Bitcoin'e Nasıl Yatırım Yapılır

Bitcoin’in ana akıma gelişine, devasa altcoin değerlendirmeleri, kısa süreli bir ICO çılgınlığı ve Bitcoin’in vizyonu ve potansiyeli hakkında birçok yanlış anlama eşlik etti..

Geçen yıl, Bitcoin’e yatırım yapmaya ve eski kripto para birimi ile her zamankinden daha fazla etkileşime girmeye daha fazla erişim sağlayan çok sayıda gelişme ortaya çıktı..

Bitcoin’e erişim hala ideal olmaktan uzak olsa da, Bitcoin’e yatırım yapma seçenekleri sadece birkaç yıl öncesine göre önemli ölçüde daha fazla. Borsaların çoğalmasından onu edinmenin alternatif yollarına kadar, Bitcoin’e yatırım yapmanın çeşitli yollarını değerlendirmek, zamanınıza ve çabanıza değer.

Bitcoin Fiyatı & Market

Bitcoin’in fiyatı, başlangıcından bu yana dalgalı. Bir pizza satın almak için 10.000 bitcoin kullanarak bir mal veya hizmetin ilk satın alınmasından itibaren Bitcoin’in değeri bir rollercoaster yolculuğu oldu.

Bitcoin’in fiyatı 2017’nin sonuna doğru fırladı ve Ocak 2018’de kabaca 20.000 $ ‘a yükseldi, bu da ana akım medyada bir telaş yarattı ve yeni dijital para biriminin tam olarak ne olduğu hakkında sorular sordu..

Bitcoin FiyatıBTC’nin geçmiş fiyatlarını görmek için Bitcoin Fiyat Tablosu sayfamızı kullanabilirsiniz.

Ana akımın çoğunluğuna göre, Bitcoin’in oynaklığı ona yatırım yapmak için çok fazla risk taşıyor, ancak Y kuşağı zor kazandıkları paralarını bir miktar Bitcoin ile takas etme konusunda olumlu bir eğilim gösterdiler..

Yine de son birkaç aydır Bitcoin gözyaşı döktü ve son zamanlarda tekrar tüm zamanların en yüksek fiyatını aştı. Bu, daha fazla ana akımın ilgisini çekti ve şimdi nihayet, kurumlar bunu ciddiye alıyor ve dolarlarının bir kısmını varlık sınıfına tahsis ediyor gibi görünüyor..

Bitcoin’e yatırım yapmak, yatırımcıların satın almadan önce bilmesi gereken doğal risklere sahiptir ve bugün web’in her yerinde orijinal kripto para birimi hakkında kapsamlı bilgi bulabilirsiniz. Bitcoin ile ilgileniyorsanız, ihtiyatlı yaklaşım, kendi araştırmanızı yapmak ve emsali olmayan gelişmekte olan bir dijital varlık pazarına girmeye istekli olup olmadığınızı keşfetmektir..

Küçük yatırımlar yapmak, kendinizi piyasanın dalgalanmasına aşırı maruz bırakmadan cüzdanlarla nasıl etkileşim kuracağınızı öğrenmenin harika bir yoludur..

Genel olarak kripto para birimlerine yatırım yapmak istiyorsanız, Bitcoin’i seçmek ilk seçeneğiniz olmalıdır. Sağlamlığı sektörde benzersizdir ve en önemli gücü değilse de en büyüklerinden biridir..

Yıllar içinde şekillenen Bitcoin hakkındaki genel anlatı, madencilik zorluk ayarı ve merkezi olmayan ağ tarafından kontrol edilen önceden belirlenmiş ihraç oranının, yatırımınızın olmayacağını bilerek fiat para birimlerine göre önemli avantajlar sağladığı ‘dijital altın’ hakkındadır. keyfi enflasyonla seyreltilmiş.

