borsası noktası olmayan müşteri desteği ile de kabul edilmektedir..

Tam incelememizde daha fazlasını öğrenin.

CEX’i ziyaret edin

Changelly

Changelly öncelikle kripto para birimlerini düşük bir oranda diğer kripto para birimleri ile değiştirmek için kullanılan bir borsadır. Bununla birlikte, Changelly, Ethereum’un banka veya kredi kartları kullanılarak satın alınmasını da sağlar. Dünya çapında mevcut olmasına rağmen, kredi kartı veya banka kartıyla satın alıyorsanız, Changelly’de bulunduğunuz ülkeye bağlı olarak satın alma kısıtlamaları vardır.

Değişikliklerin kullanımı çok kolaydır ve işlemleri gerçekleştirmek için yalnızca e-posta doğrulaması gerektirir. Ancak, kredi ve banka kartı işlemleri söz konusu olduğunda (web sitelerinde vurgulanan) ücretler diğer borsalardan oldukça yüksektir ve bu nedenle kredi veya banka kartı satın alımları için Changelly kullanılması önerilmez (Ethereum’unuzu satın aldıktan sonra Changelly, diğer kripto para birimleri ile takas etmek için güvenilir ve kullanıcı dostu bir sitedir ve yakın zamanda para birimleri arasında sorunsuz dönüşümler sağlamak için Jaxx cüzdanı ile ortaklık kurmuştur).

Changelly’yi ziyaret edin

BitPanda

Avrupalı ​​kullanıcılar için, BitPanda (Avusturya merkezli bir borsa), kredi veya banka kartlarını kullanarak Ethereum satın almak için nispeten düşük ücretler sunar. Ancak, bu hizmetin Avrupa dışında mevcut olmadığı unutulmamalıdır..

BitPanda ile kart ücretleri, ikamet ettiğiniz Avrupa ülkesine bağlı olacaktır, ancak ortalama% 3-4 civarındadır. BitPanda, kullanıcıların yalnızca BitPanda hesaplarını kullanarak satın alma işlemi yapabilmeleri için e-posta adreslerini doğrulamalarını gerektirir (yalnızca 3D-Secure Mastercard ve Verified by Visa’ya izin verilir). BitPanda web sitesini kullanarak, kullanıcılardan siparişi onayladıktan sonra bir SMS veya e-posta yoluyla işlemi doğrulamaları istenecek ve doğrulandıktan sonra, kullanıcılardan ödeme ayrıntılarını girmeleri istenecektir. Tamamlandıktan sonra, Ethereum’unuz birkaç dakika içinde çevrimiçi BitPanda cüzdanınızda görünmelidir..

BitPanda’yı ziyaret edin

Sonuç

Yukarıdaki borsalardan herhangi biri, Ethereum satın almak için saygın ve saygın bir hizmet sunar. Sizin için en iyi borsayı seçmek, bulunduğunuz yerdeki ödenecek ücretlere inebilir veya web sitesinin veya uygulamanın harcamasına bağlı olarak kendi kişisel tercihinizin bir meselesi olabilir. Yukarıda tartışılan birkaç borsaya kayıt olmanın, sitelerine göz atmanın ve size uygun olup olmadığını görmenin hiçbir zararı yoktur..

Umarım sağlanan bilgiler, Ethereum satın alırken hangi değişim platformunun sizin için uygun olduğuna karar vermenize yardımcı olacaktır..