Bitcoin ve kripto para alanında yeni biriyseniz, hiper enflasyonist ekonomilerden parasal sığınak arıyorsanız veya Bitcoin’in ideolojik yönlerine inanan ileri düzey bir kullanıcıysanız, Bitcoin’e yatırım yaparken değerlendirmeniz gereken birkaç alan vardır..

Bitcoin nedir? Tam Kılavuz

Tarihle ilgili bir kılavuza ihtiyacınız varsa, Bitcoin’in Tam Kılavuzumuza bir göz atın

Uzun Vadeli Yatırım veya “Hodling”

Birçok uzun vadeli ‘hodler’, Bitcoin’i mevcut en zor para olarak görür ve kazançlarının büyük bir kısmını kripto para biriminde saklamayı seçer. Bunu yapmak riskler getirir, ancak onların bakış açısından, tarihteki en büyük yatırım fırsatlarından biridir ve geleneksel finans dünyasının dışında meşru bir değer depolama ve transfer aracıdır..

Bitcoin’e olan inançları yüksek dijital altın olarak stok akış oranı sağlam bir yapıya sahiptir ve Bitcoin’in LN’si gibi gelişmeler sonunda ağın Satoshi Nakamoto tarafından orijinal olarak öngörülen P2P dijital nakit olarak ölçeklenmesini sağlayabilir..

Bitcoin Cüzdanları

Bitcoin’i uzun vadeli bir yatırım olarak saklamak istiyorsanız, madeni paralarınızı korumanın en iyi yöntemi bir soğuk depolama donanım cüzdanı kullanmaktır. Popüler soğuk depolama cüzdan markaları arasında Trezor ve Ledger bulunur ve ayrıca diğer kripto para birimleri için destek sunarlar. Soğuk depolama, aşağıdaki gibi multisig hizmetleriyle güçlendirilebilir. Ev Depolanan Bitcoin’inizin kilidini açmak için birden fazla fiziksel cihazdan imzaların gerekli olduğu yerlerde.

Tam Bitcoin istemcileri, bitcoinlerin uzun vadeli depolanması için de uygun araçlardır, ancak soğuk cüzdan çözümleri kadar güvenli değildir. Tamamen Bitcoin’e yatırım yapmanın yanı sıra, kendinizi tüm blok zincirini depolayan Bitcoin çekirdek protokolüne dahil eden tam bir düğüm çalıştırarak ağın ademi merkeziyetini ve bağlanabilirliğini destekleyebilirsiniz..

Bitcoin’e küçük miktarlarda yatırım yapmak isteyen veya Bitcoin göndermeyi / almayı denemek isteyen kısa vadeli sahipleri, sıcak ve saklama cüzdanlarını kullanmayı tercih edebilir..

Üçüncü şahıslar bu cüzdanları kontrol eder, bu nedenle güvenlik garantileri için ideal değillerdir, ancak Bitcoin kullanmak için mükemmel kullanıcı arayüzleri ve kullanımı uygundur. Popüler saklama cüzdanları şunları içerir: Blockchain Cüzdan, Copay ve BreadWallet.

Bitcoin Kağıt Cüzdanları

Daha fazla bilgi için Bitcoin Cüzdanlarına İlişkin Eksiksiz Kılavuzumuzu okuyun

Madencilik Bitcoin

Bitcoin’in ilk günlerinde, kullanıcılar dizüstü bilgisayarlarda ve masaüstü bilgisayarlarda Bitcoin madenciliği yapabilirler ve bugün olduğundan çok daha düşük değerlerde çok miktarda Bitcoin kazanabilirler..

Bu nedenle, Bitcoin’de erken madencilik, şimdiye kadarki en kazançlı yatırımlardan biri haline geldi. Ancak madencilik, Bitmain gibi aşırı büyük şirketlerin ve F2Pool ve BTC.com gibi büyük madencilik havuzlarının pazara hakim olduğu dev bir sektöre dönüştü..

ASIC madencileri, bugün Bitcoin madenciliği yapmanın gerçekten tek uygun yoludur ve kendi ASIC teçhizatınızı barındırmak, donanım maliyetleri, çalışma süresi ve elektrik gerektiren ciddi bir yatırımdır..

Dahası, ev tabanlı teçhizat kullanan küçük, bağımsız madenciler, kar marjları azaldığından Bitcoin’in spot fiyatının uzun süreli amortismanları sırasında genellikle zararla çalışmak zorunda kalır. Bununla birlikte, Bitcoin madenciliğinde elinizi denemek isterseniz, hangi donanım ve yazılımın ihtiyaçlarınıza ve bütçenize uygun olduğunu ayırt etmek için çok sayıda eğitim vardır..

Bulut madenciliği hizmetleri ayrıca kullanıcıların, üçüncü taraf bir madencilik şirketi tarafından işletilen kapsamlı madencilik depolarında ASIC madencilik kuleleri için sözleşmeler satın almasına da olanak tanır..

Bu şirketler yatırımınıza göre düzenli getiri sunar ve madencilik yoluyla Bitcoin kazanmak istiyorsanız ancak kendi teçhizatınızı kurma zorluğundan geçmek istemiyorsanız uygun olabilir.. Hashflare ve Yaratılış madencilik iki popüler bulut madenciliği hizmetidir.

Bitcoin’in madencilik pazarı, daha geniş ekosisteminin büyüleyici bir bileşenidir ve nasıl çalıştığını yeterince anlamak ve gelecekteki gelişimini izlemek, eski kripto para biriminin daha büyük ekonomisini anlamak için çok önemlidir..

Bitcoin Madencilik Yazılımı

En İyi Bitcoin Madencilik Yazılımı kılavuzumuzu okuyun

Bitcoin’e Yatırım Yapmak İçin Borsalar

Borsalar, Bitcoin elde etmenin en basit ve popüler yöntemidir. Dünya çapında 100’den fazla operasyonel Bitcoin borsası var, ancak yıkama ticareti ile bilinen borsalardan uzak durmak ve büyük saygın borsalara sadık kalmak en akıllıca harekettir..

Kripto para piyasasında, merkezi borsalar, merkezi olmayan borsalar (DEX’ler), P2P pazarları, kripto-kripto değişimleri ve fiat-kripto geçiş rampaları dahil olmak üzere çeşitli borsa türleri vardır. Her birinin avantajlarını ve dezavantajlarını yeterince anlamak çok önemlidir.

Fiat Para Birimi ile Bitcoin Satın Alma

İlk olarak, kripto-kripto ve fiat-kripto borsaları arasındaki fark, düzenleyici yargı alanlarından ve fiat para birimleriyle doğrudan Bitcoin ticaret çiftleri sunup sunamayacaklarından kaynaklanıyor. Coinbase, ABD’deki en popüler fiat-kripto rampasıdır ve kullanıcıların düzenlenmiş KYC / AML süreçlerinden geçmesini gerektirir..

Ayrıca Coinbase gibi borsalar merkezileştirilmiş ve saklama platformlarıdır, yani bitcoinleriniz platformda depolandığında, bir banka hesabında olduğu gibi dondurulabildikleri için teknik olarak sizin değildir. Diğer popüler itibari para kripto borsaları arasında Kraken, Gemini, BitMEX (ABD müşterileri için mevcut değildir) ve Bitstamp bulunmaktadır..

Exchange İncelemeleri

 • Yeni Başlayanlar İçin En İyi Değişimler
 • Coinbase
 • Binance
 • Coinmama
 • CEX
 • Paxful
 • Localbitcoins
 • Bitpanda
 • Bitit
 • Bitstamp
 • Kraken
 • Banka veya Kredi Kartı ile Bitcoin Nasıl Satın Alınır

Kriptodan Kripto Borsalarına

Kripto-kripto borsaları, yalnızca Bitcoin’e veya Tether veya USDC gibi stabilcoinlere sabitlenmiş altcoin fiyatları ile farklı kripto para birimleri içinde ve dışında alım satım sunar..

Bu borsalara “altcoin kumarhaneleri” deniyor çünkü bunlar aslında mevcut olan daha belirsiz altcoinlerin çoğunun fiyat dalgalanmalarında kumar oynuyorlar..

Bununla birlikte, bu borsalar bazen mükemmel ticaret deneyimleri sunar ve fiat rampalarında yaygın olarak bulunmayan diğer kripto para birimlerine erişmek için kullanılabilir. Binance, dünyanın önde gelen kripto para borsalarından biridir ve merkezi bir kripto-kripto platformudur..

Kriptodan Kripto Değişim İncelemeleri

 • Ticaret için En İyi Borsalar
 • Bittrex
 • Bitfinex
 • Kucoin
 • Poloniex

Merkezi Olmayan Borsalar

Merkezi ve ademi merkeziyetçi borsalar arasındaki farklar, birkaç nedenden dolayı çok önemlidir. Birincisi, tıpkı bir bankanın itibari fonlarınız üzerinde gözetim altında olması gibi, merkezi borsalar da Bitcoin’iniz üzerinde gözetime sahiptir..

İkincisi, bu borsalar bilgisayar korsanları tarafından hedeflenmeye meyillidir ve 2018’de borsalardaki hack saldırılarının büyüklüğü şaşırtıcıydı. En iyi uygulama, Bitcoin’inizi asla bir borsada, hatta merkezi olmayan bir borsada saklamamaktır..

Tersine, DEX’ler, bir aracı olmadan karşı taraflar arasında doğrudan değişim için kullanışlıdır. Fonların velayetini almazlar ve ayrıca kullanıcılar için KYC / AML süreçleri gerektirmezler. Ne yazık ki, birçok DEX, merkezi muadilleri kadar likit olmak için yeterli işlem hacmine sahip değildir ve SEC’in EtherDelta’ya yönelik son direktifleri, operatörleri sürekli olarak DEX’leri yasal yetki alanları dışında yürütmekten caydırabilir..

Dahası, çoğu DEX, Bitcoin işlevselliği sunmayan, yalnızca ERC-20 uyumlu Ether ve altcoinler arasında ticareti etkinleştirir. Atomik takasların gelecekteki büyümesi, Bitcoin’in DEX’ler arasındaki yaygınlığını genişletmeye yardımcı olacaktır..

Dex Yorumları

 • En İyi Merkezi Olmayan Borsalar
 • Etherdelta
 • Radar Rölesi
 • Gelgit
 • Idex

Pazaryeri Borsaları

Fiat veya altcoinler için Bitcoin ticareti yapmak için diğer merkezi olmayan seçenekler arasında P2P pazar yerleri bulunur. Bisq, Paxful, HodlHodl, ve OpenBazaar. OpenBazaar ve Bisq, kayıtsız ve gizlilik ve güvenliğe önem verilmeyen açık kaynak pazar yerleridir..

OpenBazaar ayrıca kullanıcıların, kriptodaki karşı taraflar arasında doğrudan ödemelerle fiziksel ve dijital mal / hizmetleri listelemek için e-ticaret mağazaları kurmasına olanak tanır. HodlHodl, gerçek parayı riske atmadan TESTNET ticareti bile sunuyor.

Merkezi olmayan pazar yerlerindeki hacimler, merkezileştirilmiş muadillerinden önemli ölçüde daha düşüktür, ancak gizlilik savunucuları ve daha iyi güvenlik teminatları arayan kullanıcılar arasında hızla ilgi görmektedir..

Benzer şekilde, Bitcoin hacim ölçüm siteleri gibi CoinDance Merkezi olmayan döviz platformlarının sorunlu enflasyon ve ekonomik koşulların olduğu ülkelerde, özellikle Venezuela’da kullanımının arttığını belirtmek.

Bu platformlar, Venezuela gibi ülkelerdeki vatandaşların yerel para birimlerinden çok daha istikrarlı olan kripto ve fiat para birimlerini satın almaları için sansüre dayanıklı yollar sunuyor..

Dünya Çapında Daha Fazla Erişim İçin Alternatif Yöntemler

Bitcoin’e yatırım yapmaya erişim hiç bu kadar bol olmamıştı, ancak küresel, merkezi olmayan bir değer sistemini destekleyen ideal seviyelerine ulaşmak için hala atılması gereken önemli adımlar var. Özellikle, merkezi borsalar aracılığıyla itibari para birimleriyle Bitcoin edinmenin birincil yolları sıkı bir şekilde düzenlenir ve KYC / AML süreçlerine tabidir..

Merkezi olmayan borsalar, şu anda merkezi borsalarla rekabet edecek hacimlere veya yaygın popülerliğe sahip değil.

Bitcoin yatırımcılarının çoğu, Bitcoin’in alternatif bir değer aracına yönelik doğrudan ihtiyaçlardan kaynaklanmak yerine daha çok spekülatif bir yatırım veya profesyonel bir odağın parçası olduğu ülkelerde yaşıyor. Venezuela, Zimbabwe ve Arjantin gibi ülkelerde, Bitcoin’e yatırım yapma durumu, olumsuz ekonomik koşullar nedeniyle alternatif para birimleri arama meşru ihtiyacına daha çok bağlı..

Dünyanın bu tür alanlarına erişimin artırılması önemli bir girişimdir ve bazı gelişmeler, yalnızca merkezi olmayan pazarların çoğalmasının dışında erişimi genişletebilir..

Bitcoin ATM’leri

Bitcoin ATM’leri, genellikle marketlerde ve süpermarketlerde bulunan, yerleşim yerlerinde daha kolay erişim sağlayan bir yoldur. CoinATMRadar’a göre dünyada 76’dan fazla ülkeye dağılmış 4200’den fazla kripto ATM var..

Önde gelen kripto ATM üreticileri arasında Genesis Coin ve General Bytes bulunmaktadır. Birçok ATM hizmeti, fiat para birimleri için kripto para birimlerinin çift yönlü alım / satımını da sunar..

Artık ABD’deki belirli konumlardaki Coinstar makinelerinden Bitcoin bile satın alabilirsiniz. Bununla birlikte, bu hizmetler için düzenleyici çerçeveler karmaşıktır ve eyaletler arası para aktarım yasaları nedeniyle şu anda ABD’de belirsizdir..

Bitcoin’e yatırım yapmak ve kullanmak için diğer alternatif yöntemler arasında Bitcoin kuponlarına ve kredi çubuklarına odaklanan yeni projeler yer alıyor.. Azte.Co – Bitcoin kuponu hizmeti – insanların marketlerde nakit olarak veya Azteco kuponu kullanarak banka / kredi kartlarıyla Bitcoin satın almalarını sağlar.

Azteco kuponunu tıpkı bir telefona kontör yüklemek için yaptığınız gibi kullanarak bir Bitcoin hesabına para yatırabilirsiniz ve ayrıntılar web sitelerinde mevcuttur..

Diğer yöntemler. Diğer metodlar

benzer şekilde, OpenDime kullanıcıların fiziksel olarak Bitcoin kredi çubuklarını takas edebilecekleri bir hizmettir. Kredi çubukları, cihazın kendi içinde özel anahtarı içeren güvenli USB belleklerdir.

Bu tür bir işlevsellik, Bitcoin’in, sopa mühürlendiği sürece özel anahtarın tehlikeye atılmayacağına dair güvence ile yerel olarak taraflar arasında aktarılmasını sağlar. Kullanıcılar çubuğu birden çok kez bile geçebilir.

OpenDime’ın bazı ilginç uzun vadeli etkileri vardır ve zayıf ekonomik koşullara sahip ekonomilerde ortaya çıkması yakından izlenecek bir şey olacaktır..

Kripto para birimleri kullanan finansal araçlar da Celsius Network ve BlockFi kullanıcıların temel teminat olarak kripto varlıklarıyla kredi almalarına izin vermek.

Dahası, Celsius Network’teki borç verenler, borçlular tarafından ödenen ve Bitcoin dahil olmak üzere doğrudan yatırdıkları kriptoda ödenen P2P borç verme havuzlarından faiz kazanabilirler..

Yıldırım Ağı

İkinci katmanı olan Lightning Network’e aşina olan daha gelişmiş Bitcoin kullanıcıları, ayrıca röle ücretleri yoluyla BTC kazanma potansiyeline de sahiptir ve gözetleme kuleleri.

Gözetleme kuleleri, müşterilerinin LN’deki işlem ihlallerini tespit etmesi ve ceza işlemleri yapması için Bitcoin blok zincirini izleyen hizmetlerdir. Aktarma ücretleri, çok sayıda eşe bağlanan ve bir kanalla doğrudan bağlı olmayan kullanıcılar için BTC’yi değiştirmek istedikleri bir tarafa ödemeleri örgü ağ üzerinden yönlendirmeye yardımcı olan LN düğümleri tarafından alınabilir..

Bu gelişmeler hala çok erken aşamalarındadır, ancak LN kullanıcılarına ücretlerde BTC biriktirmek için hizmet sunmaya istekli kullanıcılar için yararlı mekanizmalar sunarlar..

Bitcoin harcamak

Tüccarların Bitcoin’i ödeme olarak kabul etmeleri için çok sayıda yol da mevcuttur. Coinbase Ticaret Shopify ve WooCommerce gibi büyük e-ticaret platformlarıyla entegre edilmiştir. Tüccarlar, BTC’lerini bir yatırım olarak tutmayı veya doğrudan fiat ile değiştirmeyi seçebilir.

Gibi açık kaynaklı projeler Yıldırım Şarjı – Blockstream’s Elements’in bir parçası – tüccarların bir drop-in çözümü kullanarak LN BTC ödemelerini kabul etmeleri için de mevcuttur. LN’nin devasa tasarım alanı ve artan başvuru sayısı ayrıca, ağın önümüzdeki yıllarda çevrimiçi satın alımlar için bir ödeme aracı olarak büyümesine yardımcı olmalıdır.

Bitcoin elde etmek için daha belirsiz olan diğer yöntemler arasında Bitcoin bulmacaları bulunur. Bitcoin bulmacaları, kişilerin bulmacayı çözmenin ödülü olarak kilitli olan bitcoinlere erişmek için özel anahtarları içeren internete gönderdiği dijital sanattır..

Aşırı derecede yaygın değiller, ancak bazı ödüller oldukça kazançlıydı, 2 milyon dolarlık ödül geçen yılın sonunda 310 BTC içeren bir bulmaca için.

Yatırım için Geleneksel Finansal Araçlar

Bitcoin’e yatırım yapmak için ortaya çıkan alternatiflerin dışında, geleneksel finans ve blok zincirlerinin yakınsaması, varlığa daha fazla maruz kalma için daha fazla fırsat yaratacak şekilde ayarlanmıştır..

Bitcoin ETF’leri

Bitcoin ETF tekliflerinde SEC tarafından reddedildi Zaten birkaç kez, ancak bazı önemli kararlar geliyor – özellikle de VanEck-SolidX Bitcoin ETF teklifi kararı Şubat’a itildi.

ETF’ler, yatırımcıların varlığa fiilen sahip olmak zorunda kalmadan piyasa fiyatı üzerinde spekülasyon yapmalarını sağlayan, bireysel veya varlık grupları için yatırım araçlarıdır. Bitcoin ETF’leri, Bitcoin’i doğrudan bir kripto borsasından satın almak zorunda kalmadan düzenlenmiş bir borsada bulunan bir ETF’ye yatırım yaparak daha fazla ana yatırımcının Bitcoin’e erişmesine izin verir..

Bitcoin ETF

Tam kılavuzumuzu okuyun – Bitcoin ETF nedir?

Bitcoin Vadeli İşlemleri

Benzer şekilde, Bitcoin vadeli işlemleri zaten mevcuttur ve yatırımcılar CBOE ve CME dahil olmak üzere düzenlenmiş vadeli işlem borsalarında eski kripto para birimini uzatabilir veya kısaltabilir. Bitcoin vadeli işlemleri ve ETF’ler, ana akım yatırımcıların Bitcoin’in fiyatı hakkında spekülasyon yapmaları ve kripto para birimiyle doğrudan etkileşimlerini azaltmaları için mükemmel yollardır, bu da genellikle güvenli bir şekilde saklamak ve kullanmak için teknik bilgi gerektirir..

Gelişmiş ülkelerde Bitcoin’in artan regülasyonu muhtemelen hızlanmış bir hızda devam edecek ve alternatif araçlar veya düzenlenmemiş borsalar kullanarak kripto para birimine dokunmakta tereddütlü yatırımcılara daha geniş erişim sağlayacaktır..

Tersine, diğer birçok ülkenin dijital varlıklar için düzenleyici çerçeveler benimseme konusundaki tereddütleri, Bitcoin’e yatırım yapmanın alternatif araçlarının, varlığa erişimle ilgili herhangi bir sansürü önlemek için daha yaygın bir şekilde benimsenmesi gerektiğini gösteriyor.

Düzenlenmiş platformlarda Bitcoin ve diğer dijital varlık ticareti için teklifler, aşağıdakiler dahil birçok ülkede halihazırda devam etmektedir. Tayland’ın TSE’si Bu, büyük bir düzenlenmiş borsada dijital varlık ticareti sunan ilk platformlardan biri olacaktı. Sonunda, Bitcoin CFD’ler, türevler, vadeli işlemler ve kapsamlı platformlarda birden fazla fiat döviz alım satım çifti dahil olmak üzere diğer geleneksel finansal araçlarla yan yana sunulmalıdır..

İkili Opsiyonlar & Fark Sözleşmeleri

Çok sayıda broker artık Bitcoin de dahil olmak üzere bir dizi Kripto para biriminde İkili Opsiyonlar ve Fark Sözleşmeleri sunuyor. Daha önce bu tür brokerlardan birini kullanarak işlem yaptıysanız, bunları Bitcoin ticareti için de kullanabilirsiniz..

Bunlar ile tipik bir borsa arasındaki fark, dayanak varlığa sahip olmamanız, yalnızca fiyat farklılıklarına dayalı olarak işlem yapmanızdır..

Blockonomi’de birçok brokeri inceledik:

Broker Yorumları

 • Plus500
 • AVATrade
 • IQ Seçeneği
 • 24 seçenek
 • ExpertOption
 • Vantage FX
 • Forex.com
 • Biber taşı
 • ETX Capital
 • NordFX
 • Şehir Dizini
 • Binary.com
 • XTB
 • FXTM
 • ATFX

Sonuç

Bitcoin’in mütevazı kökenlerine bakıldığında, kripto para biriminin ne kadar ilerlediğini ortaya çıkarır. Bitcoin’e yatırım yapmak için erişim hiç bu kadar iyi olmamıştı ve doğasında var olan riskler ve yüksek bir giriş engeli ile gelse de, yavaş yavaş kendini geleneksel finansal alanın dışında uygulanabilir bir değer transferi ve depolama aracı olarak güçlendiriyor..

Bitcoin’e yatırım yapmak her zaman kendi araştırmanızı yapmanızı gerektirir ve durumunuza göre satın alma seçeneklerinizi ihtiyatlı bir şekilde değerlendirmek, büyüyen bir kullanıcı, işletme, yatırımcı ve geliştirici topluluğuna katılmak için en uygun seçimi yapmanıza olanak tanır..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me